• Reklama

Xiaomi Redmi 3

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Redmi 3

Postprzez morfeusz » czwartek, 13 października 2016, 22:11

Według waszej subiektywnej opinii kupować teraz Redmi 3s z 3 GB Ramu czy lepiej poczekać na Redmi 4? Ważna jest dla mnie płynność i czas działania na jednym ładowaniu. Z tego co dowiedziałem się Snapdragon 625 który ma być w Redmi 4 jest wydajniejszy niż 430 a także oszczędniejszy (14nm), ale z drugiej strony FHD ekranu pewnie więcej zżera energii. Teoretyzuje, jak myślicie, Redmi 4 przy specyfikacji jaką podają media będzie podobnie trzymał na baterii? Bo to, że wydajniejszy to wiem.
Czy można realnie zmienić z FHD na HD jak w kompie?
morfeusz

Pochwały: 5

Reklama

Postprzez qwerty01 » czwartek, 13 października 2016, 22:53

Rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia. Liczy się powierzchnia ekranu.
qwerty01

Postprzez tpawel » czwartek, 13 października 2016, 22:58

Możesz czekać, ale nie wiadomo ile. Raczej redmi 4 będzie lepszy niż redmi 3,ale nie wiadomo kiedy się pojawi. Potem zanim ceny trochę ochloną, bo na początek bankowo będzie duże ssanie na niego to też się zejdzie. Przy okazji może przez ten czas pojawi się jakiś stabilny rom. Moim zdaniem przy tej cenie spokojnie można kupować 3s. Przecież nikt nie każe Ci trzymać telefonu kilka lat. Na chinczykach się praktycznie nie traci. Można wymieniać kilka razy do roku, nie dokładając nic,albo dokładają kilkadziesiąt zlociszy. Warunek-trzeba kupować w Chinach a nie u Janusza na Allegro

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez Flyagaric » czwartek, 13 października 2016, 23:03

qwerty01 napisał(a):Rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia. Liczy się powierzchnia ekranu.

Chyba jednak na odwrót. Większa o pół cala powierzchnia żre trochę więcej, ale minimalnie - chyba, że jakieś gigantyczne różnice w jasności. Natomiast panel fHD żre wyraźnie więcej od HD.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 51

Postprzez bergmen » czwartek, 13 października 2016, 23:07

Flyagaric napisał(a):
qwerty01 napisał(a):Rozdzielczość ekranu nie ma znaczenia. Liczy się powierzchnia ekranu.

Chyba jednak na odwrót. Większa o pół cala powierzchnia żre trochę więcej, ale minimalnie - chyba, że jakieś gigantyczne różnice w jasności. Natomiast panel fHD żre wyraźnie więcej od HD.

Dokładnie. trzeba wyświetlić więcej punktów na ekranie, i procesor musi to obsłużyć. To więcej obliczeń dla niego no i dużo więcej energii.
Przy większej rozdzielczości nie tylko ekran ciągnie więcej prądu bo jeszcze procek jest bardziej obciążony.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez qwerty01 » czwartek, 13 października 2016, 23:12

5 cali to prawie 69 cm2, 5,5 cala to aż prawie 84 cm2, więc różnica 20%.
Rozdzielczość nie ma wpływu na energię - tylko obciąża bardziej cpu i gpu, a więc większy pobór energii (ale samo w sobie nie ma wpływu).
qwerty01

Postprzez tpawel » czwartek, 13 października 2016, 23:13

bergmen napisał(a):
Flyagaric napisał(a):

Dokładnie. trzeba wyświetlić więcej punktów na ekranie, i procesor musi to obsłużyć. To więcej obliczeń dla niego no i dużo więcej energii.
Przy większej rozdzielczości nie tylko ekran ciągnie więcej prądu bo jeszcze procek jest bardziej obciążony.

Jak już to nie procek tylko grafika ;)
Ale nie ma co też w paranoje wpadać że te fhd pociągnie drugie tyle energii. Inna sprawa że na 5calach hd krzywdy nie robi, na 5,5 calach trochę widać trzcionki postrzępione,ale też o dziwo tragedii nie ma

tpawel
VIP

Postprzez recznik » piątek, 14 października 2016, 00:40

ja bym brał teraz R3S bo zanim będzie 4 to chwila minie tak jak koledzy napisali.
natomiast odnośnie płynności to nie wiem jak wersja 3GB ale moja 2gb 3s potrafi złapać zwiechę przy wiekszej ilosci otwartych aplikacji/
bateria jest super
recznik
AKTYWNY

Pochwały: 6
Ostrzeżenia: 1

Postprzez bergmen » piątek, 14 października 2016, 01:00

tpawel napisał(a):Jak już to nie procek tylko grafika ;)
Ale nie ma co też w paranoje wpadać że te fhd pociągnie drugie tyle energii. Inna sprawa że na 5calach hd krzywdy nie robi, na 5,5 calach trochę widać trzcionki postrzępione,ale też o dziwo tragedii nie ma

Przecież układ graficzny jest jedną z części procesora. Mówimy o urządzeniach mobilnych. Widziałeś kiedyś jakiegoś np danego snapdragona występującego z różnymi gpu? Podpowiem - Nie - bo to integralna jego część :)
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez tpawel » piątek, 14 października 2016, 07:29

bergmen napisał(a):
tpawel napisał(a):Jak już to nie procek tylko grafika ;)

Przecież układ graficzny jest jedną z części procesora. Mówimy o urządzeniach mobilnych. Widziałeś kiedyś jakiegoś np danego snapdragona występującego z różnymi gpu? Podpowiem - Nie - bo to integralna jego część :)

Co do zasady się zgadzm, mówimy w sumie o tym samym, ale modem tak samo siedzi w procku,a jednak występują różne jego wersję. Tyle że tak naprawdę 99%ludzi tego nie zauważa. Faktycznie jeśli producent chce wrzucić mocniejszą grafikę to udaje że cały procek jest nowy. Tak się zdaje że było w przypadku sd616 i sd430, oprócz grafiki i taktowania sprzętowo z tego co widać

tpawel
VIP

Postprzez morfeusz » piątek, 14 października 2016, 08:41

Obojętnie czy to procek czy GPU ale generalnie telefon przy FHD wyraźnie więcej pobiera energii (większa moc obliczeniowa). A ja nie jestem pedantem i poszarpane czcionki mnie nie wzruszają, powiększać je w makro nie będę. Interesuje mnie tylko jak najbardziej wydłużyć czas bez ładowania.
Czy to w testach na YT czy w niektórych opiniach właśnie czytałem że 3s czasami łapie zwiechy. Ale to było głównie wtedy, kiedy brakowało już pamięci, więc w modelach z 2 GB Ramu - chyba że się mylę. Jakoś przy zwykłym Redmi 3 czy Pro nie było takich opinii, albo nie doczytałem.
Czy podobnie jak w Windowsie, w Androidzie też można zmienić realnie a nie tylko teoretycznie rozdzielczość? Z tego co wiem, nie jest to takie już proste, potrzebne są dodatkowe programy a one też różnie to robią...
morfeusz

Pochwały: 5

Postprzez tpawel » piątek, 14 października 2016, 08:51

Te programowalne zmniejszenie rozdzielczości nic nie daje. Ostatnio czytałem jakoś test Samsunga w którym zmniejszali rozdziale i efekt na zużycie baterii był marginalny.

tpawel
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi