• Reklama

Xiaomi Redmi Note 2

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Redmi Note 2

Postprzez ra-vau » sobota, 15 sierpnia 2015, 22:06

Xiaomi Redmi Note 2 już oficialnie: niesamowity stosunek możliwości do ceny, czyli Helio X10 w budżetowcu...

Obrazek

Jako, że ostatnio miała miejsce premiera wyczekiwanego następcy modelu Note od znanego giganta Xiaomi, a tutaj zabrakło informacji na ten temat (zapewne z powodu założenia odpowiednich wątków w dziale producenta), postaramy się przybliżyć nową propozycję z Helio X10 na pokładzie, którą można już teraz zamawiać do polski za 169,99$.

Obrazek

Wszyscy zapewne jesteśmy podekscytowani najnowszym produktem Xiaomi Redmi Note 2. Smartfon prezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny, w dodatku na chińskim rynku jest dostępny już od $125 co czyni go na chwilę obecną bezkonkurencyjnym. Patrząc na specyfikację, nie da się nie zobaczyć, że Xiaomi ośmieliło się wpakować do Nota 2 procesor Mediateka MT6795, 13MP kamere z PDAF (0.1s focus), oraz wymienną baterię 3060mAh z szybkim ładowaniem Pump Express Plus.

Ogólnie rzecz ujmując, Redmi Note 2 jest wart swoich pieniędzy! Przyglądając się konstrukcji urządzenie, dojść można do wniosku, że wygląda ona prawie tak samo jak w poprzedniej generacji Redmi, uległa ona tylko kilku subtelnym zmianom.
Mamy tutaj okrągłą obwolutę aparatu z tyłu, głośniki na tylnej pokrywie z dołu, umieszczony centralnie. Ważną różnicą jest dodanie diody IR na górze urządzenia, która pozwala używać smarfona jako pilota do urządzeń domowych wykorzystujących irde. Na pewno dodatkowym plusem jest możliwość wyboru jednego z pięciu dostępnych kolorów obudowy.

Obrazek

Xiaomi Redmi Note 2 jest tak imponujący jak wynikało z wcześniejszych przecieków. Telefon napędza MTK Helio X10 procesor 64-bit, z ośmioma rdzeniami i taktowaniem maksymalnym 2.2GHz. Jest to zdecydowanie killer w budżetowych propozycjach, w momencie gdy inni w tej cenie oferują mtk6753, xiaomi idzie na całość i oferuje w budżetowcu procesor który był zarezerwowany dla konstrukcji w cenie powyżej 260$. Oprócz tego, mamy tutaj 2GB pamięci RAM, oraz dostęp do pamieci wewnętrznej 16GB, lub w zależności od wersji 32GB (Redmi Note 2 Prime). Jest także czytnik kart MicroSD z obsługa do 32GB.

Wewnątrz znajdziemy wymienialną baterię 3060mAh z Quick Charge 2.0. Grubość urządzenia to 8.25mm, przy wadze około 160 gram. Redmi Note 2 będzie działał pod kontrolą najnowszej wersji MIUI 7 bazującej na Androidzie 5.1 Lollipop.

Smarfon obsługuje 4G dual SIM. Będzie dostępny w 5 kolorach, białym, czarnym, różowym, brązowym i jasno niebieskim. Wersja TD-LTE + TD-SCDMA będzie dostepna na chińskim rynku od 799 yuan ($125), a za TD-LTE + FDD-LTE przyjdzie zapłacić mieszkańcom Chin 899 Yuan ($140). Najwyższy wariant Redmi Note 2 Prime Version będzie osiągalny w cenie 999 Yuan ($155).

Dla nas najistotniejszym faktem jest to, że Redmi Note 2 można już kupić w Chinach w cenie nie przekraczającej 170$, pozostaje więc tylko czekać na pierwsze recenzje!

Obrazek
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Xiaomi Redmi Note 2 już oficialnie: niesamowity stosunek

Postprzez sephot » sobota, 15 sierpnia 2015, 22:46

Uprzedziłeś mnie z tym postem ;). Ale nie zbaczając z tematu w internecie az huczy na stronach tematycznych o tym telefonie, specyfikacje urządzeń za około 300$ a cena o polowe tańsza. Ciekaw jestem czy faktycznie specyfikacja sie nie zmieni czy nie jest to kolejna fałszywa reklama naganiająca klientów , może i to Xiaomi ale moda jest ostanio na brak poszanowania dla klienta i przekłamania specyfikacji.
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 67

Postprzez ra-vau » sobota, 15 sierpnia 2015, 22:50

i tak niezły zapłon, jak na okres wakacyjny ;)

Hmmm, nie chcę przesadzać, ale... myślę, że xiaomi nie 'da d&py" i specyfikacja i testy potwierdzą to co zapowiedzieli i... będziemy musieli na kilka miesięcy podwiesić gdzieś temat w dziale z rozterkami na temat wyboru nowego telefonu w którym czerwonym drukiem nakreślimy, że jeśli SZUKASZ telefonu do 240$, 200$, do 180, czy 170$ telefonu, to nie ma nic lepszego. :mrgreen: Wiem, że bardzo optymistycznie do tego podchądze, ale tak wynika z danych na papierze...

boli tylko brak 4g... w paśmie 800mHz :-?
ra-vau
NewsMan

Postprzez michaelred » sobota, 15 sierpnia 2015, 22:56

Sorry ale pisac, ze telefon ma najlepszy stosunek jakosci do ceny kiedy go nikt nie mial jeszcze chyba w rekach... gdzies te oszczednosci zapewne poczynili. Sam procek to w zasadzie chwyt marketingowy i do zabawy w benchmarki. Ja to sie boje zeby tym helio nie probowali zamaskowac jakichs bubli.

