• Reklama

Xiaomi Note 3 Pro vs Coolpad 7320 (mam obydwa)

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi Note 3 Pro vs Coolpad 7320 (mam obydwa)

Postprzez system » 8 maja 2016, o 10:00

Coolpad 7320 ma już dwa lata, to pomyślałem żeby go wymienić na coś nowszego. Spodobała mi się prezentacja Xiaomi Redmi Note 3 https://www.youtube.com/watch?v=KJT1N2Ydl_I a zwłaszcza to że ma 3 razy szybszy procesor.

Xiaomi Note 3 Pro kosztował 800 zł. Coolpad 7320 kosztował dwa lata temu 550 zł, a teraz warta 300-350 zł.

Xiaomi Note 3 Pro:

Minusy
-Po kilku dniach porysowany tył obudowy. Dziwne że to aluminium się tak rysuje, mam Macboook Air i przez rok nie ma ani jednej ryski.
-Jest śliski, łatwo wypada z rąk.
-Coolpad wytrzymuje upadek na beton z 2 metrów a o Xiaomi to bym się bał.
-Wymaga karty nano sim, a ja mam 2 karty micro (play i orange) bez abonamentu. Nie wiem jak jedną z nich wymienić na nano. Na razie chodzę z obydwa telefonami, Coolpad do rozmów, a Xiaomi do internetu.
-Bardzo powoli ładuje się z portu USB 3.0 z komputera (po 10 godzinach jest tylko 50%. chyba się nie da naładować do pełna). Normalnie ładuje się tylko na oryginalnej ładowarce. Coolpad nie ma problemów.
-Nie działa play store bez wifi. Nawet jak odznaczę wymaganie wifi. Nie da się instalować aplikacji poza domem.
-Nie działa osmtracker. Przy zgaszonym ekranie nie zapisuje ścieżki gps.
-Nie działa widget analog clock 24h. Cały czas jest ta sama godzina co przy włączeniu telefonu.
-Szybszy ale nie czuć że 3.5 raza szybszy.
-W kieszeni cały czas się włącza czujnik odcisków palców (wibracje informujące o złym odcisku).
-Aparat fotograficzny niewiele lepszy. Tylko przy świetle słonecznym robi dobre zdjęcia.
-Nie obsługuje jednocześnie microsd i dualsim

Plusy
- Nie zacina przy przeglądaniu stron.
- Czujnik odcisków palców.
- Działa google camera ze zdjęciami 360 stopni. Bardzo lubię robić takie zdjęcia. Na coolpadzie jest za stary android.
- Szybciej znajduje GPS.

Jestem rozczarowany.
Jest szybszy bo ma nowy procesor, ale cała reszta jest gorsza.
Wolałbym Coolpad 7320 tylko z lepszym procesorem i nowym androidem. Ale nie widzę żadnego nowego Coolpada.
system

Telefon:: -

Reklama

Re: Xiaomi Note 3 Pro vs Coolpad 7320 (mam obydwa)

Postprzez fake4r » 8 maja 2016, o 10:20

Porównanie raczej kiepskie.
- obudowa aluminium łapie "ślady" a nie rysy, no ale nie wiem co robisz z tym telefonem
- minus za sloty nano sim?
- play store bez wifi? kwestia ustawień
- osmtracker? kwestia ustawień
- clock widget? zapewne tez kwestia ustawień
- czemu ma być 3,5 razy szybszy? jak to obliczyłeś cyferkami w antutu?
Miui kolego trzeba się z nim zapoznać i przyzwyczaić do tego sysytemu.
Porównanie moim zdaniem jeszcze raz powiem kiepskie....
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez KrzysiekGP » 8 maja 2016, o 11:11

Fake4r dobrze prawi. Naucz się korzystać z miui i większości (śmiesznych) problemów nie będzie. A jak będziesz chciał już tak porównywać to zainstaluj na RN3pro ROM AOSP i wtedy nie będziesz miał kłopotów ze sklepem Play jakimś trackerem itp. Następny się wypowiada o telefonie na którym pewnie po wyjęciu z pudełka zainstalował facebooka i jazda.
KrzysiekGP

Pochwały: 2
Telefon:: Homtom Ht6

Postprzez Zbyszko » 8 maja 2016, o 12:19

system napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witaj w klubie. :) Mam podobne odczucia. Wymieniłem Coolpada 7320 najpierw na Redmi Note 2, ale jak zobaczyłem jak szybko schodzi bateria, to sprzedałem to w cholerę po kilku dniach. Następnie kupiłem Redmi Note 3 Pro i teraz z baterii jestem zadowolony. A tak poza tym nie odczuwam jakiejś znaczącej zmiany w porównaniu z Coolpadem. No może poza kilkoma stówkami w portfelu mniej. :)
Zbyszko
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Xposed GravityMod v4

