• Reklama

Xiaomi Redmi Note- recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: Xiaomi Redmi Note- recenzja

Postprzez emjot » wtorek, 24 czerwca 2014, 13:27

Ja dopiszę kilka słów ode mnie...
telefon mam od kilku dni, poużywałem sporo.
Ekran jest żyleta, ale jest jeden specyficzny kąt pod którym nieco blaknie. Naprawdę mocno trzeba się wpatrywać z kilku cm aby zobaczyć jakiekolwiek piksele...
GPS jak najbardziej poprawnie, ale GLONASS nie potwierdzam, także z EPO są póki co problemy. Czekamy na poprawki w sofcie. Jednak fix nawet bez wsparcia łapie dość szybko i nie gubi - przetestowane podczas dwóch tras po kilkaset km.
Przyciski przyjemnie na czerwono podświetlane.
Mocna dioda i przyzwoite zdjęcia po ciemku (jak na telefon oczywiście).
Filmiki to słaby punkt - mimo MP4 i FHD tylko 18 FPS nawet przy robieniu 640x480. To dla mnie jedyna poważna wada tego telefonu.
Cała reszta jest super. OTG, bluetooth, sensory, wszystko działa.
Głośnik nie jest aż tak głośny jak w G4s, ale też absolutnie przyzwoity, podczas jazdy autem i ustawieniu 2/3 głośności bez problemu słyszę rozmówcę gdy telefon jest na szybie.
Jest spory i ciężkawy, ale do przyzwyczajenia.
Bateria spokojnie wytrzymuje półtora dnia w miarę intensywnej pracy.
Aero 2 działa.
Sprzedaję Coolpada, który jest fajnym telefonem (i nagrywa świetne filmiki), ale po prostu ten mi bardziej odpowiada.
emjot

Pochwały: 6

Reklama

Re: Odp: Xiaomi Redmi Note- recenzja

Postprzez KingdomPL » wtorek, 24 czerwca 2014, 13:47

persala napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

3100-Wersja TD-SCDMA
3200-Wersja WCDMA
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
KingdomPL
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez castorp » wtorek, 24 czerwca 2014, 15:43

wielkie dzięki za informację
castorp

Postprzez bart_breslau » piątek, 27 czerwca 2014, 00:46

castorp napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ekran daje radę. Różnica jest widoczna dopiero jak z bardzo, bardzo bliska będziesz się przyglądał, np. filmom. GPS działa szybko i sprawnie.
Dokładnie, ma 1 slot WCDMA.
bart_breslau

Pochwały: 3

Postprzez lolobolo » sobota, 5 lipca 2014, 13:10

Witam zastanawiam się czy kupic ten telefon, mam kilka pytań: jak działa aero i jak z zasięgiem? Jak z wifi?
I czy te 8 rdzeni z mali450mp4 daję radę w grach i wielu otwartych aplikacjach?
Jak myślicie czy ten xiaomi note 2gb ram, będzie lepszy i wydajniejszy od galaxy note 2? I czy xiaomi bedzie mialo jakies wsparcie np android 4.4?
lolobolo

Postprzez persala » sobota, 5 lipca 2014, 13:31

Mnie ciekawi czy będzie wsparcie dla Andka L (5.0), bo ma być lepiej rozwiązana wielozadaniowość.
Tak poza tym- jest jakiś ROM dla xiaomi z czystym androidem, gdyby MIUI się kiedyś przejadło?
persala

Pochwały: 1

Postprzez marcino1104 » sobota, 5 lipca 2014, 14:41

persala napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na TEJ stronce masz romy dla NOTE. Jeszcze nie ma wsparcia dla 4.4 więc o 5.0 nawet nie ma co wspominać :)
marcino1104

Pochwały: 3

Postprzez emjot » niedziela, 6 lipca 2014, 09:05

Dopiszę do moich poprzednich wrażeń - wszystkie problemy rozwiązuje u mnie ROM multilang z xiaomi.eu. To jest po prostu wersja multilanguage bazowana na stocku. Tłumaczenie jest z MIUI Polska, ale jest w pełni stabilny i WSZYSTKO w nim działa! Filmiki nagrywa bez problemu 30fps w full HD. Zdecydowanie polecam, jest po prostu zdecydowanie stabilniejszy niż MIUI Polska. GPS łapie szybko, choć nie sprawdzałem czy działa EPO. W każdym razie od tygodnia działam na nim bez zauważalnych w codziennym użytkowaniu problemów. Również płynność gier, choć nie widać tego w Antutu, zdecydowanie lepsza niż na MIUI Polska. Wszystko oczywiście dotyczy bieżącej wersji v23.
emjot

Pochwały: 6

Postprzez TwepSon » niedziela, 6 lipca 2014, 19:45

jak instaluje się nowy roma na tym telefonie?
TwepSon

Postprzez sonic » poniedziałek, 7 lipca 2014, 00:45

ROMa instalujesz przez aplikacje Updater - nawet jak nie masz Roota :) przynajmniej u mnie tak działa.

Zainstalowałem MIUI Polska i poszedłem pobiegać - muszę przyznać że jestem w szoku że na mediateku endomondo może tak dokładnie działać, zasięg złapał od razu :) nawet nie zdążyłem założyć armbanda na rękę ;) na bieżni kółka rysował dokładniej niż Samsungi znajomych ;)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez Adax » niedziela, 20 lipca 2014, 11:24

Testuje go i mam problem z BT w aucie. Na slot1 mam Aero2 i niestety muszę go wyłączać gdyż system BT próbuje koniecznie z niego dzwonić. Pewnie to problem softu w samochodzie, spotkaliście się z tym tematem?
Adax

Postprzez Artekbed » piątek, 25 lipca 2014, 12:02

Cześć

A powiedźcie koledzy czy Redmi Note ma diodę notyfikacji na przodzie ? SMS, nieodebrane połączenie, nowy email....
Artekbed

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin