• Reklama

Xiaomi Mi5 - warto?

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Mi5 - warto?

Postprzez sidi666 » 1 kwi 2016, o 11:51

Witam.
Czekałem na premierę Mi5 od roku i wreszcie jest (tzn. nie ma - jak zwykle problem z dostępnością). Ale ze świetnie zapowiadającego się telefonu wyszło raczej drogo i średnio.
Minusy:
- brak MIUIPolska (nie będzie nigdy), za który tak chwalono te telefony (będzie tylko ROMglobal z językiem pl)
- w testach na YT (mimo najlepszych wyników benchsmarków) telefon potrafi reagować wolniej niż stary SGS6 o S7 nie wspominając - może to wina zarządzania pamięcią i będzie lepiej po aktualizacjach ...a może nie.
- drogo... za wersję 64GB 2200pln jeśli chciałbym z fakturą. Za tylko 300-400pln więcej można wyrwać S7, ale to jednak już 2600-2700 za tel. i do tego szajsung z touchwizem... Można taniej z IBG czy innego BG ale i tak (po doliczeniu VATu) okolice 2000-2100 bez możliwości wrzucenia w koszty... I znając utrzymywanie się cen telefonów Xiaomi (vide Mi4), co spowodowane jest małą dostępnością, to raczej nie ma co liczyć na spadek cen przez co najmniej rok, albo do czasu wypuszczenia następcy.
- w sumie brak amoleda i slotu kartSD (no ale to było wiadomo od dawna).
- problem z gwarancją.
- doniesienia o krzywo spasowanej tylnej szybce (ale to już się czepiam)
- krótka praca na (niewymienialnej) baterii.
- jak na razie brak gdziekolwiek czarnej wersji 64GB.
Plusy:
- najwięcej pkt w antutu ;)
- to Xiaomi.
- podobno wykonanie na najwyższym poziomie.
- dobrej jakości zdjęcia.
- dual sim (którego nie potrzebuję).
- NFC.
- mimo wszystko MIUI (czy ten global jest też dobry? Pewnie i tak lepszy od TouchWiza?)
- super działający skaner odcisku palca.
Znacie jeszcze jakieś plusy?

Przekonajcie mnie do Mi5, bo kasa odłożona ale zwątpiłem w ten telefon.
sidi666

Telefon:: Samsung Galaxy S Adv

Reklama

Re: Xiaomi Mi5 - warto?

Postprzez prtc » 1 kwi 2016, o 12:07

Zdecydowanie nie warto, ten telefon powinien kosztować 300$ tak jak zapowiadali to można by się było zastanawiać. Co z tego że w antutu wymiata jak przy normalnym użytkowaniu zamula, aparat nie jest plusem jak na tą półkę cenową, s6 czy G4 wypadają lepiej a to nie są najświeższe modele.
prtc

Pochwały: 1
Telefon:: LG

Re: Xiaomi Mi5 - warto?

Postprzez blue_voyager » 1 kwi 2016, o 12:21

Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Powrót do Xiaomi