• Reklama

Xiaomi Redmi Pro 3gb/32gb vs Huawei Honor 7 3gb/32gb

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi Redmi Pro 3gb/32gb vs Huawei Honor 7 3gb/32gb

Postprzez gabrielband » poniedziałek, 12 września 2016, 16:42

Cześć,

Mam zamiar wymienić swojego Zte Nubia z7 mini na nową słuchawkę - trochę już poczytałem, ale wciąż nie mogę wybrać któregoś z nich. Może wypowiedzą się osoby posiadające bądź użytkujące który lepszy jakie ma wady? Zależało by mi na słuchawce z Polskim Menu i wgranym Google Play

Xiaomi Redmi Pro 3gb/32gb bądź 3gb/64gb

i

Huawei Honor 7 3gb/32gb

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/re ... i-Pro.html

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/honor/7/

Trochę Boje się tego Xiaomi z firmą nigdy nie miałem kontaktu, widziałem że ich telefony ''wybuchają'' :) ( Boje się o brak akutalizacji, i ogólne zaniedbania ze strony producenta w sprawie wsparcia aktualizacji) ciekawi mnie również rozmiar 5,5 cala czy nie jest za duży ? korzystałem z 2 miechy z Asusa Zenfone 2 551ml i był ciut za duży.

Co do Huawei o wybuchach nigdy takiego czegoś nie słyszałem, dodatkowo korzystałem z Huawei p8 lite i tutaj mam jakieś rozeznanie. Wiem że 5,2 cala będzie lepiej się trzymać w dłoni.
Zastanawia mnie również poziom SAR w obu telefonach

Próbuje wyszukiwać okazji i DOBREJ ceny ale na Huaweia nie ma za bardzo promocji co do Xiaomi widzę że ciągle coś wpada 5-10-15% mniej :)

KTÓRY WYBRAĆ ?!

Z góry dzieki za pomoc :)
gabrielband

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Pro 3gb/32gb vs Huawei Honor 7 3gb/32gb

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 12 września 2016, 16:58

Honor 7 w wersji 3/32GB nie był dostępny w Europie - z tego co pamiętam. W ogóle, nie pamiętam takiej. U nas jest 3/16GB (sam mam taką w domu), a w Chinach można jeszcze dostać 3/64GB.

To są telefony z różnych półek, więc ciężko to porównywać.
Na Xiaomi decydują się osoby, które chcą mocny proc i baterię, oraz bardzo funkcjonalne dodatki (dual Sim, Irda, itd), ale godząc się na pewne kompromisy, bo jakość ekranu, czy wykonania odstaje bardzo wyraźnie od Honora. Oczywiście wcale nie znaczy to, że jest źle, ale różnicę widać już w pierwszym kontakcie. W środku użyte są też wolniejsze pamięci, itp.
Ze znaczących różnic, to na korzyść Xiaomi - znacznie lepsza bateria.
Dodatkowo, Honora 7 można kupić w oficjalnej polskiej dystrybucji i z polską gwarancją, więc cena zawsze będzie wyższa. Xiaomi można w Polsce kupić tylko od re-sellerów (nieoficjalnie sprzedawcy) i żaden z nich nie oferuje oficjalnego i pewnego wsparcia serwisowego. Deklarują się, że zapewniają serwis ale tak naprawdę nie wiadomo jak to wygląda.
Co jak co, ale o aktualizacje, to nie trzeba się martwić w obu przypadkach. Obie firmy bardzo dobrze wspierają swój soft i rozwijają go regularnie. Xiaomi udostępnia poprawki co tydzień! Nie znaczy to, że co tydzień są rzeczy znaczące i wartościowe, ale dowodzi, że producent dba.
Najlepsze tłumaczenie PL jest niestety dostępne w nieoficjalnych, ale bardzo dobrych ROMach: MIUI.PL i EU.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez gabrielband » wtorek, 13 września 2016, 01:09

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. Co do Huawei Honor 7 to wersja 32gb z chin będzie działała z siecią w PL ? czy dedykowana na nasz kraj jest tylko 16gb ?
Wydajnościowo wydaje mi się że są zbliżone chyba że patrzę na złe dane:P Ogólnie można wyrwać po podobnej cenie więc trudny orzech do zgryzienia( wiem że ten Huawei jest już trochę na rynku więc na pewno lepiej to będzie działać niż w Xiaomi - sam kupując Nubię z7 mini chwilkę po premierze musiałem chwilę odczekać aż naprawią błędy )
gabrielband

Postprzez jan1994 » wtorek, 13 września 2016, 01:59

Chińskie wersje nie mają częstotliwości LTE 800 MHz - zerknij TU
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez ddr » wtorek, 13 września 2016, 04:00

Spójrz jeszcze na meizu. Huaweie mają problemy z wytrzymałością i temperaturą. Niestety w tych wymiarach jest tylko m2/m3 z tym, że to linia budżetowa. Z wyższej półki to lenovo zuk z2. Niestety przy nim trzeba ciut zabawy przy oprogramowaniu.
Jeżeli zamierzasz korzystać z czytnika lini papilarnych to xiaomi odpada, przynajmniej na miui bo ma kilka krytycznych błędów z nim związanych.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez tpawel » wtorek, 13 września 2016, 07:41

ddr jeśli chodzi Ci o dren baterii przez czytnik to już od kilku tygodni tego nie ma
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Postprzez Flyagaric » wtorek, 13 września 2016, 18:10

jan1994 napisał(a):Chińskie wersje nie mają częstotliwości LTE 800 MHz - zerknij TU

Przecież kimovil potwierdza, że Honor obsługuje to pasmo, nie? Też Chińskie.

ddr napisał(a):... Huaweie mają problemy z wytrzymałością i temperaturą. ...

Może jakieś mają, ale w Honorze 7 nie stwierdziłem żadnych problemów związanych z nagrzewaniem się.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez gabrielband » środa, 14 września 2016, 15:02

do zamknięcia wyhaczyłem Xiaomi mi5 3gb/32gb za 269 $
gabrielband

Powrót do Jaki telefon kupić ?