• Reklama

Xiaomi mi5 vs zuk z2

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Xiaomi mi5 vs zuk z2

Postprzez Flyagaric » środa, 14 września 2016, 02:29

kombajnik napisał(a):Tu kilka fotek w tym 2 panoramki wykonane zukiem z2, od razu uprzedzam, że wybitnym fotografem nie jestem :D i z aparatu korzystam sporadycznie ;)
...

Kolega nie zadał sobie trudu przeczytać co wyżej napisałem, nie?

AnimalPL napisał(a):...
JAk na telefon za 1000zł to akurat z2 robi dobre fotki. Nie wiem na jakim sofcie masz/miales zuka z2 ale w nowym sofcie naprawde zrobi zacne fotki. (mialem starszy soft, customowy i najnowszy) i jest spora roznica w jakosci.
...

Robi słabe foty - już wytłumaczyłem jak się dzisiaj ocenia aparaty. W warunkach jak @kombajnik pokazał, to i lodówka dziś zrobi dobre foty. W trudniejszych warunkach oświetleniowych (co wcale nie znaczy, tylko po ciemku!) zwyczajnie sobie nie radzi i robi zdjęcia kiepskie. Nie muszę go mieć, bo sampli i porównań w necie jest już masa.
Kolega @tomiktwo już ci napisał jakie fony robią lepsze zdjęcia - sprawdź za ile można teraz dostać Mi4c.
W bajki o sofcie wyciągającym aparat w górę, kiedy cała optyka jest zwyczajnie tania, to ja już dawno nie wierzę.

tomi1613 napisał(a):Wiec poleci ktos fona wmiare plynnego z dobrym aparatem i bateria?

Może wytłumacz, co dla ciebie znaczy dobry aparat? Możliwe, że zwyczajnie wystarczy ci Redmi 3s/Redmi Note 3 Pro.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Reklama

Postprzez tomi1613 » środa, 14 września 2016, 02:58

lepszy od lg g3 , nie wybitnie ale troche, lg g3 byl ubogi , grzal sie i mial slaba baterie. Tyle wymagam. Plynnosci, fajnego softu, aparatu, baterii.

Zuk 2 i leEco odpadl, Został mi5 i cos co polecicie sami, moze jakies opo 2 tani sie znajdzie, nie wiem, czekam na propozycje?
tomi1613

Postprzez tomikitwo » środa, 14 września 2016, 03:19

tomi1613 napisał(a):lepszy od lg g3 , nie wybitnie ale troche, lg g3 byl ubogi , grzal sie i mial slaba baterie. Tyle wymagam. Plynnosci, fajnego softu, aparatu, baterii.

Zuk 2 i leEco odpadl, Został mi5 i cos co polecicie sami, moze jakies opo 2 tani sie znajdzie, nie wiem, czekam na propozycje?

Napisałem Ci na pw, że mi5 do 5,5" w założonym budżecie nie ma teraz konkurencji.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez Flyagaric » środa, 14 września 2016, 10:52

W temacie o promocjach są podane znakomite promocje na Mi5 i też uważam, że w tej cenie i rozmiarze jest bez konkurencji.
Aparat ma znakomity aufocus. Świetnie radzi sobie w ruchu. Ma stabilizację (w tym wieloosiową). Gorzej radzi sobie w słabym świetle, ale daleko mu do ZUKa 2. Z LG G3 to on akurat wygyrwa spokojnie. Płynność super, nie grzeje się. Bateria bez rewelacji, ale i nie muszą się wstydzić.
Gdyby ZUK 2 Pro był tańszy, to można by go brać pod uwagę, ale ceny są specjalnie tak ustawione, żeby widoczna była różnica między ZUK2 i wersją PRO. Dla odmiany - jego aparat dobrze radzi sobie w słabym świetle, ale z kolei widziałem narzekania na zdjęcia dzienne (aufocus i kolory).
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez tomi1613 » środa, 14 września 2016, 11:06

Owszem gdyby zuk 2 pro był tanszy to moze. No nic raczej zostanie na mi5, chociaz kusi cos z taka pewna gwarancja jak opo czy lg. Ale nic ciekawego nie ma.
tomi1613

Postprzez tomi1613 » środa, 14 września 2016, 11:09

Chyba ze polecicie cos jescze z xioami czy cus. wiem mecze, ale nie nawidze wydawac pieniedzy bez pokrycia ze warto bylo
tomi1613

Postprzez AnimalPL » środa, 14 września 2016, 12:05

tomikitwo napisał(a):@up, Honor 7 możesz porównać do mi4c, ale gry będą lepiej działały na xiaomi, bo huawei ma gowniane gpu w tych ichnich kirinach.

@Animal, pooojechales stary. Żuk z2 robi gorsze zdjęcia od np. letv x600, xiaomi mi 4c, nubia z7 max, lenovo vibe shot. Widziałem dużo sampli i foty z zuka sa gorsze. Serio.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Ja sie nie opieram na tym co widzialem w necie, tylko jak samemu robilem fotki kilkoma telefonami. Akurat z tych wymienionych mialem i letv x600 i mi4c. Zgadzam sie ze robią dobre fotki, ale czy lepsze niz zuk z2 to juz bym watpil, a na pewno nie pisałbym o tak z takim przekonaniem.

Wbrew temu co pisał uzytkownik @Flyagaric to rzeczywiscie była róznica w jakosci zdjec na najnowszym sofcie i na tych starszych, a to że on nie wierzy ze oprogramowanie cos moze zmienic to juz nie moj problem. Na jakich softach są fotki w necie to tez nie wiem, wiec zawsze podchodze do tego sceptycznie, poki sam nie zobacze...

Aczkolwiek nie chce mowic ze aparat jest mega, bo jest po prostu przyzwoity jak za tą cene ze snapem 820.

Nie ukrywam ze mi5 ma na pewno lepszy aparat.
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez tomi1613 » środa, 14 września 2016, 12:29

Wiec znow wracam do punktu wyjscia .
tomi1613

Postprzez tomi1613 » środa, 14 września 2016, 12:49

Szukam racjolanych opini posiadaczy tych telefonow, warto czy nie warto kupic? A jak nie to co wyrbac? Xiaomi mi5/ zuk z2 czy cos innego. szukam dobrego aparatu , plynnosci i baterii.
tomi1613

Postprzez AnimalPL » środa, 14 września 2016, 12:56

napisalem na priv o zuku z2, nie wiem po co znowu do niego wracasz?

z tych dwoch bym mbal mi5, ale nie wiem jaka wersje czy 3/32GB z gorszym prockiem czy 3/64GB z normalnym prockiem...Nie wiem czy warto doplacac.....i to juz pytanie do uzytkownikow tych telefonow a najlpeiej do tych co mieli oba.
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez Dyron » środa, 14 września 2016, 13:02

Sam miałem ten dylemat ale został już rozwiany. Wszystko się rozchodzi o to czy masz budżet na mi5, jeśli tak to na pytanie czy warto dolozyc do niego zamiast zuka odpowiedz jest prosta, warto. Sam jestem zdecydowany na mi5 fajna oferte ma aktualnie goldi tylko czekam az bedzie mial z wysylka eu express, 275$ z ga naprawde fajna cena moze wyjsc. IMO nie ma sie nad czym zastanawiac jak masz kase na mi5 tylko szukaj dobrej oferty gdzie go kupic.
Dyron

Pochwały: 1

Postprzez moth » środa, 14 września 2016, 13:52

różnica w aparacie jest niewielka. natomiast mi5 ma NFC czego nie ma ani le max2 ani zuk z2
potem plusem dla zuka jest bardzo bogato uposażony przycisk z przodu.
a plusem dla le max2 jest wielkość(chociaż dla niektórych może to być minus)
imho powinieneś się zastanowić nad dwiema kwestiami: który z wyglądu ci się najbardziej podoba oraz czy chcesz mieć dobrą gwarancje w polsce ale dopłacając dość dużo, bo jeśli chcesz mieć gwarancje to bierzesz mi5 z ibuygou
no jeszcze jest kwestia softa, ale to też kwestia względna, niektórzy będą się zapierali rękami i nogami że miui masterrace, ale to też kwestia co wolisz

taka jest moja opinia na ten temat
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10
Ostrzeżenia: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów