• Reklama

Xiaomi Piston v2 - gdzie kupić?

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Piston v2 - gdzie kupić?

Postprzez mrergie » 10 lut 2014, o 22:59

Tylko coś się z wysyłką nie śpieszą.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Reklama

Postprzez mentorkmk » 10 lut 2014, o 23:12

ludzie zamawiali jak bylo wolne, zanim to rozesla chwile pewno zejdzie
mentorkmk
AKTYWNY

Pochwały: 22
Telefon:: brygada RR

Postprzez mrergie » 28 lut 2014, o 19:22

Odebrałem dzisiaj z poczty swoje Pistony v2 z Ibuygou. Wszystko dobrze i ładnie. Nie wiem z jakiego powodu ale chińczyk narysował mi obok adresu różowym markerem emotkę z uśmiechem :mrgreen: To może taka krótka recenzja od skromnego audiofila:

Wrażenia? Już otwierając opakowanie byłem pod wrażeniem wykonania i metody jakiej użyto do zapakowania, to papierowe pudełeczko to takie nic ale od razu widać że mamy do czynienia z produktem luksusowym (no bo znajdzcie mi inne słuchawki zapakowane lepiej niż jakiś zwykły plastik z kawałkiem papieru informującym nas o specyfikacji produktu, a jak już znajdziecie, to porównajcie ceny)?
Później widzi się samo pudełko... myśl: "cholera? naprawdę? naprawdę to jest sprzęt za 60 zł? naprawdę? nie wierzę". Wykonanie jest niesamowicie dobre, jakby mi ktoś to pokazał to nie uwierzyłbym że to tylko za taką kwotę.
Ładne etui ale jakoś nie będzie mi się chciało zwijać słuchawek za każdym razem, mam swoje jajko od a-JAYS Three.
Pod etui są jeszcze 3 zamienne gumki w innych rozmiarach w tym jedna w innym rodzaju.
Kiedy włączyłem muzykę to również byłem pod wrażeniem świetnego i bardzo czystego dźwięku ze świetnym brzmieniem, chociaż mam wrażenie że przy mocniejszych brzmieniach zanika barwa dźwięku. Bas jest dość słaby i nie ma tego "czegoś" co bas powinien mieć.
Slayer, Hunter czy kawałki moich ulubionych In Flames nie brzmią aż tak wyraziście i nie mają takiego kopa jak na Brainwavz Delta, JAYSach Three czy nawet wyraźnie gorszych a-JAYS One+, ale i tak wolałbym je od One+ z powodu szerszego pasma - Pistony mają częstotliwość do 20KHz a nie jak One+ - 18KHz.
Lżejsze melodie za to grają w nich naprawdę świetnie. Takich Beatlesów słucha się naprawdę przyjemnie (jak zawsze, ale to już inna sprawa ;-) ). Muzyka typu Two Steps From Hell brzmi bardzo dobrze i zauważalne jest wyraźne oddzielenie instrumentów i dobre ich barwy. Melodyjne i symfoniczne brzmienia Rhapsody of Fire słychać naprawdę wyraziście.
Jak słuchawki wygrzeję i membrana trochę zmięknie to powinny nieco lepiej grać ale też nie zrobi to kolosalnej różnicy.

Ogólnie muszę powiedzieć że to jedne z najlepiej wykonanych słuchawek jakie widziałem, a ich stosunek ceny do jakości jest świetny i za około 60 zł raczej nic lepszego się nie dostanie. A nawet jeśli - to tutaj mamy dodatkowo pilot którego drugie słuchawki w tej cenie nie będą miały na pewno ;-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez bucefal14 » 18 mar 2014, o 23:30

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pilot z mikrofonem - warto zauważyć, z czego często korzystam...
bucefal14

Postprzez mango » 19 mar 2014, o 00:47

Mnie nikt nie słyszy jak chce odebrać na pistonach. Muszę trzymać pilota przy ustach co nie jest zbyt wygodne.
mango

Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Postprzez bucefal14 » 19 mar 2014, o 15:49

zawsze można odebrać klasycznie...
ja wolę odebrać pilotem niż wyciąganie telefonu z kabury, schowanej pod kurtką itd.
bucefal14

Postprzez botix » 25 kwi 2014, o 07:21

Proszę się nie bać zamawiania zwykłym listem, macie 45 dni na spór na paypal, korzystałem z tego 2 razy i obyło się bez żadnych problemów. Z ebay nawet za 50$ tak wysyłają.
Mam do cb pytanie, zmienili cenę na ibougou bo jak wyliczam to wychodzi mi 79zł, a nie 60zł.
Dodam jescze, żeby nie bawić się w insurance za 2$ bo to wyłudzenie bo https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/p ... d-security
"Jeśli przedmiot kupiony online do Ciebie nie dotarł lub znacząco różni się od opisu, możemy zwrócić Ci pełną kwotę, włącznie z kosztami wysyłki. Ochrona kupujących obejmuje towary zakupione w serwisie eBay lub na innych stronach i opłacone w systemie PayPal. Ochrona obowiązuje też w przypadku płatności dokonanych na stronie PayPal."
Jedyne co mogą zrobić to strzelić focha i zablokować nam możliwość przyszłych zakupów. Takie ubezpieczenie według zasad paypal, powinno być w cenie.
botix

Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Postprzez botix » 29 kwi 2014, o 10:58

Dobra zamówiłem, wybrałem nierejestrowany, bez ubezpieczenia i wysłali rejestrowanym, i mam tracking number dałem 79zł.
botix

Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Postprzez Paweł1000 » 1 kwi 2015, o 21:21

Dziś i ja dostałem swoje Pistony, zakupiłem na ibuygou.com (oryginalne), czekałem na nie ponad miesiąc, trochę się dłużyło więc w międzyczasie zakupiłem tanie Awei es900i, zdążyłem się do nich przyzwyczaić bo grają naprawdę dobrze, Pistony miały grać sporo lepiej, okazało się że Pistony grają naprawdę dobrze ale jak dla mnie trochę przy cicho (dynamika 93 db), Awei też grają bardzo dobrze ale mają dynamikę sporo większą bo 110 db, i jak dla mnie to ma duże znaczenie, po prostu wolę Awei. Miałem też okazję posłuchać muzyki na oryginalnych Beats (za 500 zł.) i tu podobnie jak z Pistonami, nigdzie nie podają dynamiki, ale ze słuchu podejrzewam że mają 93 db. To takie moje marudzenie, ale tak na prawdę odczuwam, nic na to nie poradzę. Żeby nie było że uważam że Pistony są kiepskie, nie tak wcale nie uważam, tylko dynamika (db) robi różnicę, ale to tylko moje zdanie.
Paweł1000

Telefon:: Jiayu S3
ROM: 4,4,4

Postprzez Paweł1000 » 2 kwi 2015, o 13:32

Piszę post po poście bo z racji upływu czasu nie mogę edytować w powyższym poście.
Na innych forach kilka osób pytało jak zapakować, s powrotem włożyć do etui słuchawki, nie wiem czy na tym forum było info jak tego dokonać, przynajmniej ja nie znalazłem, więc postaram się to jakoś wytłumaczyć (dodam tylko że na żadnym forum nie znalazłem opisu co i jak robić, najwyżej był filmik jak wyjąć słuchawki, a żeby s powrotem włożyć należy postąpić analogicznie, co nie do końca jest prawdą).
- Czynność pierwsza: umiejscawiamy obie słuchawki w odpowiednich otworach
- Czynność druga: umiejscawiamy pilot w odpowiednim otworze
- Czynność trzecia: umiejscawiamy wtyk w odpowiednim otworze
- Czynność czwarta: łapiemy za cienkie kabelki czyli te od pilota (z drugiej strony pilot ma grubszy kabel) i te od słuchawek i zawijamy je zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, tak aby były dobrze schowane
- Czynność piąta: chwytamy za kabel od pilota, tym razem ten grubszy, chowamy go przekręcając w prawo, czyli godnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, dochodzimy do kabla od wtyczki, teraz mając dwa kable ustawiamy tak aby kabel od pilota był wyżej od kabla od wtyczki, oba kable przekręcamy w prawo, czyli godnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, przekręcamy tak do samego końca kabli, w ten sposób żółta naklejka z kodem (dla czytnika kodów) umiejscowi się w odpowiednim miejscu, w sposób ułatwiający gumową część od plastikowego etui (czego nie polecam bo naklejka się szybko zniszczy).
Paweł1000

Postprzez Paweł1000 » 2 kwi 2015, o 19:47

Raz jeszcze przepraszam za post po poście, no ale niestety muszę odwołać/sprostować to co pisałem dwa posty powyżej, mój błąd, po prostu - źle robiłem porównanie, mianowicie Pistony miałem podłączone do tabletu Lenowo, a Awei podłączyłem do Jiayu S3, próby robiłem na tych samych utworach przekładając tylko słuchawki, w ten sposób faktycznie wychodziło że Awei są jakby głośniejsze i basów mniej więcej było tyle samo, dopiero jak na spokojnie przetestowałem obie słuchawki tylko na Jiayu S3 to różnica jest już wyraźnie na korzyść Pistonów (zapewne lenowo gorzej sobie radzi z muzyką stąd ta pomyłka), lubię dużo basów jak i sopranów, mimo że do tej pory wydawało mi się że Awei mają wszystko czego mi potrzeba, to jednak okazało się że Pistony w tym względzie wychodzą sporo lepiej, mimo wszystko, w dalszym ciągu uważam że Awei to dobre słuchawki i jak ktoś nie ma kasy, lub tak jak ja chce mieć słuchawki na szybko to Awei jest dobrym wyborem, ale jednak warto dopłacić lub poczekać na Pistony, szczególnie że pojawiła się już 3 wersja (98 db). Jeszcze raz przepraszam za to co wcześniej pisałem.
Paweł1000

Postprzez Graffy » 12 maja 2015, o 12:30

Panowie a co powiecie o tym sklepie, cena kusząca.
W komentarzach piszą, że oryginalne.
Kupował już ktoś ?

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi ... 71961.html
Graffy

Telefon:: Meizu M1 Note

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi