• Reklama

Xiaomi Redmi S1 tworzenie partycji swap tutorial

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Redmi S1 tworzenie partycji swap tutorial

Postprzez fusse » 21 lip 2014, o 21:00

czesc

pisze ten tutorial by pomoc wam z problemem samozamykajacych sie aplikacji, u mnie to dawalo rade, potrafilem wlaczyc duzo aplikacji naraz bez force close. wiadomo , jest to półśrodek,a nie lek na cale zlo, ale dopóki nie wyjdzie oficjalna poprawka, nie widzę lepszej opcji. wg mnie warto.

co bedzie potrzebne?
-xiaomi s1
-program w windowsie; EASEUS partition master lub inny podobny.
-program na android: android partition tool.
-program na android : jsterminal
-karta sd najlepiej jak najlepszej klasy. na class4 telefon zwalnia, karta jest za wolna. na class10 jest lux.

1. przygotowanie karty.

nie ma co tu duzo gadac. trzeba uwazac na wazne dane, ktore moga sie uszkodzic. w programie easeus partition master, nalezy uwolnic troche pamieci na partycje swap. robimy to narzedziem : resize , powinno wystarczyc 256-512mb maks. wiecej nie ma sensu. narzedzie proste, nie mam screenów, ale klikamy prawym na karte pamieci, nastepnie resize, przesuwamy suwakiem az bedzie 512mb . klikamy ok. nastepnie w programie klikamy apply . uwalniamy w ten sposob 512mb nieprzydzielonej pamieci na karcie, z ktorej zrobimy partycje swap-linux. tutaj jeszcze link do strony gdzie jest to robione tyle,ze w innym programie: http://rembiejewski.pl/blog/android-par ... d-mt-s120/ .
jesli wymiekasz juz na tym kroku, to daruj sobie 8-) :mrgreen:

2.przygotowanie partycji swap na androidzie.

mozna pewnie to zrobic tez pod windowsem, ale w easeus partition manager nie ma wyboru formatu partycji : swap-linux. moze w innym programie jest taka opcja to mozna wszystko zrobic odrazu w programie. lub pod linuxem w gparted. ja poszedlem troche dookola, nie chcialo mi sie szukac ktory program pod windowsem zrobi mi taka partycje.

takze odpalamy program aparted(android partition manager). wybieramy tools. tam zaznaczamy ptaszkiem part2, gdzie jest empty i 512mb. nastepnie wybieramy create i apply .w filesystem zaznaczamy swap i klikamy ok. brawo wlasnie uworzyles partycje swap. trzeba ją jeszcze tylko odpalic.

3. ustawianie partycji i jej odpalanie.

w programie jsterminal. wpisuje pokolei:

jesli bedą jakies problemy, zainstaluj jeszcze busybox.

su
free

tutaj widac, ze przy swap są same zera, czyli partycja nie aktywna.

gdy nie dziala komenda free , nalezy zainstalowac busybox i uzywać komendy busybox free

nastepnie:

echo 50 > /proc/sys/vm/swappiness

Wyjaśnienie: zmiana parametru odpowiadającego za priorytet korzystania systemu ze SWAPu. U autora oryginalnego artykułu, 50 daje najlepsze rezultaty.

dalej:

sysctl vm.swappiness

Wyjaśnienie: sprawdzamy czy poprzednia komenda dobrze zadziałała. Powinno się wyświetlić vm.swappiness = 50

dalej:

swapon /dev/block/mmcblk1p2

wyjasnienie: odpalamy wlasnie partycje swap.

teraz wpisujemy :

free

jak widzimy pojawily sie cyfry. partycja swap jest aktywna.

aby co reset nie wpisywac komendy na odpalanie swapu w pliku:
System/etc/init.qcom.post_boot.sh

nalezy dopisac:

su
swapon /dev/block/mmcblk1p2

plik ten znajdziecie z pomocą programu : root browser .

teraz powinno byc juz tylko lepiej.

plusy tego rozwiazania.
- nie potrzeba zadnych expanderów, swapperów
-wszystko startuje z automatu
-podczas odlaczania karty od telefonu(podlaczenie kabelkiem do kompa) partycja swap nie jest odlaczana.
-wg mnie dziala szybciej i lepiej niz plik na karcie sd.
-noi najwazniejszy, znacznie poprawia problem z ramem i zamykaniem sie aplikacji.

minusy:
-na wolnych kartach telefon moze przymulac, dlatego zalecam cos lepszego jak class4
-teoretycznie szybciej zuzywa sie karta, choc osobiscie tego nigdy nie odczulem, wszystkie moje karty zyja do dzis i maja sie dobrze.

screenow nie mam, nie mam juz tego telefonu. jesli ktos przez to przebrnie i bedzie mu dzialac, moze dla potomnych wykonać brakujące screeny. jak sobie nie dajesz rady, to odpusc sobie, tutorial jest napisany dosyć dokladnie.

dzieki , jol .
fusse

Pochwały: 7

Reklama

Powrót do Xiaomi