• Reklama

Xiaomi Redmi 3 Pro język w menu serwis

Xiaomi Redmi 3 Pro język w menu serwis

Postprzez rykool » wtorek, 13 września 2016, 14:41

Witam
Poziadam tel jak w temacie z oryginalnie wgranym Miui global 7.3.
Gdy zresetuję telefon pojawia się problem zalogowaniem do sklepu google play, zauważyłem że telefon po resecie (wyłącz/włącz) zmienia język w menu domyslny chiński, domyslam się że to może być problemem.
Gdy wchodzę do menu sewisowego przez przytrzymanie przycisku włącz i vol+ pojawia się menu w języku chińskim.
Z tąd moje pytanie czy ktoś wie lub może pomóc jak zmienić w tym menu język na domysny polski lub chociaż angielski.

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeżeli ten temat już się gdzieś pojawił niestety nie odnalazłem takiego wątku.
rykool

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Xiaomi Redmi 3 Pro język w menu serwis

Postprzez bartazzz » wtorek, 13 września 2016, 16:05

lepiej jest odblokowac bootloader i wgrać some rom miuipolska, lub wgrac rom global z jezykiem polskim i aktualizacjami OTA
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez rykool » wtorek, 13 września 2016, 16:18

bartazzz napisał(a):lepiej jest odblokowac bootloader i wgrać some rom miuipolska, lub wgrac rom global z jezykiem polskim i aktualizacjami OTA

Jak napisałem mam wersję global i język polski, zmienia się on na chiński tylko w menu, ustawienia systemu/urządzenie - język - chiński, po resecie telefonu(wyłącz/włącz)
rykool

Postprzez bartazzz » wtorek, 13 września 2016, 16:42

ale global to powinien na Twój telefon być już w wersji 8, wgrywałeś sam czy masz to od chińczyka? Masz aktualizacje OTA?
bartazzz
VIP

Postprzez rykool » wtorek, 13 września 2016, 16:43

Tak mam to w oryginale jak przyszło od chińczyka, sprawdzam z automatu i nic mi nie wyszukuje, żadnych aktualizacji, co trochę mnie dziwi bo gdzieś czytałem że akurat Xiaomi często je wypuszcza
rykool

Postprzez bergmen » wtorek, 13 września 2016, 17:01

w recovery (o którym piszesz) możesz zmienić język na angielski. Chyba klawisz na dole po lewej (ale upewnij się u wujka google).

Daj screen z informacji o telefonie - zobaczymy czy to oryginalny global czy syfmiui.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez rykool » środa, 14 września 2016, 10:41

W tej chwili nie mam możliwości zrobienia screenu więc przepiszę:
Numer modelu : Redmi3
wersja Android: 5.1.1 LMY47V
Poziom poprawek, zabezpieczeń: 2016-04-01
Wersja MIUI : MIUI Global 7.3(stabilna) 7.3.2.0.0(LHPCNDD)
Wersja pasma posdtawowego: M8936FAAAANUZM-1.41886.1_V011
Wersja jądra: 3.10.49-perf-g62411083
Numer kompilacji: LMY47V

bergmen napisał(a):w recovery (o którym piszesz) możesz zmienić język na angielski. Chyba klawisz na dole po lewej (ale upewnij się u wujka google).

No własnie w tym menu są chińskie szlaczki i niewiem gdzie jest zmiana języka, a niechce czegoś namieszać.
rykool

Postprzez Flyagaric » środa, 14 września 2016, 10:58

rykool napisał(a):W tej chwili nie mam możliwości zrobienia screenu więc przepiszę:
...
No własnie w tym menu są chińskie szlaczki i niewiem gdzie jest zmiana języka, a niechce czegoś namieszać.

Chłopaki chcą screena własnie po to, żeby ci pokazać gdzie zmienić język na tych krzaczkach. Przepisywanie nic tu nie daje.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez bartazzz » środa, 14 września 2016, 11:42

wg mnie masz jakiś pseudo global i warto by było wrzucić nowy rom przez miflash i będziesz miał z głowy
bartazzz
VIP

Postprzez bergmen » środa, 14 września 2016, 13:09

zainstaluj przez miflash global dev. Jeśli coś się nie będzie podobać, to odblokuj bootloader, wgraj przez fastboot twrp i xiaomi.eu.
bergmen
AKTYWNY

Postprzez rykool » sobota, 17 września 2016, 15:09

Minimalny sukces znalazłem zmianę języka w menu recovery, jest to prawy dolny pomarańczowy kwadracik i zmiana języka na angielski. niestety odkryłem że zmienia się znów tylko do czasu wyłączenia telefonu.
Niestety problem sklepu Google Play nadaj pozostaje, dlatego pozwolę sobie zapytać czy napotkał się już ktoś na wersję romu na zablokowany bootloader ale do telefonu Redmi 3 PRO ? i czy ktoś już go wgrywał na swój telefon?
Pytam ponieważ informacji na temat redmi 3 jest sporo natomiast o Redmi 3 PRO jak na razie bardzo skąpo, a to są jednak inne telefony
rykool

Postprzez bergmen » niedziela, 18 września 2016, 10:36

to są TE SAME TELEFONY i mają ten sam ROM. Na zablokowany bootloader zainstaluj sobie global (najlepiej dev) miflashem.
bergmen
AKTYWNY

Powrót do ROM'y i modyfikacje