• Reklama

xiaomi mi4 wysietlacz dotyk nie działa

Xiaomi

xiaomi mi4 wysietlacz dotyk nie działa

Postprzez adomider » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:13

witam
Może ktoś miał taki problem ze po restarcie przestał działać wyświetlacz? Telefon nie uległ żadnemu uszkodzeniu mechanicznemu ,pracuje na miu polska wersja 5.12.4 na kit kat 4.4
robiłem wszystko restart ,wipe i ect.Klawisze funkcyjne działają, telefon się uruchamia tylko dotyk nie działa i nie można odblokować.A teraz najdziwniejsza rzecz wpadłem na pomysł (gdzieś w sieci wyczytałem o łamaniu zabezpieczeń androida)i włożyłem go do lodówki i dotyk zaczął działać normalnie,po restarcie znowu nie działa i znowu zamrażalnik na dosłownie 2 minuty i działa.Czy to wina wyświetlacza czy miu?może ma ktoś pomysł co to może być bo nie chcę kupować wyświetlacza na darmo .Telefon kupiony w maju w fantacy technology wiec jest po gwarancji dają 6 miesięcy
adomider

Reklama

Re: xiaomi mi4 wysietlacz dotyk nie działa

Postprzez ddr » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:21

Nie no, jak zamrażarka go naprawia to dotyk lub złącze dotyku. Sprawdź to drugie i nigdy więcej nie wsadzaj do zamrażarki bo ukatrupisz całkowicie telefon.
Do mikrofali też nie wkładaj.
Do kubka z wodą też.
W ogóle nie rób dziwnych rzeczy z telefonem do których nie jest przeznaczony.

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez adomider » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:32

oki
Dzięki jutro sprawdzę złącze dotyku,jeżeli to dotyk to lepiej wymienić sam dotyk czy wyświetlacz?
adomider

Postprzez ddr » poniedziałek, 22 lutego 2016, 00:36

Jak masz separator i jakąś maszynę do sklejania oraz trochę szczęścia i doświadczenia to możesz się bawić w wymianę samego szkła ;).
A tak to szkło+lcd jeżeli masz hotair i taśmy lub kleje montażowe, chociaż do mi4 mogą dawać w zestawie, to musisz doczytać w opisie oferty. Ew. możesz wymienić u mnie.
Ostatecznie możesz poszukać ekranu wklejonego w szkielet.

Złącze przeczyść izopropanolem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Powrót do Pomoc techniczna