• Reklama

Xiaomi Redmi Note 3 - dwa dni - padl i reklamacja

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Redmi Note 3 - dwa dni - padl i reklamacja

Postprzez atlantick » środa, 23 listopada 2016, 17:15

Kupilem dla mojej kobiety telefon Xiaomi Note 3 Pro na Snapdragon 650 w w Polsce w salonie z dwuletnią gwarancją. Bardzo opcjonowalem za tym aby go kupić bo brat ma a ja mam innego chinczyka i jestem bardzo zadowolony. Telefon podzialal 2 dni i wylaczyl sie na trzeci w torebce u mojej kobiety i dioda migala na czerwono. Na nic zdalo sie podlacanie pod ladowarkę czy tez komputer Oddalem do punktu gdzie kupilem, sprzedawca poinformowal nas ze telefon bedzie musial wzbudzic mocniejszą ladowarką, co mial tez uczynic następnego dnia. Za dwa dni otrzymalem telefon, ze w Xiaomi zostal uszkodzony bootloader z winy uzytkownika , czyli przez nas niby... Wk... się, poprosilem o ekspertyze jak to by mialo byc ze kobieta ktora nie ma zielonego pojecia o takich rzeczach mogla by cokolwiek zrobic. Za parę dni poinformowano mnie ze tel. przeslano do Wroclawia. Minął ponad miesiac od zakupu, dzwonilem wczoraj i poinformowano mnie ze telefon wyslano do Chin. Na razie nic nie wiadomo. Wkurzam sie bo miesiac jest moja kobieta bez telefonu, druga karta w telefonie nie jest wykorzystana a trzeba placic abonament. Ktos cos moze mi pomoc .. jak to moglo sie stac i co mam dalej robic. Pozdrawiam
atlantick

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note 3 - dwa dni - padl i reklamacja

Postprzez blue_voyager » środa, 23 listopada 2016, 17:31

Ale jakiej pomocy od nas oczekujesz? Diagnozy telefonu? Nikt tego nie zrobi bez dostępu do sprzętu. Pomocy w wyegzekwowaniu gwarancji? Idź z tym do Federacji Konsumentów czy do Rzecznika Konsumenta.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 207
Ostrzeżenia: -1

Postprzez atlantick » środa, 23 listopada 2016, 17:37

Chodzi mi o to czy ktos mial podobny przypadek ze sam telefon się wylaczył i pulsowal czerwoną diodą, jak moze byc tego przyczyna, feler czy tez ewentuaklnie jakas aktualizacja padla i stalo sie jak sie stalo, nie oczekuje ze strony prawnej , bo sam wiem co mam dalej robic... tylko chodzi mi o to czy moze tez byc przyczyna ze sprzedawca podlaczajac wiekszą ladowarkę mogl cos uszkodzic...
atlantick

Postprzez TediPower » środa, 23 listopada 2016, 17:46

A masz GW co tam pisze 14dni roboczych czy jak tam. A ty bardziej 3 dni tel powinni dać nowy a nie reklamacja masz 2 tyg chyba na oddanie towaru do sklepu. Przynajmniej tak było jak mieszkałem w PL z 10 lat temu sam w 1 dzień załatwiłem 3 DVD. Na 1 oglądaniem 2 filmy na drugim pół filmu a 3 wcale nie odtwarzalo filmów. Ileż mi chcieli wcisnąć towar na reklamację nie zgodziłem się.
Na byłeś uszkodzony towar i do 2 tyg powinna być wymiana na nowy bez wad a nie reklamację.

Wysłane z mojego ZUK Z1 przy użyciu Tapatalka
Gdy dajesz linka / edytujesz w temacie Czy ktoś z kolegów ma konto na pan.baidu.com? napisz do mnie wiadomość.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez bartazzz » środa, 23 listopada 2016, 17:47

mogły różne rzeczy się stać, mógł zaszwankowac soft lub hardware. Rzecz w tym zę to nie Twoja rzecz i sprzedawca powinien Ci pomóc, gdybyś miał telefon u siebie to moglibyśmy jakoś próbować pomóc.
A jak pacjenta nie ma na miejscu....sam rozumiesz...
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez atlantick » środa, 23 listopada 2016, 17:56

Dzięki, gdzies jest pewnie teraz w Chinach, niby cos tam pisalo ze reklamacja do 2 miesiecy, wkur.. jestem dlatego ze p[o wielkich oprach zachwalalem ze bedzie miala dobry telefon aby nie brala zadnej padaki w Playu ze ten bedzie idealny, teraz mi zie obrywa za to ze trzeba placic abonament i ze kupujac w sieci komorkowej nie bylo by problemu z wymianą i ze ona praktycznie nie chce juz tego telefonu bo sie na nim przejechala, sprzedawca..coz, podejscie takie, wyslany do serwisu do Chin i nic nie wie... porazka..
atlantick

Postprzez Flyagaric » czwartek, 24 listopada 2016, 00:06

A w jakim to salonie kupiłeś?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Rafal1435 » piątek, 25 listopada 2016, 22:07

Niech ktoś mi powie "warto dac za (na przykład) mi5 2x wiecej w X-Kom bo mamy dwa lata gwarancji" :D:D
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez saperq » piątek, 25 listopada 2016, 22:17

Nie.
Tym razem w drodze Xiaomi Redmi Pro :-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP

Pochwały: 29

Postprzez atlantick » wtorek, 6 grudnia 2016, 12:37

Z moim telefonem dalej nic nier wiadomo, sprzedawca poinformowal mnie ze wyslany zostal do Chin, jednak dowiedzialem sie ze najprawdopodobniej jest w Polsce, w oficjalnym serwisie Xiaomi, lecz teraz nie moge znalesc tego serwisu , bo jest ich jakos duzo. Czy ktos wie gdzie jest oficjalny serwis Xiaomi i przynajmniej jakis numer telefonu do nich?? pozdrawiam.
atlantick

Postprzez marcoos1 » wtorek, 6 grudnia 2016, 14:03

atlantic, czemu oddałeś telefon na gwarancję, zamiast na rękojmię (czyli niezgodność z umową)?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Skąd wiesz, że jest w Polsce?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dużo oficjalnych serwisów xiaomi w Polsce? Jesteś pewny, że mówimy o tym samym kraju i tym samym producencie (Polska, xiaomi)?
https://lmgtfy.com/?q=serwis+xiaomi+polska
marcoos1
VIP

Pochwały: 40

Postprzez Flyagaric » wtorek, 6 grudnia 2016, 23:54

Nie dowiemy się gdzie kupione, ale coś zgaduję, że alledrogo, lub któryś z naszych Januszy, co to już pod trzecią nazwą ten sam sklep prowadzą.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Powrót do Xiaomi