I jak to jest z tymi czestotliwosciami. Ten model ktory niby juz jest w sprzedazy obsluguje wszystkie PL lacznie z LTE ?

Tapniete z Meizu M2 Note
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Dablju » sobota, 15 sierpnia 2015, 23:59

@up ze specyfikacji wynika, że obsługuje 1800 i 2100 MHz.

Na tą chwilę presale 170$ za wersję 16 GB i 206$ za wersję 32 GB na Geekbuying można dostać. Tytuł powinien brzmieć niesamowity stosunek możliwości do ceny, bo jakością to ten telefon niewątpliwie będzie ustępować topowym konstrukcjom. Chociaż wyniki w benchmarkach będą przyprawiać posiadaczy markowych flagowców o przysłowiowy ból d*py :D zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ale wygląda na kolejny hit od Xiaomi.
Dablju
VIP

Pochwały: 29

Postprzez ra-vau » niedziela, 16 sierpnia 2015, 00:13

1800/2100/2600 ...

Masz rację, tytuł zmieniony... a raczej treść post'a. ;) chociaż, jak już pojawią się recenzje w przyszłym tygodniu jakieś, to pewnie go zmienię :P

Hit byłby, gdyby zrobili coś pośredniego pomiędzy Redmi 2, a Redmi Note 2... w sensie, niech wszystko zostawią z tym Helio X10 włącznie i upakują to do smarta z 5" calowym ekranem... :D
ra-vau
NewsMan

Postprzez leoxxx » niedziela, 16 sierpnia 2015, 01:29

Ciekawe ile antutów by miał gdyby dali wyświetlacz tylko HD.
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez thirtyseconds » niedziela, 16 sierpnia 2015, 02:07

michaelred napisał(a):Sam procek to w zasadzie chwyt marketingowy i do zabawy w benchmarki.

Nie miałeś z nim do czynienia to się nie wypowiadaj w ten sposób. Letv x600 nie da się przyciąć w żaden sposób, aż pewnego razu właściciel SGS6 nie mógł się nadziwić ;) Bardzo, ale to bardzo dobrze, że nie ma tutaj nieudanych Cortexów-A57.
Jestem ogromnie ciekaw tego Redmi 2 i jak pojawią się pierwsze opinie (mam nadzieje, że pozytywne) to zamawiam :)
Bez dwóch zdań pozamiatali stosunkiem podzespołów do ceny. Jedno jest pewne - nie ma sensu dopłacać do wersji 32GB skoro jest slot microSD.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez michaelred » niedziela, 16 sierpnia 2015, 02:19

Nie da sie przyciac bo to zasluga szybkiej wew pamieci ktora montuja zazwyczaj razem z helio. Z tych 8 rdzeni mozesz wylaczyc polowe i w normalnym uzytkowaniu oprocz gier i antuty roznicy nie zauwazysz. Widzialem jak to dziala w MX5 :)
No i tym samym sens doplaty do 32gb jak najbardziej jest. Oczywiscie jak ktos potrzebuje duzo szybkiej pamieci, ktorej slot SD mu nie zapewni

Odpal sobie jakis monitor obiazenia CPU w tle niech sobie chodzi. Zobaczysz jaki smieszny % czasu procesor jest wykorzystany na maxa. Do tego dochodzi brak custom kerneli i wyboru "Governors" w wiekszosci chinczykow. Takze ten procek sobie poprostu jest :)

Tapniete z Meizu M2 Note
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez radier » niedziela, 16 sierpnia 2015, 07:52

Brak częstotliwości 800 MHz LTE jest nie fajny.

Taptaptap Mlais M52
radier
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez tpawel » niedziela, 16 sierpnia 2015, 10:20

Chyba jedyne co mi brakuje w tym telefonie to te lte800. Dzwonki video mnie rozwaliły na łopatki
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez piquadrat » niedziela, 16 sierpnia 2015, 11:29

Trzeba poczekać na wiarygodne testy z wnioskami typu: nic mu nie brakuje, shut up and take my money.
Ale trzeba przyznać jedno, że na takim tle elephony i inne dzwony za 169 dziewięćdziesiąt dziewięć wyglądają cokolwiek śmiesznie.
Dla mnie jest kilka niewiadomych np.: jakość dźwięku na głośniku. Jakość na słuchawkach będzie pewnie dobra o ile MTK zintegrowało Wolfsona tak jak w 6595. Podobną niewiadomą jest jasność wyświetlacza, wyposażenie w czujniki jak przydatny w nawigacji e-kompas, kamera w tym jakość filmów, stabilizacja obrazu, 30/60/120fps itd.
Wydajność w benchmarkach ważna ale raczej dla graczy. Ogólnie wymusi to ruch cen w swojej kategorii i wszyscy skorzystają.

Nie jestem pewien czy brak LTE w paśmie 800 jest aż takim problemem. Za 2 - 3 lata pewnie będzie ale wcześniej. Dużo zależy od strategii wprowadzania tego rozwiązania. Czy będzie on obok umts900 czy zamiast na obszarach o słabym pokryciu.

Popieram przedmówców: dlaczego nie ma takich ciekawych ofert w 5 calach? No dlaczego?
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 11

Następna strona

Powrót do Xiaomi