• Reklama

Xiaomi redmi note 3 pro (snap 650) vs Umi Super

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi redmi note 3 pro (snap 650) vs Umi Super

Postprzez kamilq05 » 31 lip 2016, o 20:59

Witam. Taki mnie dylemat napotkał. Szukam telefonu tak do 1000 zł. Spośród wielu przejrzanych marek i modeli, wyselekcjonowałem te dwa. Otóż obecnie używam Sony Xperia S. Staruszek, który premierę miał w 2012, a ja mam go już ponad 3 lata. Laguje, nie jest już przyjemny w użytkowaniu. Często musi długo myśleć, żeby nawet głupie kontakty otworzyć. Już przeinstalowywałem system, zmieniałem romy i co by nie zrobić, to zawsze po paru dniach jest tak samo. Po prostu za słabe parametry żeby udźwignąć dzisiejsze standardy. Głupiej przeglądarki musiałem się przekopać przez google play, żeby znaleźć taką, która się nie wyłącza po 5 minutach użytkowania. No i ekran już za mały, bo niewygodnie pisze się już smsy. Jednym słowem ZMIANA (oby rzeczywiście dobra). Teraz mam uraz po takim działaniu, dlatego nie szukam podrzędnych podzespołów (ot chociażby MT6753), na których teraz działa ok, a za jakiś czas znowu powtórka. Teraz ma być na zapas. I na czym mi zależy... Brak lagów, przerysowań intefejsu, żeby się wygodnie z internetu korzystało, żeby nie musiało myśleć nad włączaniem programów niczym gimbus przy tablicy na majmie. Jeszcze chwila przestoju, to ok, a to co teraz to już... Zdjęć nie robię artystycznych, ale aparat mi się przydaje, żeby np sfotografować grafik, czy sfotografować coś co mi się podoba. Ale żadnego profesjonalizmu. Ot ma być widać o co chodzi. Żeby czerwony, nie był zielony na zdjęciu i tak dalej. Aby tylko nie było gorzej od Xperii S, bo to akurat mogę pochwalić, choć czasem zdarzy się jakiś faux-pas i trzeba zdjęcie powtórzyć. Ale jak wyjdzie, to jest ok. Skoro Xperia sprzed 4 lat wystarczy, to głupio żeby teraz było gorzej. Na czytniku linii papilarnych, żyroskopie, i tych podstawowych czujnikach, jak światła, zbliżeniowy, akcelerometr również mi zależy. Stąd te dwa wybrane, bo to mają, a nie tak jak te współczesne telefony, które są z tego wybrakowane, to już ja w 4 letnim telefonie mam to wszystko podstawowe poza czytnikiem. Oczywiście na radiu też mi zależy, bo również często używam telefonicznego. LTE w obu jest. W Xiaomi brak w prawdzie 800 MHz, ale może póki co nie będzie to aż takie uciążliwe.
Jakieś rady? Może wy będziecie mieli jakieś rady czemu jeden, a nie drugi. Tak jak mówiłem. Ma nie być lagów przy codziennym użytkowaniu. W wymagające gry nie gram. Może jak sprzęt pozwoli to zacznę, bo obecnie to w nic nie pogram.
Dla mnie antutu nie ma żadnego znaczenia, ale w tym teście Xiaomi wygrywa. No ale większe znaczenie ma działanie na co dzień.
Ostatnio edytowano 31 lip 2016, o 21:31 przez kamilq05, łącznie edytowano 3 razy
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
kamilq05

Reklama

Re: Xiaomi redmi note 3 pro (snap 650) vs Umi Super

Postprzez rafalpolo » 31 lip 2016, o 21:26

Wybrałem Xiaomi , a jeszcze możesz nad p9000 się zastanowić. Mnie skłoniło do Redmi: poważniejsza firma, bateria, utrudnione wsparcie dla MTK, zarządzanie energią w Snapdragonie. Umi i Elephone są ładniejsze w mojej ocenie, chociaż jak już Xiaomi przyszedł to wygląda jak premium, lepiej niż na zdjęciach i renderach.

z tapatalka
rafalpolo

Postprzez kamilq05 » 31 lip 2016, o 21:59

Elephone z tego co widzę, to nie ma żyroskopu. Wiem, czepiam się o głupoty, ale właśnie przez taką selekcję mam do wyboru 2, a nie 22. Ale oczywiście w razie czego propozycji innych wysłucham. Gdybym się kierował wyglądem, to chyba UMI by wygrał, gdyż jak dla mnie jeden z ładniejszych które oglądałem. Choć i p9000 też niczego sobie. Ale nie samym wyglądem się żyje. Swego czasu to i Xperia S byłą jednym z ładniejszym modeli przez ten przezroczysty pasek pod ekranem. I podoba mi się do tej pory, aaale....
A jak kwestia umiejscowienia głośnika z tyłu w Xiaomi? Głośno gra? Bo w Xperi S też jest z tyłu (pod aparatem) i prawdę mówiąc jest to o tyle niefortunne miejsce, że dźwięk rozchodzi się w przeciwnym kierunku do mnie. Gdy chcę obejrzeć na przykład coś na YT, to muszę znacząco podgłośnić, żeby potrzebne minimum dźwięku dotarło do mnie. Podczas gdy na około słychać aż za bardzo. I rzeczywiście, wszyscy (nawet ci co nie powinni słyszeć) słyszą już odpowiednio, a ja siedząc przed ekranem wciąż czuję, że dźwięk jest za bardzo rozproszony i ucieka w przód. A jak odwrócę telefon głośnikiem do siebie, to wtedy jest odpowiednio, albo nawet za głośno, ale co z tego, skoro nie widzę ekranu. Tak samo porażką jest niemal całkowite tłumienie dźwięku gdy położę telefon np na biurku i tak chcę coś obejrzeć. W Xiaomi też tak jest? W kwestii dźwięku najlepiej jest dla mnie w Huawei. Dzisiaj na spróbowanie nowożytnego telefonu, użytkowałem Huawei P9 lite mojego ojca, i tam głośnik jest na dolnej krawędzi telefonu i ma to sens. W LG G2 mini mojej mamy jest w tym samym miejscu i gra nieco gorzej niż Huawei, ale sama kwestia rozchodzenia się dźwięku również jest lepsza niż w moim Sony. Boję się, że w Xiaomi będzie równie słabo jak w Sony, ale może to po prostu kwestia jakości głośnika.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
kamilq05

Postprzez rafalpolo » 1 sie 2016, o 00:00

Niestety nie używam telefonu w takich sytuacjach, aby mieć jakieś porównanie z głośnikiem. Powiem tylko, że głośnik jest z tyłu i na obudowie jest taka mała wypustka, aby głośnik nie był wytlumiony gdy leży. Działa to dość dobrze bo dzwonek rozmowy słyszę z innego pokoju wyraźnie. Ps na tablecie, gdzie oglądam youtuba, stosuje głośnik bluetooth, dobra sprawa i rozwiązuje problem głośników we wszystkich telefonach.

z tapatalka
rafalpolo

Powrót do Porównania telefonów