• Reklama

Xiaomi Vs LeEco (Co wybrać?)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi Vs LeEco (Co wybrać?)

Postprzez Maczetaa » 12 lip 2016, o 17:10

Cena (bez VAT): Do 900 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Koło 5 - 5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor: Zdaję się na was :)
Dual/Single sim: Nie wymagam - ale wiadomo że każdy "bajer" zawsze jest na plus :)
Preferowane marki: Jak w temacie, rozważam Xiaomi lub też LeEco
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Zależy mi tyle by było tanio oraz bezpiecznie :)
Wymagania (parametry, funkcje): Zależy mi by telefon był w miarę "świeży", miał całkiem dobre wsparcie, jednego z najnowszych (lub też najnowszego) androida, bateria która bez problemu wytrzyma jakieś dłuższe trochę użytkowanie, jakieś ciekawe funkcje (ale nie chodzi mi tu o ilość ale jednak jakość) i na koniec najbardziej dziecinne w sumie wymaganie ale zaintrygowała mnie gra "Pockemon Go" (Taki stary a taki dziecinny i głupi ^^) i zależało by mi by to tam ładnie śmigało oraz działała ta kamerka z wirtualną rzeczywistością :P
Opis: Zastanawiam się głównie między xiaomi redmi note 3 pro a LeEco le 2. Wiem że Xiaomi jest bardziej popularny w Polsce, ale porównując go z LeEco, odnoszę wrażenie że w tym pojedynku na parametry jednak dominuje troszkę LeEco - ale chciałbym też poznać wasze zdanie odnośnie tego skąd ta popularność Xiaomi, czy to w jakimś stopniu może bardziej zagwarantować też i moje zadowolenie oraz jak to jest z osiągami tych telefonów bardziej w praktyce aniżeli na papierze.
O czymś zapomniałem? :) Jeśli by tak się zdarzyło to proszę o wyrozumiałość a ja postaram się uzupełnić :)
Maczetaa

Reklama

Re: Xiaomi Vs LeEco (Co wybrać?)

Postprzez Flyagaric » 12 lip 2016, o 18:19

Te telefony różnią się bardzo i spełniają zupełnie ine wymagania. Mają bardzo różne procki - dla niektórych samo to jest wystarczającym kryterium. Wygląd - nowe Le2 nie rozpieszcza kolorystyką. Zupełnie inne ROMy. Xiaomi reprezentuje już dojrzałą sytuację, a z LeEco jest dużo mniej info w necie. Zwykle mieli sporo bugów i tendencję do ich pozostawiania.
LeEco prezentuje lepszą jakość wykonania, Xiaomi świetną baterię.
Obawiam się, że nie łatwo ci będzie wybrać. Pewnie pomoże jak przemyślisz czego właściwie sam oczekujesz.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez LukC » 12 lip 2016, o 21:36

Xiaomi z uwagi na jakość i świetne wsparcie software'owe :evil:
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez tpawel » 12 lip 2016, o 21:42

No jednak leeco jest lepiej wykonany. Rn3 oczywiście też jest spoko,ale to redmi. Le2 jest zrobiony jak flagowiec
tpawel
VIP

Pochwały: 59

Postprzez Flyagaric » 12 lip 2016, o 23:39

No właśnie - a propos jakości, to jednak LeEco.
Jak chodzi o soft, to Xiaomi, jak pisałem wcześniej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez Maczetaa » 12 lip 2016, o 23:57

Czyli można by powiedzieć że największym atutem LeEco jest jakość - co przez to mam rozumieć? Chodzi o samo wykonanie obudowy, jakość materiałów itp?
A jeśli chodzi o Xiaomi to wygrywa bateria i soft?

Może to głupie pytanie, ale mogę prosić by ktoś dokładniej opisał sytuację różnic soft'u? Wydaje mi się że zupełnym laikiem nie jestem - lecz jednak prosił bym w sumie by tak mnie potraktować bym nie pominął nic podczas podejmowania decyzji :)
Maczetaa

Postprzez slavo22 » 13 lip 2016, o 00:23

Jeśli nie przeszkadza ci angielski w systemie i trochę czasu na dopieszczenie softu to leeco jest całkiem fajną propozycją. Sam korzystam z x600 i po pół roku dalej mi wystarcza. Pokazał się już Android 6 na te urządzenia więc system jest świeży, jakość wykonania też przewyższa serię redmi od xiaomi. Jeśli chodzi o wsparcie społecznościowe to jednak xiaomi góruje, chociaż popularność leeco powoduje że coraz więcej moderów interesuje się tą marką - pokazał się nawet moduł do xposed na eui. Jak widzisz co człowiek to opinia, ostatecznie sam musisz wybrać, ja wybrałem letv x600 i jestem usatysfakcjonowany, telefonu nie będę zmieniał jeszcze przez długi czas.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 50

Postprzez Maczetaa » 14 lip 2016, o 15:22

Chyba zdecyduję się na Xiaomi.
Mam już tylko jeszcze prawdopodobnie ostatnie pytanie a mianowicie gdzie polecacie go kupić? :) Tak by nie było żadnych problemów i cena całkiem przystępna :)
Maczetaa

Postprzez Boomszakalaka » 14 lip 2016, o 16:23

Z Chin to od Goldwaya, jeśli chcesz tanio. Jeżeli jednak interesuje Cię serwis w PL i dwuletnia gwarancja to Ibuygou - cena wtedy oczywiście odpowiednio droższa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez Maczetaa » 14 lip 2016, o 18:28

Z tego co wiedzę to jest to całkiem spora różnica - około 200 zł - jak to jest z tą gwarancją? Opłaca się tyle dołożyć? Jak to jest z tym serwisem w PL?
Maczetaa

Postprzez Boomszakalaka » 14 lip 2016, o 18:39

Z serwisu miałem okazję korzystać, mogę polecić. Około 200 zł to za dużo, rozumiem, że to cena bez żadnych kuponów? Na Ibuygou jest sporo kodów na Xiaomi, poszukaj na wykopie i powinno być taniej - wtedy możesz zdecydować czy opłaca Ci się tyle dołożyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez tpawel » 14 lip 2016, o 22:13

Nie no 200zl to bym nie dołożył do gwarancji w pl. Nie w telefonie za 700zl
tpawel
VIP

Pochwały: 59

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?