• Reklama

Zagineła przesyłka rejestrowa na Poczcie Polskiej co robic

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zagineła przesyłka rejestrowa na Poczcie Polskiej co robic

Postprzez mariuszz » 7 wrz 2016, o 23:44

Dzień dobry, to jest mój pierwszy post na tym forum.
Zakupiłem etui do telefonu komórkowego za kilka dolarów na aliexpress. Paczka zaginęła na poczcie - co zrobić dalej?

Dokładniej Poczta-Polska informuje, że paczka została doręczona ("Doręczenie przesyłki 2016-09-07 16:50").
Czekaliśmy na listonosza cały dzień a on się nawet się nie pokazał.

Pojechałem na pocztę, poinformowałem ich o problemie i poprosiłem o pokazanie podpisu osoby, która odebrała paczkę rejestrowaną.
Pani powiedziała, że listonosz zostawił przesyłkę (rejestrowaną!) w skrzynce pocztowej i pytała się czy wyrażałem na to zgodę. Odpowiedziałem, że nie.
Jutro pojadę do naczelnika poczty.

Otworzyłem spór na aliexpres i napisałem o problemie.

No ale jak mam udowodnić na aliexpress, że poczta nie doszła? Przecież system trackingowy pokaże niedługo, że doszła :(
Chińczycy pomyślą, że wziąłem sobie towar i jeszcze żądam zwrotu pieniędzy :evil:
Podpowiedzcie proszę co zrobić dalej z tym fantem? Numer przesyłki RO313034862EE
mariuszz

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Zagineła przesyłka rejestrowa na Poczcie Polskiej co rob

Postprzez szymi » 8 wrz 2016, o 00:06

ale ten 1 dzień mogłeś poczekać z zakładaniem tematu, raz że masz zamiar jutro iść do naczelnika i się więcej dowiesz, a dwa że może jednak jutro doniósł by tą przesyłkę, tym bardziej że chodzi tu o etui do telefonu
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez marcoos1 » 8 wrz 2016, o 00:27

Pytasz co robić?
Nie otwieraj jeszcze sporu na ali, tylko najpierw idź na pocztę to wyjaśnić. Ale już za późno na takie rady, bo zrobiłeś inaczej.
A jaki podałeś powód otworzenia sporu?
marcoos1
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: samsung

Postprzez mariuszz » 8 wrz 2016, o 00:40

Gdzieś na forach przeczytałem, że spór powinno się otworzyć szybciej bo nieraz sprzedawca może sam zamknąć "ten czas ochronny" <- nie pamiętam teraz dokładnego opisu.
No a jeżeli dostanie informację z systemów śledzących paczki, że towar doszedł to na pewno zamknie.

Wydaje mi się, że w tej chwili mogę najlepiej wystąpić ze skargą do Poczty polskiej o niedopełnieniu należytej staranności w informowaniu o statusie przesyłki,
ale jeżeli macie jakieś pomysły lub informacje to proszę podpowiedzcie.
Ostatnio edytowano 8 wrz 2016, o 00:43 przez mariuszz, łącznie edytowano 1 raz
mariuszz

Postprzez ebola1972 » 8 wrz 2016, o 00:40

Sprzedawca zapewne wysłał etui za parę $ nierejestrowaną i podał lipny tracking. Przesyłka zapewne za jakiś czas dojdzie.

wysłano z 1+1
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez mariuszz » 8 wrz 2016, o 00:42

W pierwszym poście podałem numer do trackingu. Urząd pocztowy zgadza się z moim.
W komentarzu do sporu napisałem, że system pokazał, że paczka dotarła ale listonosz się nie pojawił. Napisałem, że idę na pocztę wyjaśnić sprawę.
mariuszz

Postprzez blue_voyager » 8 wrz 2016, o 08:29

Ale właściwie czego od nas oczekujesz? Sam piszesz, ze wyjaśnisz sprawę na poczcie i to jest jedyne co możesz zrobić. Sprzedawca wysłał przesyłkę na właściwy adres, przesyłka doszła więc spór nie wchodzi w grę, bo niby z jakiej racji? Dlatego, że listonosz dał ciała?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez yarro » 8 wrz 2016, o 09:43

mariuszz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po co piszesz takie posty? Może po prostu listonosz nie zdążył dostarczyć i przyniesie jutro. Robisz zamieszanie za śmieszne etui za kilka dolarów w 3 godziny po niby dostarczeniu. Ciężko poczekać jeden dzień. A ten spór to tym bardziej żenada, że niby co mają ci wysłać jeszcze raz czy wyjaśnić sprawę na poczcie???
yarro
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: NOKIA
ROM: 32

Postprzez mariuszz » 8 wrz 2016, o 09:52

Dzwoniłem wcześniej na infolinie PP - status "Doręczenie przesyłki" oznacza, że przesyłka jest doręczona i musi być podpis (chyba, że wyraziłbym pisemną zgodę na wkładanie przesyłek rejestrowanych do skrzynki).

Piszę o tym bo nie wiem co zrobić... Może, ktoś z Was podpowie mi najlepsze rozwiązanie.

W tej chwili lub za chwilę chiński sprzedawca zobaczy, że przesyłka jest dostarczona a z logów, że przywłaszczyłem sobie towar i jestem na drodze przywłaszczenia pieniądzy, a to nie jest prawdą. Tylko jak to udowodnić...

Nie znam na zakupach przez aliexpres ale wyraźnie czytałem na forach, że rozpoczyna się spór i nie robi się eskalacji. W ten sposób jest jakaś ochrona. W przeciwny wypadku Chińczyk może (nawet przed czasem) zamknąć transakcję i nic się już nie zrobi.
mariuszz

Postprzez blue_voyager » 8 wrz 2016, o 09:56

Czy Ty w ogóle czytasz co do Ciebie piszemy? Idź na pocztę i wyjaśnij sprawę z listonoszem/naczelnikiem. Sprzedawca nie ma nic do tego, on zrobił co do niego należało, nie ma żadnych przesłanek do założenia sporu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez fake4r » 8 wrz 2016, o 09:57

Jak masz możliwość to pogadaj dzisiaj z listonoszem co się stało z tą wczorajszą przesyłką.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez saperq » 8 wrz 2016, o 10:03

Ja miałem kilka razy status jak sprawdzałem na e-monitoringu Poczty Polskiej, że przykładowo 6 września przesyłka dostarczona, a jak sprawdzałem następnego dnia, to był status wydanie przesyłki do doręczenia. I dopiero fizycznie 7 miałem ją w domu. Nie wiem po co taka panika założyciela tematu. No gdyby chodziło o coś za 20000zł to też bym panikował, ale tutaj jest za kilka $ i wystarczyło podejść rano następnego dnia na pocztę i porozmawiać z listonoszem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI