• Reklama

Xiaomi redmi 3s czy mi4c

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi redmi 3s czy mi4c

Postprzez Mieczyslaw » piątek, 25 listopada 2016, 19:56

Witam, zastanwiam sie nad przesiadka na nowy telefon, po kilkunastu przeczytanych stronach wybor padl na 2 modele: Redmi 3s 2/16 albo mi4c 2/16. Telefon uzywam jako urzadzenie wielofunkcyjne (internet, muzyka, film, aparat, moze czasami jakas gra). Mi4C wyglada na lepszy wybor (wydajniejszy, wieksza rozdzielczosc ekranu, lepszy aparat), ale brak slotu kart jest dosc duzym minusem, bo wydaje mi sie, ze 16gb przy uzytkowaniu w wielu plaszczyznach to moze byc za malo. Za redmi 3s przemawia bateria i slot na karte.
Czy roznica w wydajnosci i aparacie jest az tak widoczna? Jak prezentuja sie te modele pod wzgledem wsparcia i awaryjnosci?
Sam nie wiem, ktory model wybrac, bo przy codziennym uzytkowaniu i aparat, i bateria to dosc wazne czynniki.
A moze dorzucic do redmi 3s pro (3/32), czy te 2gb ramu beda wystarczajace?
Chce przeznaczyc na telefon max 150$ z wysylka bez vatu, wiec wydaje mi sie, ze inne atrakcyjne modele juz przekraczaja te polke cenowa (chyba ze ominalem jakas ciekawa oferte).
Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi. :)
Mieczyslaw

Reklama

Re: Xiaomi redmi 3s czy mi4c

Postprzez fake4r » piątek, 25 listopada 2016, 20:03

Mi4C w antutu wyciąga prawie 2x tyle co R3S. Więc różnica spora. Fakt brak slotu na karty pamięci może odstraszać, chyba że wziąłbyś wersję z 32GB ale ta kosztuje prawie 2x tyle więc już po za budżet. Aparat również w Mi4C jest lepszy. Po prostu ten model to półka wyżej. Redmi 3 nie jest zły, na wielki plus bateria. Aparat przeciętny. Nie wiem jak w grach bo nie gram. Mam model Redmi 3 2/16. Dodatkowo też tu mamy slot. Musisz sam zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze. O awaryjność i wsparcie się nie martw. To bardzo udane modele.

Autor postu otrzymał pochwałę
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez jan1994 » piątek, 25 listopada 2016, 20:29

Spokojnie za 150$ kupisz Redmi 3S 3/32GB (nie da się za tę kwotę kupić Mi 4C 3/32GB). W grach bardziej sprawdzi się Redmi 3S. Na korzyść Mi 4C przemawia tylko aparat - jeśli nie planujesz robienia zdjęć w nocy, to aparat w Redmi 3S też Cię zadowoli :lol:

jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 8

Postprzez adamuadamu » piątek, 25 listopada 2016, 20:51

jeśli aparat w 3s jest na poziomie Redmi Note 2 to nawet bardzo dobra bateria w 3s nie przekonałaby mnie do wybrania go z tych dwóch; dziś mając do dyspozycji tylko RN2 próbowałem za dnia (tak, kiepski ten dzień, wiem) zrobić kilka zdjęć do wrzucenia w temat o smartbandach i nawet w dzień ilość detali i ostrość fotek zmiotły mnie - w miarę udane jedno zdjęcie na 4.
jestem właśnie na etapie zastanawiania się, co by tu kupić - oddałem żonie mi4c 3/32 i za sensowne pieniądze chyba przyjmę mi4c 2/16 + przejściówka OTG + mikro pendrive. rozmiar niewielki i problem w zasadzie z głowy. TWRP na mi4c też obsługuje OTG, więc nawet backup czy instalkę nowego systemu można spokojnie zrobić prosto z dysku zewnętrznego bez konieczności wyrzucania wszystkiego na moment

adamuadamu

Pochwały: 2

Postprzez Mieczyslaw » piątek, 25 listopada 2016, 21:25

Wybor padl na mi4c i ewentualny pendrive na zdjecia itp co wydaje sie calkiem fajnym pomyslem. Przy okazji zapytam, czy jest moze gdzies jakas aktywna promocja na ten model z opcja wysylki zwolnionej z vatu?
Mieczyslaw

Postprzez clorox » piątek, 25 listopada 2016, 21:36

Najtaniej wychodzi chyba od goldwaya biały lub różowy. Z wysyłką EU Express ok 125$.

EDIT:

adamuadamu napisał(a): przejściówka OTG + mikro pendrive. rozmiar niewielki i problem w zasadzie z głowy

Takie maleństwa można teraz kupić w praktycznie tej samej cenie co zwykły pendrive. (to akurat jest Kingston Data Traveler microduo)

Obrazek

clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez --==P==-- » sobota, 26 listopada 2016, 00:16

Do MI4C pamiętaj, że masz już z USB-C:
Obrazek

--==P==--

Pochwały: 4

Postprzez basswitek » sobota, 26 listopada 2016, 19:50

jan1994 napisał(a):Na korzyść Mi 4C przemawia tylko aparat - jeśli nie planujesz robienia zdjęć w nocy, to aparat w Redmi 3S też Cię zadowoli :lol:

Mam oba i dopiero aparat w Mi4c robi zadowalające zdjęcia (żeby nie nosić osobnej cyfrówki ze sobą). Redmi 3s od biedy jest ok, ale nawet nieduże powiększenie zdjęcia pokazuje niedoskonałości. Dla mnie trochę poniżej akceptowalnego poziomu. Aparat to nie jedyna przewaga nad Redmi 3s. Mi4c działa dużo szybciej np wczytywanie stron, trochę lepszy ekran (ostrość i kolory). Bateria w Redmi jest lepsza - ok 10h SOT ale ta w Mi4c też jest dobra. 6h SOT wyciąga. Generalnie czuć że to lepszy telefon i za te 100-110$ to mega wypas, ale Redmi 3s też jest bdb. Na obu jest dobra łączność - mocne wifi, gsm, jakość rozmów bdb - a to nie takie oczywiste w każdym telefonie.
basswitek

Pochwały: 7

Powrót do Porównania telefonów