• Reklama

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - wysoka awaryjność?

Xiaomi RedMi Red Rice HongMi

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - wysoka awaryjność?

Postprzez micwier » czwartek, 28 lipca 2016, 11:39

Cześć,
Ostatnio na forum widziałem kilka postów, w których osoby twierdziły, że ten model jest wysoce awaryjny. Chciałbym zapytać osoby korzystające z niego od dłuższego czasu, czy jest w tym ziarnko prawdy. Mam już zamówiony u Goldwaya i teraz waham się, czy go nie sprzedać jak przyjdzie. Zamierzam z niego korzystać co najmniej przez najbliższe 2 lata. Myślicie, że wystarczy?
Pozdrawiam ;-)
micwier

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro - wysoka awaryjność?

Postprzez piotr469 » czwartek, 28 lipca 2016, 12:17

Jedna osoba rzuci hasło, reszta powtarza jak najęta. Nie mówię że się nie psuje, bo jeszcze nie pojawił się żaden telefon na świecie, który byłby bezawaryjny, ale to wyszło od serwisanta z porównania awaryjności xiaomi mi 4s i redmi note 3 pro. Porównanie bez sensu, bo mi4s praktycznie nie ma w Polsce, a note 3 pro jest multum.
Już gdzieś pisałem: jak jest 1 maluch i 1000 Mercedesów i malczan się nie zepsuje, a zepsuje się 50 Mercedesów to nie znaczy to że malczan jest bezawaryjny, a Mercedesy mega zawodne

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
piotr469
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez micwier » czwartek, 28 lipca 2016, 14:02

Ok, dzięki za odpowiedź. Jest tu ktoś kto użytkuje ten telefon od dłuższego czasu i chciałby podzielić się wrażeniami?
micwier

Postprzez mrergie » czwartek, 28 lipca 2016, 14:13

Są praktycznie bezawaryjne, tak jak i inne ich modele. Nawet trzyletnie Redmi 1 działają do dzisiaj świetnie i nie słyszałem o awariach.

W przypadku solidnych chińskich marek jestem nawet gotów stwierdzić iż awaryjność jest niższa niż naszych europejskich marek. Z realizacją gwarancji chińskich telefonów jest problem, jednak pocieszeniem jest to iż awaryjność jest nikła.
Telefon to nie tylko procesor, RAM i wyświetlacz - jest tam ogrom innej elektroniki która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całości - na tym często się oszczędza i jest to coś czego Xiaomi zdaje się nie robić.

Mimo wszystko jednak, gdybym miał wydać na telefon 2000-3000 zł to zdecydowanie nie kupiłbym chińczyka, jest to już kwota której bym nie chciał ryzykować.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez Flyagaric » czwartek, 28 lipca 2016, 14:40

piotr469 napisał(a):Jedna osoba rzuci hasło, reszta powtarza jak najęta.
...

Taaa, ale liczy się autorytet tej osoby, a tak się składa, że tą osoba jest Acid z Miuipolska. Ten gościu serwisuje Xiaomi we Wrocku dla sklepu ibuygou, a więc przewala ich sporo. Jeśli ktoś może w ogóle mówić o statystyce to właśnie on.
Dla przypomnienia, chodzi o ten wątek:
https://miuipolska.pl/forum/topic/14269 ... 4s/?page=1

mrergie napisał(a):Są praktycznie bezawaryjne, tak jak i inne ich modele. Nawet trzyletnie Redmi 1 działają do dzisiaj świetnie i nie słyszałem o awariach.
...

To może podaj na jakich statystykach ty bazujesz, skoro rzucasz takie odważne hasło. Rozumiem, ze można powątpiewać, ale ty piszesz 'praktycznie bezawaryjne' - to brzmi poważnie, więc mógłbyś się swoją wiedzą i jej źródłami podzielić.
Co mają do tego Redmi 1?
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez piotr469 » czwartek, 28 lipca 2016, 15:27

Wiem kto to pisał i wiem o jakim wątku mowa, bo brałem w nim udział. Tylko że... no nie porównujmy czegoś, czego w Polsce praktycznie nie ma, do czegos, co aktualnie zalewa Polskę... Prawie codziennie możesz przeczytać tutaj lub na miuipolska, że ktoś kupił, a przecież też nie każdy musi od razu o tym pisać. A mi4s? Hmm... Widać choćby jak się w jego wątku na miuipolska ludzie udzielają. Cisza...

piotr469
AKTYWNY

Postprzez Boomszakalaka » czwartek, 28 lipca 2016, 15:31

Trudno podważać autorytet Acida, oczywiście. Jednak weźmy pod uwagę jak wiele RN3 jest kupionych przez Ibuygou, długi czas mieli naprawdę super cenę i wiele osób brało właśnie stąd. Do tego RN3 jak i Redmi3 to chyba od dłuższego czasu najpopularniejsze u Nas Xiaomi, taki Mi4s nawet na naszym forum mają ze 2 osoby.

Trochę natomiast brakuje mi szczegółów, w temacie który podałeś Acid niestety nie podał żadnych statystyk, które pewnie dla siebie prowadzi. Warto jednak mieć te opinię na uwadze i jeśli brać to u dobrego sprzedawcy, u którego gwarancja jest sprawdzona.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Flyagaric » czwartek, 28 lipca 2016, 18:20

Boomszakalaka napisał(a):...
Trochę natomiast brakuje mi szczegółów, w temacie który podałeś Acid niestety nie podał żadnych statystyk, które pewnie dla siebie prowadzi. Warto jednak mieć te opinię na uwadze i jeśli brać to u dobrego sprzedawcy, u którego gwarancja jest sprawdzona.

Dokładnie to mam na myśli. Też się zdziwiłem i też brak mi szczegółów, ale jest to głos, którego ignorować nie należy.
Nie wiem czemu nie dał więcej szczegółów, może chodzi o konflikt interesów - nie wypada mu robić antyreklamy Xiaomi, bo to uderza w jego zleceniodawcę ...
Tak czy siak, mój optymizm znacznie opadł i do Xiaomi będę podchodził dużo ostrożniej. Generalnie, do innych też.
Flyagaric
VIP

Postprzez Boomszakalaka » czwartek, 28 lipca 2016, 19:26

Już też bez przesady, te kilka postów wywołały chyba trochę za duży szum. Tematów o tym modelu czy tu, czy na forach miuipolska/miuien jest multum i gdyby z tym psuciem była taka tragedia to już dawno byłby płacz, co za tym idzie i popularność by spadła zamiast rosnąć.

Również nie rozumiem czemu będziesz teraz ostrożniej podchodził do Xiaomi. O popularnym Redmi3 na ten przykład nie słychać chyba nic złego, a że telefony się psują? Parę lat temu płyta główna od flagowca Sony padła mi po miesiącu (ważne żeby jakąś gwarancję posiadać, w takich przypadkach bez problemu dostaje się nowy sprzęt), to tylko elektronika.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez piotr469 » czwartek, 28 lipca 2016, 19:33

Myślę że gdyby chciał/miał to by wypisał statystyki, bo pisał coś niby, że jakość xiaomi spadła, więc nie jest tak, że nie powie złego słowa na xiaomi. Całkiem tego nie olewam - wiadomo, że jest to jakaś uwaga, ale patrzę na to trochę z przymrużeniem oka, bo porównanie mi4s do note 3 pro trochę dla mnie zachwiało wiarygodność tej wypowiedzi.

piotr469
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » czwartek, 28 lipca 2016, 22:08

Boomszakalaka napisał(a):..
Również nie rozumiem czemu będziesz teraz ostrożniej podchodził do Xiaomi. O popularnym Redmi3 na ten przykład nie słychać chyba nic złego, a że telefony się psują? Parę lat temu płyta główna od flagowca Sony padła mi po miesiącu (ważne żeby jakąś gwarancję posiadać, w takich przypadkach bez problemu dostaje się nowy sprzęt), to tylko elektronika.

Tu masz rację - o Redmi 3 pisał akurat zaskakująco dobrze, ale miałem na myśli te lepsze i droższe modele. Nawiązuję do tego, że już kupiłem ich wizerunek, na który wcześniej raczej solidnie pracowali, a teraz sam Acid pisze, że Xiaomi produkuje teraz cyt. "... Xiaomi robi taki shit teraz że szkoda gadać ...". Nic nie poradzę, ale to przesunęło nieco mój punkt widzenia.
Flyagaric
VIP

Postprzez ddr » czwartek, 28 lipca 2016, 22:42

Aż tak Acida na poważnie nie bierzcie, taki człek.
Już jednego rn3 rozbierałem na wymianę szybki aparatu no i nie wygląda źle. Port usb jest dobrze zamocowany, plasterki grafitowe są, ciężko o coś się przyczepić.
Z tym padaniem płyty to też nie sprecyzował. Jak wchodzi sam z siemie w tryb qhs_dload to akurat bolączka wszystkiego na qualcommie. I tak nieźle, że xiaomi da się z tego trybu postawić, htc, samsunga, itp nie postawisz. Jeśli padanie elektroniki to nie wiem bo nikt jeszcze do mnie się z tym nie zgłosił, a głównie takie do mnie idą bo Acid nie naprawia telefonów, jedynie wymienia części.

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Następna strona

Powrót do dyskusja o telefonach Xiaomi