Postprzez redkontakt » 8 maja 2016, o 12:27

Ale twoje rozczarowanie wynika tylko z niewiedzy i braku umiejętności w ustawieniu systemu MIUI, który jest specyficznym andkiem

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-830L przy użyciu Tapatalka
redkontakt

Pochwały: 9
Telefon:: Letv x600
ROM: MIUI 7

Postprzez motiv » 8 maja 2016, o 13:06

7320 warty teraz 350zl buhahaah co za brednie.
Moja dziewczyna ma ten szajs. Nigdy wiecej coolpada przynajmniej w takim wydaniu jak 7320 bardzo niedopracowanym pelnym bugow standardowym romie.
Inne porty takze maja sporo minusow, wgrywalem juz sporo i w każdym cos jest nie tak.
Xiaomi raz ze duzo lepsza firma i znana, to nawet na swoje budzetowce jak na redmi 2 wydaje duzo lepsze, szybsze, stabilniejsze romy...
Porownanie do znakomitego telefonu redmi note 3 ktore jest znacznie wyzej niz redmi 3/redmi 2 do zalosnego coolpada?
Bezsens.
Za ten telefon to mozna wziac 100-150zl a nie 350.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Zbyszko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witaj w klubie. :) Mam podobne odczucia. Wymieniłem Coolpada 7320 najpierw na Redmi Note 2, ale jak zobaczyłem jak szybko schodzi bateria, to sprzedałem to w cholerę po kilku dniach. Następnie kupiłem Redmi Note 3 Pro i teraz z baterii jestem zadowolony. A tak poza tym nie odczuwam jakiejś znaczącej zmiany w porównaniu z Coolpadem. No może poza kilkoma stówkami w portfelu mniej. :)

Haha dobre brednie. Coolpad 7320 1GB Ramu vs 2/3GB w note 2/3 procek mtk stary vs np mtk helio lub qc? Hahaha.
Rom 8 vs 16GB.
Wcdma vs lte?
Ekran kolejny punkt na plus dla redmi note 2/3
Bateria? Hmm tak coolpad ma do d.. baterie nie mozliwe ze trzymal Ci dluzej niz redmi note 2....
Aparat? No tu mozliwe ze coolpad jest na poziomie note 2, ale napewno nie lepszej jakosci foty.
Andek jb vs lp?
Zbagowany pelen bledow, powolny standardowy rom z mega ciezkim launcherem miui na coolpadzie vs normalny miui?
Ciezkie porty na na ktorych nie dzialaja wszystkie apki jak np zszywka, allegro,otomoto np na porcie miui na coolpada vs znowu oryginalny miui?
Wez sie ogarnij...
I ty nie widzisz zadnej roznicy w dzialaniu i smiesz twierdzic ze coolpad lepszy niz note 2 i porownujesz ta szmire do note 3 pro ktory bije na glowe note 2?
Po co wciskacie takie kity. Zeby kolejny nacial sie na g... a nie na telefon?
Mam dokladna wiedze na temat coolpada 7320 jak i xiaomi.
Jak nie widzisz roznicy w dzialaniu to sprzedaj oddaj redmi note 2 i redmi note 3 i moge Ci odpsprzedac. Za 350zl coolpada 7320 w stanie bdb...
Haha. Zaoszczedzisz te pare stowek, a bedziedz mial lepszy telefon haha...

Obudowa sie rysuje po kilku dniach? Nie, nie mozliwe, mam 3 telefony xiaomi i zaden nie porysowany, a napewno nie po tak krotki czasie, chyba ze nosisz w kieszeni z kluczami, piaskiem, zwirem itp. To kaxdy Ci sie porysuje.
Sliski, tak zgadza sie. Posiadam silikonowe plecki i szklo na swoje xiaomi.
Coolpad wytrzymuje upadek z 2 materow na beton? Bzdura.
Wez redmi note 3 pro i nagraj filmik jak rzucasz coolpada 7320 na beton np ekranem w kierunku betonu, ocenimy hahha, nie uwierze w takie bzdury..
Nano sim minus? To co czytac nie umiesz przed kupnem? To raczej minus dla Ciebie nie dla telefonu.....
Ladowanie z portu usb 2/3.0 laduje sie tak samo jak kazdy inny telefon, wiecej z portu usb nie wyciagniesz, chyba ze umiesz naginac prawa fizyki....
Wiec bez roznicy jaki telefon. Porownaj pojemnosc baterii coolpada a redmi note 3. To co oczekujesz ze wieksza bateria w bardzo malym pradzie naladuje sie szybciej niz mniejsza w coolpadzie? Usb 3.0 oferuje wieksze transfery w stosunku do 2.0 a nie wiekszy prad ladowania....
Sklep play dziala i ma sie dobrze i na wifi i na 3/4G w play,plusie, t-mobile.
Osmtracker-dziala
Widzet zegara/pogody bie wiem nie uzywam. Ale tez pewnie dziala.
Nie obsluguje jednoczenie dual sim i sd- znowu twoj blad i minus a nie telefonu, czytac nie umiesz? Google i recenzje w necie bola czy jak?
Jak mozna kupowac tel i cos co jest opisane i w specyfikacji uznawac jako minus potem?
Samochod kupujesz tez przez neta po zobaczeniu na focie bez czytania opisu i sprawdzenia?

