• Reklama

Xiaomi Redmi Note na Mediateku (poszukuję na aliexpress)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi Redmi Note na Mediateku (poszukuję na aliexpress)

Postprzez checkmate » 6 kwi 2015, o 05:11

Witam,
Panowie, chciałbym zamówić Xiaomi Hongmi/Redmi Note Pro (wersja 2gb RAM) procesor Mediatek MTK6592 i dual-sim 3g. Czyli pierwszy Note od Xiaomi.

Dokładnie chodzi o tego aka "mocniesza wersja" czyli Redmi Note Pro: http://miuipolska.pl/xiaomi-redmi-note-zaprezentowany-oficjalnie/

Gdzie byście polecili zamówić?
Szukam sprawdzonego sklepu na Aliexpress.
Zaznaczę tylko że to model z połowy 2013 roku i większości polecanych sklepów np. Goldway, spemall, panda itd. itd. mają Note ale już te nowsze, z Snapdragonem 400 i 410.

Miałem już ten model i powiem szczerze byłem bardzo zadowolony. Zamówiłbym nawet ze Snapdragonem, niestety potrzebuję dual-sim, w dodatku Nowy 1s ma dość wysoką cenę i wolałbym zamówić starszą wersję Note'a. Taka zachcianka ;)

Na Ali jest ok 20-25 aukcji z parametrami mniej/więcej jakie zaznaczyłem (choć nie do końca, często są "podobne" czyli szukam z mtk a tu aukcja ze snapem) niby mało ofert ale nie chciałbym się nadziać na oszusta/wałek (co wyśle inny telefon z inną konfiguracją niż zamawiam)

Zazwyczaj kupowałem z polecanych źródeł np. goldway i kiedyś ibuygou ale teraz muszę zrobić mały wyjątek, pomógłby ktoś?
Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Pozdrawiam
checkmate

Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI Polska

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note na Mediateku (poszukuję na aliexpress)

Postprzez tomeklodz » 6 kwi 2015, o 09:30

Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez fake4r » 6 kwi 2015, o 10:34

Raczej będzie ciężko. Jak ja kupowałem swojego Note w grudniu to już były końcówki tych wersji na mediateku i to z wywindowanymi cenami. Więc musisz albo dokładnie szukać, może jeszcze gdzieś trafisz, ale że nie chcesz wersji 4G bo zależy Ci na dual simie, więc tu tylko inny telefon wchodzi w grę wtedy.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez saperq » 6 kwi 2015, o 11:04

Koniecznie Xiaomi?
Może Meizu M1 note? ( na forum jest w bazarku od Marxxa).
Może Lenovo k3 note ( "nowość") ?
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Postprzez igoor1983 » 6 kwi 2015, o 11:06

Xiaomi się kupuje dla miui. Jak będę zmieniał telefon to również będą mnie jedynie xiaomi interesować mimo że inne firmy oferują trochę mocniejszy sprzęt w tej samej cenie

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka
igoor1983

Telefon:: niestety x7s

Postprzez checkmate » 6 kwi 2015, o 14:33

Panowie, dziękuję za odpowiedzi ;)

Po kolei:
@tomeklodz, tam nie ma Note na Mediateku (są tylko najnowsze czyli 4g i 1s 4g) swoją drogą jak ktoś chciałby zamówić w miarę tanio Redmi 2 z 1gb lub 2gb RAM to polecam ten sklep.

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobra odpowiedź, wiem że będzie ciężko, ale łudzę się jeszcze że gdzieś na Aliexpress jest oferta z Note'm na Mediateku.
Tak jak mówiłem - potrzebuję dual-sima oraz procek Mediateka w środku - do tej pory mam programik którym łatwo mogę zmienić max głośność na głośniku zewnętrznym (żadna magia w sumie, to ten program od wgrywania recovery xd), nic nie charczało a telefon słyszałem bardzo dobrze i był baardzo głośny, chyba głośniejszego telefonu nie miałem nigdy ;) Niestety Mod nie działa na Snapie. I jeszcze jedno a zarazem największy atut- bateria. Mogę się założyć że na Snapdragonie bateria trzyma krócej na Note niż mając procek Mediateka. Jak jeszcze pół roku temu miałem swojego Note'a to byłem w szoku jak bardzo dobrze trzyma na jednym ładowaniu.
Teraz bez ściemy - przy moim używaniu jakikolwiek smartfon muszę ładować co wieczór lub co półtora dnia, Xiaomi Hongmi Note na MTK przy takim samym używaniu trzymał u mnie 3-4 dni! Bardzo mi tego brakuje i wiem że na Snapie trzyma krócej ;)
Sytuacja tego wymagała żebym go sprzedał jakoś w grudniu wraz z Mi-2 i teraz tego żałuję. Sądziłem że jak kasa wróci to nie będzie problemem sprawić sobie ten sam telefon raz jeszcze, damn ;)

btw. jeżeli byłby taki Redmi Note - Snap 410, dual-sim i 2GB RAM to bym już w akcie desperacji zamówił i dałbym sobie spokój z Mediatekiem. Niestety ale nawet najnowszy Redmi Note 1s ma wariant tylko z 1GB RAM.
btw. nawet i bym się nie męczył i zamówił cudnego Mi-4, ale niestety nie ma dual-sima, dopiero Xiaomi MI-Note ma duala, ale cena wysoka i szklane plecy niestety ale u mnie dyskwalifikują ten telefon.

@saperq, koniecznie Xiaomi, a czemu? jak napisał @igoor1983 - MIUI MIUI MIUI. Używam tej nakładki jak tylko wyszedł port ROMu MIUI na mojego jeszzce wtedy htc Desire, było to jakoś pod koniec 2010 roku, do tej pory używam tej nakładki/systemu i nigdy mi się nie znudzi ;)
Jestem wielkim fanem tej marki, miałem długi czas Mi-2, z 3-4 miesiące Xiaomi Hongmi Note a od grudnia używam Xiaomi Hongmi 1, którego odkupiłem 2tygodniową nówkę za 3 stówy od kumpla, który chwilę poużywał i kazał sobie w zamian zamówić Mi-4 :D

Meizu ogólnie jest spoko, miałem przez kilka dni MX4 kumpla ale i tak na dłużej to tylko Xiaomi ;)

Jeżeli ktoś mógłby pomóc - zobaczyć, pomóc poszukać na Aliexpress tego Xiaomi Hongmi/Redmi Note z Mediatekiem MTK6592 (wersja 2gb RAM czyli Pro albo Enhanced) to byłbym bardzo wdzięczny. Ja już mam mega mętlik. Może i łatwa sprawa znaleźć telefon a jednak nie - przykładowo: opis aukcji to Note z MTK, w połowie ogłoszenia jest napisane: Snapdragon 400 a w komentarzach gościu pisze że dostał zamówionego Lenovo xD
No sobie niektórzy tam jaja robią. Kilka wieczorów szukania robi ładnie pranie móżdżka, powaga.
Ew. potem sam coś po raz kolejny poszukam, podlinkuję i powiecie czy warto. Boję się brać od kogoś kto ma mało ocen, w przypadku akcesoriów za kilka dolców nie byłoby problemu, ale nie w przypadku telefonu za kilka stówek.

Napiszę również do Goldway, może mają gdzieś jeszcze jednego z MTK ;]

Pozdrawiam i z góry dziękuję za kolejne odpowiedzi.
checkmate

Postprzez saperq » 6 kwi 2015, o 15:04

http://www.aliexpress.com/store/product ... 51072.html
173$ za wersję 3g, mtk6592, 2gb ramu czyli to co chciałeś.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Postprzez checkmate » 6 kwi 2015, o 17:48

Strzał w 10-tkę ;)

Można prosić o jeszcze ze 2-3 linki do porównania jeżeli jest gdzieś jeszcze? Dziękuję ;)
checkmate

Postprzez saperq » 6 kwi 2015, o 18:53

Jak będę na laptopie to wkleję. Ta oferta najbezpieczniejsza ze względu na ilość sprzedanych egzemplarzy oraz ogólnej liczby transakcji sklepu.
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Postprzez checkmate » 6 kwi 2015, o 23:13

Z góry dzięki za więcej ;)
1 link będzie tym głównym wzorem, sklep wydaje się być ok.
checkmate

Postprzez saperq » 7 kwi 2015, o 09:16

Tamten sklep dał % zniżki specjalnie dla Ciebie ;)
Tutaj masz pozostałe oferty, posortowane pod względem zamówień (tym się zazwyczaj kieruję dokonując zakupów -> dużo zamówień, dużo pozytywnych ocen za nie, cena sprawą 2 rzędna).
http://www.aliexpress.com/premium/xiaom ... anpro_desc

Autor postu otrzymał pochwałę
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Postprzez checkmate » 7 kwi 2015, o 12:09

Ja również jak dochodzi do momentu zamawiania czegokolwiek z Ali to sortuję wg. ilości zamówień i czytam komentarze. Dodatkowo trochę patrzę na cenę, by nie była za niska i nie za wysoka.

btw. chyba zamówię z 1go linku którego dostałem od Ciebie, niestety ominie mnie rabat 5% bo nie zmieszczę się w tych sześciu dniach ;p

Dziękuję za pomoc ;)
Pozdrawiam
checkmate

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?