• Reklama

[Recenzja] Xiaomi mi5 pro ceramic

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

[Recenzja] Xiaomi mi5 pro ceramic

Postprzez LukC » 19 lip 2016, o 17:05

Witam

Poniżej krótka recenzja telefonu Xiaomi mi5 w wersji pro

Intro:

Opisywane telefon w wersji 128GB z czarnymi pleckami z ceramiki. Cena ok $460

Specyfikacja techniczna:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi ... 5-Pro.html

Zawartość paczki: 7/10
Dostajemy proste czarne pudełko z telefonem, ładowarką, kablem usb c oraz pinem do wyciągania tacki sim. Minimalistyczne. Przydały by się pistony ;-)

Niestety wygląda to słabo jak na flagowca. Do oneplus one nie ma porównania.

Wygląd: 10/10
Ponieważ telefon można obejrzeć na setkach zdjęć w sieci, powiem tylko że prezentuje się obłędnie i zdjęcia nie oddają jego fantastycznego wyglądu. Jest zgrabny, poręczny, idealnie spasowany (nic nie odstaje, nic nie trzeszczy), a ceramiczny tył sprawia że telefon wygląda super premium i wiele markowych flagowców za większe pieniądze wygląda przy nim blado. Poza tym można się w nim przeglądać :-P

Ergonomia: 10/10
Telefon ma 5, 15' oraz zaokrąglone boki, co sprawia że leży świetnie w dłoni i spokojnie można go obsługiwać jedną ręką. Mimo że początkowo wydaje się mały po przesiadce z oneplus to szybko doceniłem jego poreczność. Rozmieszczenie przycisków również wzorowe, tak aby ułatwić użytkowanie. Ich reakcja na wciśnięcie jest super. Czytnik linii papilarnych jest niesamowicie szybki, a sam przycisk działa idealnie. Można go używać na wcisk lub dotknięcie.

System: 8/10
Telefon przyszedł z Romem w wersji anglochińskiej, więc odblokowałem bootloader i wrzuciłem miui pl. Cały proces zajął 2 dni. Obecnie jestem na miui 8 w wersji rozwojowej opartej na androidzie 6.0.1 i właściwie wszystko działa bez zarzutu jeśli chodzi o podstawowe funkcje. O miui można przeczytać wiele na sieci. System ma masę przeciwników jak i zwolenników. Jest to moje drugie podejście do miui i muszę przyznać że obecnie system działa na prawdę super i zapewnia wiele opcji, których próżno szukać w normalnym androidzie. Przesiadłem się z Cm i mi go nie brakuje. Po paru dniach przyzwyczaiłem się do braku szufladki na apki. Korzystanie z systemu po kilku dniach staje się proste i intuicyjne. Duży wybór motywów pozwala dostosować telefon do swoich potrzeb. Na plus należy zaliczyć zgodność z innymi gadżetami xiaomi, takimi jak mi band.

Na minus chwilowo, że jest wersja rozwojowa więc zdarzają się sporadyczne problemy, jak działanie rejestratora rozmów.

Po odpaleniu urządzenia mamy do dyspozycji ok 60% pamięci RAM. Zarządzanie pamięcią ok, ale mam nadzieje że nad tym popracują do wersji finalnej.

Osiągi: 10/10
Jest snapdragon 820 i 4gb więc wyniki rzędu 150k w Antutu nie powinno nikogo dziwić. Graczem wielkim nie jestem, ale wszystko co testowałem działało błyskawicznie. Telefon nie uzyskiwał też wyższej temperatury. Podczas normalnego użytkowania, także dzięki super szybkiej pamięci wewnętrznej, telefon nigdy nie dostał zadyszki. Można mieć masę otwartych aplikacji a wszystko śmiga aż miło. Było już właściwie idealnie na oneplus z 801 i 3gb ram, więc tutaj jest w zasadzie idealnie (oneplus miał małe lagi, np gdy w tle instalowały się aplikacje). Nie widzę sensu w lepszych procesorach czy 6gb ram. Nie wiem jakim użytkowaniem można by doprowadzić do sytuacji w której zabraknie telefonowi mocy.

Bateria: 9/10
Dzięki rozdzielczości fhd (bo po co więcej???) na 5,15', bateria 3000mah daje radę. Nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu telefon zawsze wytrzymuje dniówkę. Przy normalnym prawie dwie. Do 100% ładuje się niewiele ponad 1h.

Ekran: 10/10
Najlepszy panel jaki widziałem na żywo. Fantastyczne podświetlenie, kolory, kąty widzenia. Świetna czytelność w słońcu. Dotyk również bez zarzutu, opór szkła idealny. Użytkowanie telefonu to czysta przyjemność. Oglądanie filmów czy czytanie tekstu idealne.

Kamera: 8.5/10
16MP Sony z tyłu i 4MP z przodu.

Od przedniej nie oczekuję wiele. Ma działać sprawnie w telekonferencjach i strzelić okazjonalnie selfie. Do tego sprawdza się świetnie.

W porównaniu z OPO przednia jak i tylna kamerka jest sporo lepsza. Po przeczytaniu kilku recenzji miałem obawy, ale chyba ich autorzy oczekiwali lustrzanki w telefonie i się zawiedli. Jak dla mnie fotki są na prawdę świetne. Dzięki stabilizacji obrazu zdjęcia wychodzą super ostre. Mają fajne naturalne kolory i bdb szczegółowość. Filmy w różnych rozdzielczości prezentują się również bdb. Nie ma problemu z gubieniem ostrości. Lampa flash daje na tyle mocne światło, że można robić fotki w totalnej ciemności. Jasne że w takich warunkach będzie szum, ale jak na telefon to jakość jest więcej niż ok.

Jakość dźwięku: 7.5/10
Rozmowy - wyraźne i czysto choć słyszałem lepsze. Zarówno słuchawa jak i mikrofon bez zarzutu.
Głośniki - w porównaniu z OPO jest gorzej, ale nie mam większych zastrzeżeń. Na max głośności możliwe są lekkie zniekształcenia ale normalne użytkowanie takiego poziomu nie wymaga. Dość łatwo też niestety zasłonić głośnik. Przydały by się 2 jak w OPO.
Słuchawki - sprawdzałem na szeregu słuchawek nausznych, dousznych i dokanałowych i jest bdb. Sporo opcji aby ustawić dźwięk pod swoje potrzeby. Jasne, że to znów nie jest poziom pmp, ale w kategorii telefonu nie mam zastrzeżeń.

Zasięg: 9/10
Ogólnie super. Problemów z zasięgiem brak. LTE i Wifi śmigają szybko aż miło. Oczywiście brak pasma b20 powoduje że mamy wolniej gdzieś w polu, ale ja podczas użytkowania tego nie zauważyłem. W mieście 50k mieszkańców mam zawsze 4G lub 4G+

GPS: 7/10
Fix na zewnątrz łapie szybko.
Fix w domu za to już nie tak fajnie jak w OPO, no ale gps często się w 4 ścianach nie odpala.

Podsumowanie:
Używając telefon o kilku tygodni stwierdzam, że telefon wart jest swej ceny, ale też nie wybija się niczym oprócz wyglądu ponad przeciętność (porównując do innych flagowców). Jest szybki, robi ładne fotki, bateria długo trzyma. Obsługa dzięki super ekranowi i fajnemu systemowi miui jest przyjemna, ale spodziewałem się czegoś więcej. Wszystko to w sumie mamy w kilku innych telefonach. Różnica w cenie od OPO, nie jest wystarczająco uzasadniona. Głośnik jest przeciętny, gps nie powala, nie ma całego zakresu lte, telefon jest zablokowany na starcie a ceramiczne plecki i gg4 na przodzie nie są tak wytrzymałe jak myślałem i już mam mikro ryski. Czekam też na finalną wersję miui 8, bo co beta to beta ;-)

Jak na pierwszy 'flagowiec' xiaomi to nie wytrwali mnie z butów.

Ogólna ocena 8/10 - jak ktoś lubi xiaomi i ma inne produkty tej firmy to brać w ciemno. Za mniejsze pieniądze jest jednak oneplus three.

Aha..

Odnośnie wyginania czy łamania telefonu w kieszeni to włożyć to możecie między bajki. Jestem dużym chłopcem noszącym telefon wyłącznie w przedniej kieszeni spodni i nie udało mi się go wygiąć nawet o milimetr. Telefon zaliczył też parę upadków bez żadnych problemów 8-)

PS. Czekam na ew. pytania.

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Reklama

Re: [Recenzja] Xiaomi mi5 pro ceramic

Postprzez Flyagaric » 19 lip 2016, o 20:42

Miło przeczytać pierwszą polską reckę tak unikatowego produktu, jakim jest wersja CERAMIC 128gb.

OP3, to nie jest produkt dla każdego - dla mnie jest już za duży, a z tym bym się jeszcze spokojnie "pomęczył".
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez lucas1981r » 18 sie 2016, o 18:23

Gdzie mozna kupic go teraz najtaniej (ale pewnie)? :)
i co do softu - 2 dni zabawy aby nowy soft wrzucic? - czyli rozumiem ze ten ktory nigdy sie tym nie bawil nie zrobi tego sam? :/
lucas1981r

Postprzez LukC » 19 sie 2016, o 10:39

lucas1981r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

2 dni czekania na kod, żeby odblokować bootloader ;-)

Sam proces jest już spoko i szybko. Jest instrukcja krok po kroku na miuipolska.pl 8-)

Co do zakupu to nie wiem, gdzie teraz jest najtaniej.
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Powrót do Xiaomi