Porownanie cen tez z d...

Edit. Sprawdzilem i tak jak myslalem widzet ten co podales, dziala super.
Normalnie godzina/minuty przeskakuja z zegarkiem systemowym.
ObrazekObrazek

Ostatnio edytowano 8 maja 2016, o 13:15 przez motiv, łącznie edytowano 1 raz
motiv
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Postprzez Zbyszko » 8 maja 2016, o 13:52

motiv napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nikt nie pisze, że coolpad jest lepszy. Bo nie jest. Ale jak na model sprzed 2 lat to wypada całkiem nieźle.
Co mam się ogarnąć? Że nie wychwalam pod niebiosa marki Xiaomi? Ja rozumiem, że kupi sobie jeden pryszczers z drugim nowy telefon i będzie wypisywał w internecie jaki to on jest super. Ale trzeba umieć spojrzeć obiektywnie.
Ja Coolpada zmieniłem, bo bywały chwile, kiedy jednak 1GB ramu dawał się we znaki. Poza tym brak LTE, kompasu i brak nowych romów, a chciałem sobie kupić Mi Banda (który wymaga minimum androida 4.4).
Stockowy rom był naprawdę do kitu, ale czy z niego ktoś w ogóle korzystał? Ja wgrałem custom rom, który się nazywał chyba Gravitymod na AOSP i telefon śmigał naprawdę ładnie, z żadną aplikacją nie miałem problemu. Suma sumarum telefon sprzedałem 2-3 miesiące temu za 300zł i jest ok. Biorąc pod uwagę, że 2 lata temu kosztował mnie 400zł :)
Z RN3Pro jestem zadowolony, chociaż patrząc rozsądnie to za dwa razy droższy telefon oczekiwałbym jednak większego "łał"

Autor postu otrzymał pochwałę
Zbyszko
AKTYWNY

Postprzez motiv » 8 maja 2016, o 13:59

No ja nie wiem czy taka roznica w cenie, jak ja kupowal telefon coolpad 7320 na prezent, niespodzanke, to 3-4 msc po premierze kosztowal mnie u goldwaya 640zl.
A przypominam wtedy dolar byl za 3-3.20zl (placac karta visa w mbanku) bo akurat kupowalem w tym czasie kilka telefonow w tym jiayu g5s i g4c.
A teraz zobacz ile kosztuje dolar i euro(teraz wychodzi mnie jakies 4.28zl za dolec w mbanku)..
Takze porownanie cenowo jest wogole bez sensu.

motiv
AKTYWNY

Postprzez Zbyszko » 8 maja 2016, o 15:49

To, że złotówka spadła to jest zupełnie inna sprawa.
Obrazek
Zbyszko
AKTYWNY

Postprzez marx » 8 maja 2016, o 21:25

Mój Redmi 3 złapał rysę na obudowie, chyba od patrzenia na niego. Nie nosiłem go ze sobą prawie wcale. Tu się muszę zgodzić z system i zbyszko że budowa telefonów Redmi jest na przeciętnym poziomie, na pewno nie jest lepsza od pozostałych budżetowych telefonów chińskich marek w podobnej cenie. I mogę to powiedzieć jako posiadacz 7 telefonów Xiaomi i kilkudziesięciu telefonów innych marek. Jak ktoś uważa ze MIUI nie jest zabugowane to już wiem o nim wszystko.
marx
Administrator

Pochwały: 224
Telefon:: Dual sim

Postprzez motiv » 8 maja 2016, o 21:41

Haha, a ktos napisal ze nie jest zbugowane? Pokaz mi nie zbagowany andek? Nie ma takiego i nie bedzie...

motiv
AKTYWNY

Postprzez Albin » 10 maja 2016, o 21:43

Zaciekawił mnie wątek to wszedłem :) W sumie sporo zostało napisane, ale nikt nie odniósł się do ostatniego punktu:
"Nie obsługuje jednocześnie microsd i dualsim". Nie jest to prawdą. Co prawda nie jest to takie oczywiste jak w zwykłych telefonach gdzie są trzy różne gniazda, ale jest to do ogarnięcia ;)
Albin
AKTYWNY

Pochwały: 16
Telefon:: Redmi Note 3 Pro

Powrót do Porównania telefonów