• Reklama

Xiaomi MI4 vs Meizu MX4 vs ... reszta świata

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi MI4 vs Meizu MX4 vs ... reszta świata

Postprzez mrseeba » 22 sty 2015, o 21:16

Witam,

Posiadam obecnie Xiaomi MI3, jednak w najbliższym czasie planuję go wymienić na inny model. Pierwsza myśl to oczywiście jego następca, gdyż MI3 byłem oczarowany od samego początku, jednak zastanawiam się czy to ma sens - dopłata +/- 400zł za... no właśnie, niewiele więcej.Dodam w tym miejscu, że wszelaki sprzęt szybko mnie nudzi, więc patrzenie na to samo w nowym telefonie może męczyć, z drugiej strony MIUI uważam za rewelacyjne.

Przechodząc co rywala spod znaku Meizu - podoba mi się jego ekran (większy), "inna" nakładka oraz aparat, natomiast boję się Mediateka w nim siedzącego. Niby w benchmarkach osiąga bdb wyniki, ale to tylko suche statystyki/cyferki. Czy w porównaniu do Qualcomm'a bardzo dostaje po tyłku choćby w grach?

Tu należy przejść do mych wymagań i oczekiwań:
- Ekran w przedziale 5-5,5'
- Dobry aparat foto
- Wydajność w grach
- Mile widziane radio/dobry odtwarzacz

Który z nich będzie lepszym wyborem? Kontynuacja przygody z Xiaomi, czy posmakowanie Meizu? A może coś innego w podobnej kwocie znajdę co przebije tą dwójkę? Mowa o kwocie maksymalnej 1300zł - LG G3. Sony Xperia Z2?
mrseeba

Reklama

Re: Xiaomi MI4 vs Meizu MX4 vs ... reszta świata

Postprzez TLasky » 23 sty 2015, o 00:33

[/quote]

Tu należy przejść do mych wymagań i oczekiwań:
- Ekran w przedziale 5-5,5'
- Dobry aparat foto
- Wydajność w grach
- Mile widziane radio/dobry odtwarzacz

[/quote]

Wydaje mi się, że patrząc na Twoje kryteria MX4 może być trafnym wyborem. Ogarniam go od kilkunastu godzin i póki co jestem zachwycony :-). Jeśli chodzi o Twoje kryteria to na pewno ma kapitalny aparat, ekran 5'36 przy tak niewielkich ramkach pozwala go bez problemu użytkować jedną (mniej więcej normalnej wielkości :-D) ręką, odtwarzacz muzyki (czy też właściwie chipset audio, bo to on za to odpowiada) jest najlepszym z jakim miałem do czynienia w telefonie. Co do radia się nie wypowiem booo... wstyd się przyznać, ale nawet nie wiem jak to sprawdzić :-D. Nigdy, przenigdy nie używałem tego w telefonie. Co do procka to z tego co wyczytałem m.in. na forum MTK-i radzą sobie lepiej w grach, aczkolwiek mają mniejsze wsparcie, choć akurat wszystko wskazuje, że Meizu stara się dbać o swoich klientów w tym zakresie. Weź pod uwagę jeszcze fakt, że Flyme jest dość hermetyczną nakładką i jakieś głębsze jego modyfikacje to już chyba dla naprawdę ogarniętych user-ów (ja takim na pewno nie jestem :-D). Żeby jeszcze bardziej wyważyć moją opinię od podkreślę, że nie miałem nic wspólnego z MI4, więc brak mi punktu odniesienia ;-). Meizu mogę określić jednym słowem- zajebisty :-). A kupić go możesz a 1300 zł w Redcoon i masz na miejscu w 3 dni po zapłacie, co kalkuluje się bardziej niż ściągać z Chin :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez mrseeba » 23 sty 2015, o 16:09

Wielkie dzięki za odpowiedź! Xiaomi MI4 już odrzuciłem praktycznie - po co przesiadać się z MI3 na model który nie jest rewolucyjny względem poprzednika. Teraz z tyłu głowy siedzi mi LG G3, który przy dobrych wiatrach znajdzie się nawet taniej niźli Meizu. Tu na plus gwarancja w Polsce i brak problemów z dalszą odsprzedażą. O Meizu na tym polu mocno bym się obawiał. Z jednej strony serce mówi "spróbuj czegoś nowego", z drugiej rozum podpowiada "bierz koreańca". Jestem w kropce, a do niedzieli wypadało by podjąć ostateczną decyzję.
mrseeba

Postprzez kombajnik » 23 sty 2015, o 16:44

mrseeba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W http://www.redcoon.pl/ dostaniesz Meizu MX4 "od ręki" z polską fakturką i gwarancją, taniej niż aktualnie od chinoli. #kur$
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: ZUK Z2
ROM: ZUI 2.1

Postprzez mrseeba » 23 sty 2015, o 16:49

Tak, tak. Jak miałbym kupować Meizu to właśnie w tym sklepie. Problem rozchodzi się o co innego. Obawiam się Mediateka i szybkiego spadku wartości telefonu. Tu przewagę ma LG G3, jednak który z nich eliminując czynnik stricte finansowy, będzie lepszy? Nigdzie nie widzę bezpośrednich starć pomiędzy tymi modelami, a w sklepach też nie pomacam ich obu.
mrseeba

Postprzez NikodemJ » 23 sty 2015, o 23:36

Z tego co czytałem LG G3 nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła, a przez wysoką rozdzielczość ekranu wydajność spada jeszcze bardziej.
Ja wolałbym Meizu MX4 z tych dwóch. W tej cenie masz jeszcze OnePlus One lub Honor 6 (do kupienia w RTV Euro AGD).
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus One
ROM: CM11S F2FS AK Kernel

Postprzez bleakreaper » 24 sty 2015, o 20:23

heh też mam teraz taki dylemat... a im dłużej się człowiek naczyta tych wszystkich opinii i recenzji tym bardziej niezdecydowany. Zawsze każdy swoje chwali, i każdy użytkownik inaczej podchodzi do tego samego smartfonu.
na pewno one +1 (1500zl) odpada za dużo potem kłopotów z gwarancją (zdarzają się egzemplarze z żółtawą poświatą).
lg g3 (1300zl) - dużo plusów (jakoś dźwięku na słuchawkach, aparat, wykonanie) ale te całe lagowanie (które podobno da się zniwelować)
meizu mx4 (1300zl) - porównywalnie jak lg3 ale na plus brak lagów na minus zamknięty system flyme os
no i jeszcze lg g2 (1100zl) - podobny aparat, podobny dźwięk, brak lagów i spore wsparcie na xda.
bleakreaper

Telefon:: zte v970
ROM: lewa os

Postprzez mrseeba » 24 sty 2015, o 20:52

Lagi zawsze da się jakoś wyeliminować. Bardziej zależy mi na hardware co by był porządny - procek, dobra grafika, ekran i te wszystkie pierdółki. Coraz większy mam dylemat pomiędzy LG a Meizu, a jutro powinienem już coś zakupić by skupić się na ważniejszych sprawach niż przeglądanie telefonów :lol:
mrseeba

Postprzez kombajnik » 24 sty 2015, o 21:39

Ja bym brał Meizu na Twoim miejscu :)
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez mrseeba » 24 sty 2015, o 21:43

Jakieś argumenty? Pomóżcie! :) Brałbym w ciemno Meizu gdyby nie ten procek, Snapdragon jakoś inaczej 'brzmi' niż Mediatek :D
mrseeba

Postprzez kombajnik » 24 sty 2015, o 22:20

W czym Ci ten MediaTek przeszkadza :P? Z tego co wiem ten MTK w Meizu śmiga bez zarzutu, główne wady MTK (gps) też już raczej są przeszłością. Snapdragon inaczej zapewne brzmi bo znasz go dłużej niż MTK i jest bardziej popularny.
kombajnik
AKTYWNY

Postprzez mrergie » 24 sty 2015, o 22:39

mrseeba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A dlaczego w ogóle chcesz go zmieniać? Powinieneś od tego zacząć. Przecież Mi3 spełnia twoje wymogi bardzo dobrze, a że nie jest modelem z ostatnich kilku miesięcy? Co z tego? Nic się nie zestarzał.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?