• Reklama

Xiaomi Redmi Note vs Elephone P6000 (oba 4G, 2GB)

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi Redmi Note vs Elephone P6000 (oba 4G, 2GB)

Postprzez 12wlut » 2 lip 2015, o 12:18

Nadal mam problem z wyborem telefonu ;)

Jestem prawie przekonany do zakupu Redmi Note, ale teraz trafiłem na P6000:
http://www.kimovil.com/en/compare/eleph ... 6gb-64bits
Jest on sporo tańszy a wydaje się byś w kilku aspektach lepszy! I nie wiem co robić :-/

Plusy i minusy Redmi Note
+ większa bateria! 3100 vs 2700
+ większy ekran
+ lepszy aparat?
+ BT 4.0 LE vs BT 4.0
+ 'marka' Xiaomi
+ podobno ma kompas a P6000 nie (w tym zestawieniu na kimovil)

- wyższa cena
- większe wymiary, waga
- gorsza wydajność 22.000 vs. 30.637
- mniej obsługiwanych częstotliwości (np. brak 2600MHz 4G)
- Elephone ma Andak 4.4 z upgradem do 5. Czy jest szansa na upgrade kiedyś do Andka 5 w Redmi Note?

Skąd taka różnica w cenie? Nie wiem, czy np. Mediatek w Elephonie się grzeje i jest dużo bardziej prądożerny, bateria trzyma zdecydowanie krócej i aparat też jest dużo gorszy? Czy Xiaomi ma lepsze wykonanie i materiały?

Jestem w stanie zapłacić więcej za Redmi Note jeśli będzie to dobra inwestycja na dłuższy czas ;-)

Proszę o pomoc
12wlut

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note vs Elephone P6000 (oba 4G, 2GB)

Postprzez michaelred » 2 lip 2015, o 15:27

Jezeli wybierasz miedzy tymi 2 telefonami to pozwole sobie nieco skomplikowac Tobie sprawe :D niedlugo ma sie pojawic Elephone P6000 Pro. Niestety pro tylko z nazwy bo ma miec mocniejszy procesor ale za to slabsza grafike :( Bedzie tez opcja z 3 GB ram :) W tej chwili z tego co widzialem P6000 jest juz wysylany z preinstalowanym andkiem 5
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Postprzez tpawel » 2 lip 2015, o 15:36

12wlut napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Póki co sieci 4G na 2600 nie widac, a nawet jak będzie to będzie w miejscach gdzie nie wyrabia 1800.
Gorzej mnie martwi brak lte800, PLUS juz ma, reszta walczy w aukcji o częstotliwość. Jeśli mieszkasz poza miastem, a meczy Cie wolny net to brałbym cos z LTE800

Z tych dwóch, jeśli Ci nie przeszkadza to co napisałem powyżej ja bym brał redmi note ze względu na 5,5 cala
Tyle ze np ja kupiłem za 650 zł w PL nowego huaweia g7. Minus to brak dual sim, ale zdjęcia, bateria są naprawde bardzo dobre. no i jest aluminiowy :)
tpawel
VIP

Pochwały: 84
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez nocny_napoleon » 9 lip 2015, o 22:30

Czy kolega wybrał któryś z telefonów bo mam ten sam dylemat. Najbardziej szkoda mi tego 5,5" :-(
nocny_napoleon

Telefon:: 564564564

Postprzez Jakub.G » 10 lip 2015, o 13:47

Witam jestem posiadaczem p6000

Co do procka to grzeje sie tylko przy jednej grze "IronKnights" to taki RPG z opcjami MMO natomiast grajac w Asphalt 8 Airborne nie mam z tym jakiegokolwiek problemu, Nie grzeje sie rowniez przy ogladaniu YT/rpzegladarka/korzystanie randomowe ostatnio siedzialem na sluchawce prawie 2h jednoczesnie gralem w Asphalt 8 na Multiplayer bez najmniejszego problemu, zdjecia są "czyste" i bardzo wyrazne jednak trzeba miec pewną reke, focus nie jest najlepszy i trzeba raczej sztywno go trzymac, co do bateri problem jest jedynie przy grach (gry byly celem zakupu przeze mnie takiego telefonu) wiec wlasciwie cale zycie siedze przy ladowarce bo w Asphalcie przy uruchomionym wi fi moge zjechac baterie do 0 w jakies 2h, jednak przy normalnym korzystaniu to spokojnie ze 2 dni trzyma (normalne korzystanie czytaj: wykonanie paru telefonow, napsianie kilku smsów, sprawdzenie FB badz drobne korzystanie z massangera)

nie polecam koloru bialego gdyz klapka biala jest z "gladkiego" plastkiku ktory szybko sie poci w rekach i robi sie slizgi bo material nie ma zadnych "porów" natomiast wersja czarna jest robiona w macie co ulatwia trzymanie w rekach, osobiscie nie wiem po co komu 5.5 cala skoro pisanie smsa na 5 jest juz dosyc trudne i czasami ruch palca musi byc tak duz ze jest to wrecz niewygodne, nie polecam 5.5 chyba ze jest ktos juz przyzwyczajony, ja mialem predzej Omege s45 (4.5 cala) i byl to najwygodniejszy tel do pisania smsow, na 5 calowych czasami za slabo rusze palcem i nie trafiam w porządaną litere tylko tą ktora byla blizej...

procek w p6000 spokojnie daje rade wlasciwie wszystkiemu, tak jak mowilem predzej spokojnie moglem grac sobie w bardzo obciążającą system gre jednoczesnie prowadzic rozmowe telefoniczna nawet najmniejszej sciny, jedyny minus jaki nie tyle co zauwazylem ale raczej jest on nie zwiazany z samym producentem telefonu, to po prostu brak jakiegokolwiek Case'u jedyna mozliwosc to kupienie Etui wysuwanego badz rozkladanego, osobisicie wolalbym Case ale niestety brak, pozatym nie narzekam na telefon, uzywam od 3 miesiecy ? nie sprawia jakichkolwiek klopotow, system dziala plynnie, absolutnie nic sie nie zawiesza, wifi lapie za kazdym razem, wyswietlacz jest bardzo wyrazny ponad to ma wbudowaną w system opcje MiraVision ktora umozliwa uzytkownikowi osobiscie dostosowac kontrast, nasycenie kolorow, jasnosc, ostrosc, temperature kolorow, kontrast dynamiczny co rowniez poprawia widziany obraz no i mozna go sobie spersonalizowac tak jak Tobie pasuje, ROM 16 GB spokojnie wystarcza chcoiaz i tak mam karte 16 GB co lacznie daje prawie 30 GB wolnego miejsca, Andek 4.4 w tej wersji bardzo dobrze sie sprawuje, nie widze potrzeby Upgradu do 5.1 no i tyle :P osobiscie polecam z reką na sercu, nie zauwazylem ani jednej wady oprocz tego braku case'u :P
Jakub.G

Telefon:: Omega

Postprzez Venn » 10 lip 2015, o 14:00

Jakub.G napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Fotki to kompletna tragedia w p6000, sprzedałem go po dwóch tygodniach właśnie z tego powodu. Zero ostrości, wszystko rozmyte, strach te zdjęcia było na kompie oglądać jak już na ekranie telefonu wyglądały źle, lepsze robił lenovo a850+ z 5 mpx niż to. Bateria to padaka, 3h używania z LTE i cała bateria rozładowana, generalnie 24h to on mi ani razu nie wytrzymał, bez względu na cuda jakie z nim robiłem, greenify, underclock procka czy różne inne sposoby oszczędzania baterii. W tych samych warunkach a916 z 5,5' ekranem HD wytrzymywał 6-7h użytkowania na LTE, a pojemność baterii prawie identyczna i do tego w nim już był starszy procek niż w p6000 (co też powinno robić różnicę w prądożerności).
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez woleszek » 12 lip 2015, o 18:28

p6000 na bardzo dziadoski GPS
woleszek

Pochwały: 1
Telefon:: samsung

Postprzez aqq000 » 12 lip 2015, o 18:34

Bateria wcale nie wygląda tragicznie na tyle konkurencji do 120 USD.
A co do case to wielkością pasuje od Cubot s168. Trzeba dociąć parę otworów :) ale daje radę.
Pierwsze ciąłem tępym nożykiem, więc się nie pochwalę ale kolejne już w drodze.
aqq000

Powrót do Porównania telefonów