• Reklama

Xiaomi Redmi Note 2

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Redmi Note 2 już oficialnie: niesamowity stosunek

Postprzez pawellabedz » niedziela, 16 sierpnia 2015, 13:30

A mi się jednak wydaje, że coś tu śmierdzi, bo nawet chińczycy nie sprzedają czegoś po tak dumpingowych cenach. Wiadomo, że hurtowo podzespoły nie kosztują dużo, ale chyba nie chodzi o to, żeby xiaomo nie zarobił na tym nic. Wydaję mi się, że raczej aparat nie będzie samsunga tylko klasyczne omnivision, a procesor xelio, ale pewnie jakieś xelio p,m albo z inną literką oznaczającą, że parametry obcięte o połowę albo do 1,3 ghz.
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez tpawel » niedziela, 16 sierpnia 2015, 13:36

Tez sie zastanawiałem jaki będzie ruch producentów typu wlasnie elephone. Aparat niby samsung,ale gdzies widzialem w opisie ze przetwornik imx214, wiec znając opytmalizaje miui powinno byc lepiej niz przyzwoicie. W malym redmi siedzi aparat OV i zdjecia są dobre, gdzie reszta producentow nie daje sobie rady. Co do lte800 to jesli ktos ma telefon w plusie to juz odczuwa jego wprowadzenie, wyniki sa jakie są na tych 5mhz,ale i tak lepiej to wygląda niz na u900
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez thirtyseconds » niedziela, 16 sierpnia 2015, 14:42

michaelred napisał(a):Nie da sie przyciac bo to zasluga szybkiej wew pamieci ktora montuja zazwyczaj razem z helio.

Podobnej prędkości pamięć wbudowaną montują w urządzeniach ze snapem 810. Wskazują na to wyniki z testów androbench. Widziałem na własne oczy jak działa HTC One M9 i jest duuużo wolniejszy od Letv na Helio x10 :) Tutaj nie trafiłeś z argumentem przeciw Helio x10 :P HTC wyłącza szybkie rdzenie bardzo szybko, bo się grzeją, zazwyczaj dwa, a przy wysokiej temperaturze nawet wszystkie cztery. Szybka pamięć mu nie pomaga, bo przy aktywnych czterech Cortexach-A53 wielowątkowość nie nadąrza i we flagowcu nagle mamy do czynienia z wydajnością na poziomie Snapdragona 410.

michaelred napisał(a):Z tych 8 rdzeni mozesz wylaczyc polowe i w normalnym uzytkowaniu oprocz gier i antuty roznicy nie zauwazysz. Widzialem jak to dziala w MX5 :)

MX5 nie jest dobrym przykładem, bo tam soft jest w fazie chorób wieku dziecięcego. Jak wyłączysz połowę to masz Snapdragona 410, albo nie... przecież to muli ja głupie bo ma za niskie taktowanie. Po wyłączeniu połowy rdzeni w Helio x10 dostałby pewnie wydajność na poziomie MT6753.

michaelred napisał(a):No i tym samym sens doplaty do 32gb jak najbardziej jest. Oczywiscie jak ktos potrzebuje duzo szybkiej pamieci, ktorej slot SD mu nie zapewni

Mylisz się znowu. System spokojnie się zmieści w tych 16GB. Do przeglądania zdjęć i słuchania muzyki spokojnie wystarczy prędkość microSD Class 10. Nie odczujesz różnicy czy przewijasz 2-3 megabajtowe zdjęcia z szybkiej pamięci wbudowanej czy z szybkiej karty SD.

michaelred napisał(a):Odpal sobie jakis monitor obiazenia CPU w tle niech sobie chodzi. Zobaczysz jaki smieszny % czasu procesor jest wykorzystany na maxa. Do tego dochodzi brak custom kerneli i wyboru "Governors" w wiekszosci chinczykow. Takze ten procek sobie poprostu jest :)

Mówisz i masz - na screenie około 10 minut mojego standardowego użytkowania. A swoją drogą to trochę źle myślisz. Im mniejszy procent maksymalnego obciążenia przy użytkowaniu zaawansowanego użytkownika tym lepiej. Znaczy to, że urządzenie ma duży zapas mocy na przyszłość.

Obrazek

I w tej całej nagonce na rdzenie MediaTek'a czuć taki wielgachny ból dupy użytkowników topowych Snapdragonow. Myślą sobie - zapłaciłem 2x więcej to musze mieć lepsze. I faktycznie mają lepszą grafikę, bo za Adreno stoi AMD. Ale wydajność obliczeniowa jest często gorsza od tańszych MTK :P Android od wersji 4.0 stawia na wielozadaniowość i bardzo rozwija jej obsługę także slogany reklamowe z Ferrari i kosiarką mylą się mocno. 8 kosiarek obsłuży wielozadaniowość lepiej od 4 ferrari, a jak będą to bardzo mocne kosiarki to już w ogóle :P

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
thirtyseconds
AKTYWNY

Pochwały: 35

Postprzez sudione » niedziela, 16 sierpnia 2015, 15:35

ra-vau, XIAOMI Note 2 nie wspiera technologii Quick Charge 2.0, bo to technologia Qualcomm'u, a technologię "Pump Express Plus" MediaTek'a. Poniżej link:
Kod: Zaznacz cały
http://www.phonearena.com/news/MediaTek-releases-its-answer-to-Qualcomm-Quick-Charge-Pump-Express-Plus-is-available-on-MT6595-MT6732-others_id69381

/poprawione, dzieki

ra-vau
sudione
NewsMan

Pochwały: 12

Postprzez Roswell » niedziela, 16 sierpnia 2015, 16:01

Telefon wydaje się ciekawy ale dla mnie na minus 2GB ramu (ale rozumiem tą strategię producenta) i brak podświetlanych przycisków pod ekranem.
Roswell
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez piquadrat » niedziela, 16 sierpnia 2015, 16:14

Dla większości użytkowników (nie wszystkich bo są tacy co grają równolegle w 5 gier) 2GB jest wystarczające. Można się obawiać jednak, że aparat może być mało zrównoważony, posiadać mocne cpu ale reszta będzie słaba: jakość materiałów, optyka kamery, sam jej sensor, czujniki. Jeżeli faktycznie nie ma podświetlenie przycisków to sugeruje takie budżetowe podejście.
Czy ten telefon ma diodę powiadomień?
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez spidercomp » niedziela, 16 sierpnia 2015, 21:52

Gdzie można go zamówić?
spidercomp

Pochwały: 1

Postprzez Eryk1000 » niedziela, 16 sierpnia 2015, 22:55

Parametry ma fajne tylko dlaczego to kolejna cegła? 5,5 cala to chyba się już stało standardem. Za niedługo trzeba będzie mieć plecak na fona
Eryk1000

Postprzez piquadrat » niedziela, 16 sierpnia 2015, 23:10

Trudno się nie zgodzić. Niestety nie ma tak ciekawych zapowiedzi w zakresie 5 cali :(
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez shayk » niedziela, 16 sierpnia 2015, 23:13

piquadrat napisał(a):Trudno się nie zgodzić. Niestety nie ma tak ciekawych zapowiedzi w zakresie 5 cali :(

I nie będzie. Chyba, że 'oldschool' bardziej, niż standard. 5,5 to minimum i raczej nic tego nie zmieni
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez AnimalPL » niedziela, 16 sierpnia 2015, 23:26

shayk napisał(a):
piquadrat napisał(a):Trudno się nie zgodzić. Niestety nie ma tak ciekawych zapowiedzi w zakresie 5 cali :(

I nie będzie. Chyba, że 'oldschool' bardziej, niż standard. 5,5 to minimum i raczej nic tego nie zmieni

to prawda, jednak to troche dziwne skoro chinczycy są z natury trochę mniejsi niz inni... ;]
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez pepperoni » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:49

pepperoni

Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi