• Reklama

ZAGUBIONA PACZKA Z ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

ZAGUBIONA PACZKA Z ALIEXPRESS

Postprzez snykee » 5 lis 2013, o 13:06

Witam, czytałem wasze forum wcześniej. Ostatnio zamówiłem paczkę na Aliexpress. Sprzedawca wywiązał się z umowy, wysłał paczkę po kilku dniach od zakupu. Paczka przeszła przez UC, przez oddziały pocztowe, aż do urzędu pocztowego w stolicy powiatu (tutaj US Wołomin) i na tym się skończyło. Dzwonię do swojego urzędu pocztowego, panie mówią, że ze śledzenia paczki wynika, iż na naszej poczcie tej paczki nie było. Co teraz zrobić?? Paczka w US Wołomin była 25.09.2013, do zakończenia czasu na przesyłkę zostało 9 dni. Sprawę będą wyjaśniać, ale jak uzyskać JAKIKOLWIEK zwrot pieniędzy jeśli paczka nie dojdzie? Uzyskałem info, ze to wysyłający musi wypełnić formularz reklamacyjny. Proszę pomóżcie, bo wiem, ze na pewno macie większe doświadczenie niż ja. Jakie kroki poczynić? Otworzyć spór? Pisać do ali? Do sprzedawcy? Wartość paczki to ok. 30$. Pozdrawiam ;)
snykee

Pochwały: 8
Telefon:: SGSII

Reklama

Re: ZAGUBIONA PACZKA Z ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 5 lis 2013, o 13:10

A w trackingu co pokazuje ? Może się gdzieś zawieruszyła i pojechała gdzie indziej i wróci zaraz.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez bartazzz » 5 lis 2013, o 13:59

jak chcesz dać sobie trochę czasu to użyć opcji extend delivery date
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez snykee » 5 lis 2013, o 14:14

Jutro mam mieć info od poczty co dokładnie. Jeśli stwierdzą, ze jej nigdzie nie ma to co dalej?
snykee

Postprzez zriel » 5 lis 2013, o 23:34

Zgłaszasz to Chińczykowi i on dalej męczy o odszkodowanie. Tobie się zwrot kasy należy bo telefonu nie dostałeś.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez snykee » 6 lis 2013, o 21:05

Produkt to nie telefon, chociaż z telefonem też mam problem. Wysyłam emaile do poczty i dzwonię, a na ali otworzyłem spór. Jakie jest prawdopodobieństwo odzyskania pieniędzy? wartość 30$
snykee

Postprzez maksiarz » 16 wrz 2014, o 16:02

Szkoda, że nie napisał jak się sprawa skończyła.

Mam identyczną sytuację ... no i znalazłem ten temat sprzed roku ...

Telefon miał być na prezent ... a kolejny miesiąc czekania to tak by na styk było, a więc raczej nie wchodzi w grę ...
maksiarz

Telefon:: LENOVO
ROM: fabryczny

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI