• Reklama

Xiaomi Note

Xiaomi

Xiaomi Note

Postprzez sosenkovic » wtorek, 8 lipca 2014, 15:27

Witam,

od prawie miesiąca jestem w posiadaniu Xiaomi Note. Generalnie jestem ze wszystkiego zadowolony oprócz jednej rzeczy - dzwięk. Mam tu na myśli dzwięk przy rozmowach, dzwonek z głośnika (to dla mnie najważniejsze bo często prowadze i musze słyszeć dźwięk z plecaka), muzyka z głośnika. Czy istnieje jakas metoda, rom albo cokolwiek innego (jestem laikiem proszę łopatologicznie) aby ten dzwięk był przede wszystkim głośniejszy oraz mniej "bezpłciowy"?. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

pozdrawiam
sosenkovic

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Xiaomi Note

Postprzez sonic » wtorek, 8 lipca 2014, 16:07

dźwięk w trakcie rozmowy masz niewyraźny ? czy tylko przy trybie głośnomówiącym? bo przy normalnej rozmowie uważam że dźwięk jest doskonały, rzeczywiście przy głośnomówiącym jest dość cicho. A jak masz telefon w plecaku i nie słyszysz telefonu to może rozważ zakup smartwatch za parę dolarów, który będzie ci wibrował na ręce przy przychodzącym połączeniu ?
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 14

Postprzez sosenkovic » wtorek, 8 lipca 2014, 16:47

ok może przesadzam faktycznie rozmowy są prawie idealne (za szybko pisałem i palnałem). Chodzi o głośnik tylny, porównując go do nawet mojej śmiesznej służbówki samsung galaxy ace 2 ów głośnik wypada miernie gdy odezwie się dzwonek ustawiony na maks. Mielibyście na tą konkretną "wadę" jakąś solucję ?
sosenkovic

Postprzez bartazzz » wtorek, 8 lipca 2014, 16:59

zobacz czy w romie jest viperfx. Głośnosći można zwiększyć w trybie serwisowym chociązby z mobileuncle tools
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez kolakao » wtorek, 15 lipca 2014, 16:21

Dołączę się do tematu, jako, że tytuł jest dość ogólny,
zauważyłem, że w moim Notku szwankuje autoobracanie ekranu, mimo, że jest włączone to po prostu nie działa... zauważyłem też, że remedium na to jest skalibrowanie kompasu (nie wiem co kompas ma do tego ale ok...). Czy ktoś z was ma to samo? Rom mam od chińczyka i prawdopodobnie to jest MIUI multilang
Wersja Android 4.2.2 JDQ39
Wersja MIUI MIUI-JHDCNBA97.0
Wersja jądra 3.4.39

Czy na innych romach występuje podobny problem?
kolakao

Pochwały: 18

Postprzez sosenkovic » poniedziałek, 28 lipca 2014, 11:56

U mnie jest to samo. Problem polega głównie na brak obrotu ekranu w aplikacjach lub po ich zamknięciu, yt, nawigacja. Jest to dosyc losowe bo raz się przekręci a raz nie. Na początku myślałem że to wina launchera ale po wgraniu nowego (Apex) problem nadal występuje. Co do mojego tematu z dźwiękiem to chciałbym się poprawić (mały Update) dzwonki systemowe są bardzo głośne, natomiast gdy ustawiam jak dzwonek utwór w formacie mp3 występują 2 problemy - po pierwsze gdy przychodzi połączenie zanim dzwonek się odpali mija dobre 3-4 sekundy (WHY?!), po drugie tak jak wcześniej wspominałem dzwonek jest o połowe cichszy od systemowego więc cały czas mam ustawione na full volume a i tak słychać go średnio. Jakieś pomysły albo rada?
sosenkovic

Postprzez bumbum » piątek, 5 września 2014, 13:45

dźwięk jest faktycznie cichy w porównaniu np. z zopo zp810 czy THL w100. na słuchawkach tez szału nie ma i gdyby nie było viperfx to nie dało by się słuchac muzyki np. w pociągu.
Sama jakosć nawet po właczeniu vipefx tez nie powala, jest co prawda lepsza od galaxy Ace, ale gorsza od zopo zp810. I nie pomaga tu equalizer . Zawsze słuchałem na Power Ampie, ustawienia zawsze na zero, czyli bez equalizera, tonów niskich i wysokich i bez podbicia basów. Mam na tyle dobre słuchawki ze nie było mi to potrzebne. Power Amp na xiaomi w ustawieniach na zero gra bardzo kiepsko. Dopiero spostrzegłem ze odtwarzacz systemowy gra lepiej. Trochę dziwne no ale zrezygnowałem z Power Ampa.
Viperfx działa chyba tylko na słuchawki.
Co do jakosci rozmów to jest rewelacyjna, ale nie przez głosnomówiący.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Powrót do Pomoc techniczna