• Reklama

Xiaomi redmi Note 3 pro 2GB/16GB vs. 3GB/32GB

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi redmi Note 3 pro 2GB/16GB vs. 3GB/32GB

Postprzez lioors22 » 24 sie 2016, o 02:33

Witam moze wy mi jakos pomożecie bo mam pytanie ktora wersje wybrac kasa nie ma znaczenia bo jakby okazala sie duzo lepsza to moge dołożyć tylko czy warto dokladac do wersji 3/32 pamiec rom mi 16 gb wystarczy ale jak jest z ta pamięcia ram bo obecnie mam smartfona z 1gb ram i moge powiedziec ze nie wyrabia a telefon chce miec no gdzies minimum 1,5 roku :DDD czekam na jakeś odpowiedzi
lioors22

Reklama

Re: Xiaomi redmi Note 3 pro 2GB/16GB vs. 3GB/32GB

Postprzez pawellabedz » 24 sie 2016, o 05:20

No wiesz jeśli kasa nie gra roli to kup 3/32 może trochę będzie lepszy i na czasie :)
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez krzysiek80 » 2 lis 2016, o 20:40

Troszkę podbijam temat :) bo stoję przed podobnym dylematem, czy ten dodatkowy giga ramu jest odczuwalny przy codziennym użytkowaniu, telefonu używam do przeglądania internetu i dzwonienia, i w moim przypadku kasa ma znaczenie.
krzysiek80

Postprzez tomikitwo » 2 lis 2016, o 22:50

Tutaj masz porównanie wersji kate 2/16 z kenzo 3/32, na dole artykułu jest wideo:
https://www.tabletowo.pl/2016/11/02/xia ... -chinskim/
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez borsooq » 3 lis 2016, o 10:41

Moim zdaniem ten test jest źle przeprowadzony. Ewidentnie widać, że wersja 3/32 po prawej stronie była wcześniej używana i apki były otwierane, kiedy wersja 2/16 to czyściocha. Widac, ze część danych w wersji 3/32 jest ssana z RAMu, natomiast w wersji 2/16 są te dane dopiero do RAMu ładowane.

Poza tym, nie ma słowa o wersji MIUI dla 3/32. O 2/16 jest napisane, że Global, natomiast o 3/32 - cisza. Szczerze powiedziawszy, to nie wierzę w to, ż podczas uruchamiania małych apek, które z RAMU korzystają oszczędnie, przy tym samym procku, takim samym flashu itd. będą jakiekolwiek różnice. To jest nielogiczne.

Aby taki test miał sens, potrzeby jest:
- ten sam soft (Miui z tej samej dystrybucji i tej samej wersji)
- czyste zupełnie telefony

Kolejna iteracja testu, to ładowanie tych samych apek po już jednokrotnym załadowaniu - aby sprawdzić, jak wiele danych jest usypianych w RAMie.
Wg mnie ten filmik dowodzi niczego.
borsooq

Pochwały: 11

Postprzez jakson » 29 lis 2016, o 12:14

borsooq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Większy flash = szybszy flash (w większości przypadków).
Szybszy flash = szybsze ładowanie apek.
jakson

Pochwały: 1

Postprzez borsooq » 13 gru 2016, o 10:54

jakson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Większy flash = szybszy flash (w większości przypadków).
Szybszy flash = szybsze ładowanie apek.

Zgadzam się. Ale...

Apki na wersji 3/32 były już uruchamiane. Jesli ktoś zna specyfikę Javy, to wie, co to oznacza. Samo ubicie ich nie wystarcza. IMHO test jest źle przeprowadzony, a sam zawodowo zajmuję się testowaniem od ponad 10 lat. Wiem, jak się to robi. To jest zrobione źle. Napisałem w komentarzach do pani, która test przeprowadzała - stwierdziła, że przeciez ubiła apki... pozostawiłem to bez dodatkowego komentarza. Nie będę się kopał z koniem.

IMHO, jest oczywiste, że większa ilość RAMu będzie wpływała na ładowanie się apek, ale tylko wtedy, gdy miejsce zajmowane przez optymalizującą się właśnie, pierwszy raz uruchomiona apkę jest większa niż dostępny RAM.
Prędkość RAMu nie będzie miała aż takiego znaczenia. Największy przeskok w prędkości działania RAMu był między SDR a DDR wieki temu (lata 90'te) i wynosił wtedy max 10%. Teraz taki przeskoków nie ma. I jeśli nawet, wersja 2/16 korzysta z DDR2, a wersja 3/32 z DDR3, to różnice są znikome.
Gdyby flash był wyraźnie szybszy - tutaj test sugerowałby, że ten flash jest kilkukrotnie szybszy, a wiemy, że tak nie jest. Może być szybszy o 20-30%, ale na pewno nie dwukrotnie.

Najlepiej byłoby znaleźć testy flasha i porównac, bo powtarzam - test na tabletowo jest przeprowadzony źle.

Dodaję filmik, na którym test jest przeprowadzony (prawdopodobnie) dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=bLZk-XrinBU

Widać, że różnice są, ale... jak autor mówi - 3GB wygląda na slightly (delikatnie, nieznacznie) szybszy. Jest to opóźnienie rzędu ułamków sekundy. Test jest wiarygodny.
borsooq

Pochwały: 11

Powrót do Porównania telefonów