• Reklama

Xiaomi Redmi Note 3 Pro vs Meizu MX5

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro vs Meizu MX5

Postprzez piotrinho » 4 mar 2016, o 14:22

Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem jednego z tych telefonów xrn3 pro w wersji 3/32 a Meizu mx5 w wersji 16gb bo wtedy wychodzi podobnie cenowo. 16 GB raczej mi starcza chociaż wiadomo lepiej mieć zapas. Zależy mi na dobrym aparacie, plynnosci działania, bardzo dobrym Wi-Fi ponieważ woim letv x600 jest bardzo przeciętne oraz na jakosci wykonania. Który waszym zdaniem będzie lepszy ? Dodam że chciałbym go po używać ok 1,5-2 lat
Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Lenovo A820 -> Mlais M52 Red Note -> Lenovo K3 Note -> Doogee DG750 -> Meizu M2 -> Meizu MX4 -> Xiaomi Redmi Note 2 - > LeTV x600 -> XRN3PRO
piotrinho

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note 3 Pro vs Meizu MX5

Postprzez Flyagaric » 4 mar 2016, o 14:29

Aparat w RN3P będzie znośny, ale nic więcej. MX5, to juz inna klasa. Tu będzie nawet lepiej niż w X600. Jakość wykonania Redmi ponoć jest ok, ale oczywiście nalezy się spodziewać, że MX5 stoi o klasę wyżej. WiFi w obu będzie znacnzie lepszy niż w LeTV.
Ponieważ Redmi, to jednak wciąż budżetowiec u Xiaomi, to ja zdecydowanie skłaniałbym się w stronę MX5.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez jeedek » 4 mar 2016, o 14:40

Ale procesorem i wsparciem XRN3pro wygrywa. A MX5 być może całą reszta. Ale nie wiem, nie miałem w ręku a MX5 tak i to dobry sprzęt

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
ZUK Z2 4/64GB =D
jeedek

Postprzez Flyagaric » 4 mar 2016, o 14:48

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wygrywa jak? Że więcej w Antutu kręci? To nie jest argument na dyskusję ze mną, więc litościwie go pominę.
A propos wsparcia: to, że są poprawki co tydzień ,to jeszcze nie znaczy, że jest w nich zawsze coś istotnego, ani, że znane bugi są natychmiastowo usuwane.
Meizu wspiera swoje softy mniej spektakularnie, ale jednak równie regularnie i jest to wsparcie solidne.

jeedek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam pojęcie co kolega miał tutaj na myśli.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez jeedek » 4 mar 2016, o 14:54

Procesor jest wydajniejszy i układ graficzny także. Wsparciem nazwałem społeczność, masz duże polskie forum. W meizu nie jest źle ale to jeszcze nie ten poziom.

Całą resztą nazwałbym ekran super amoled, skaner odcisku palca w przycisku home (to wg mnie lepsze miejsce niż tył telefonu). Bardzo ciekawe w meizu jest podwójne zastosowanie przycisku home w nawigacji. Wciśnięcie to wejście w pulpit a dotknięcie wstecz. Dobra rzecz przy tej wielkości ekranu.

ZUK Z2 4/64GB =D
jeedek

Postprzez jeedek » 4 mar 2016, o 14:56

Hmm x600 też miałem w ręku i jaki jest sens wymiany go na w/w telefony? Aż tak źle z WiFi?

ZUK Z2 4/64GB =D
jeedek

Postprzez Flyagaric » 4 mar 2016, o 15:01

Niektórym chodzi lepiej, innym gorzej, ale narzekania w necie jest masa, wiec powoli się nie dziwię.

A propos procka, to takie rzeczy mogłyby się liczyć dla graczy, a jego priorytety są zgoła inne.
Redmi, to budżetowiec, więc poczytaj sobie jak tam wyglądają transfery wewnętrzne z/do pamięci. MX5, to flagowiec i tu jest o niebo lepiej, a to już ma wpływ na ogólną płynność działania. Ekran w MX5 jest świetny, ale na ile dobrze wygląda Amoled w RN3p, to pojecia nie mam - przydałoby się jakieś porównanie.
Kwestia skanera jest tak indywidualna, że nawet nie podejmuję dyskusji na ten temat. Wykonanie MX5 na 100% będzie lepsze.
Flyagaric
VIP

Postprzez leoxxx » 7 mar 2016, o 03:56

Mx5 jest rewelacyjny. W codziennym użytkowaniu brak wad. Zgrabny cieńki ładny. Nie zamula pomimo dużej ilości apek. Cudeńko po prostu.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez jelon7 » 7 mar 2016, o 09:25

A jak praca na baterii? przy średnim czasie włączonego erkanu 4h dziennie? jest szansa że wytrzyma 1,5 dnia? O MX5 mi chodzi
jelon7

Postprzez marx » 18 mar 2016, o 18:47

Gdybym miał wybierać , to zdecydowanie postawił bym na Meizu MX5
marx
Administrator

Pochwały: 214

Postprzez juzeff » 19 mar 2016, o 14:20

A który ma lepszy soft? Wczoraj poszedł news, że złamali RN3 Pro i będą softy do miui PL, ale trza będzie mieć odblokowany BL. Na Meizu też trzeba robić takie cuda, czy też znajdzie się czysty soft, na którym zrobi się roota, a wszystko wgra się bez większego problemu?
juzeff

Postprzez leoxxx » 19 mar 2016, o 15:30

Root w meizu jest w opcjach konta :)
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów