• Reklama

Xiaomi Mi3 vs Galaxy Alpha

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Xiaomi Mi3 vs Galaxy Alpha

Postprzez krzyziu » 31 sty 2015, o 22:54

Panowie pomóżcie,

do wyboru mam Xiaomi Mi3 czarny lub Galaxy Alpha w wersji białej. Różnica w cenie 400 zł. Warto dopłacać?

Pod uwagę biorę wszystkie aspekty, takie jak design, wykonanie, dostępność akcesoriów. Rozsądek podpowiada żeby brać Mi3 - 400 zł w kieszeni :) Ale jednak Galaxy Alpha nowszy..
krzyziu

Telefon:: Samsung SIII

Reklama

Re: Xiaomi Mi3 vs Galaxy Alpha

Postprzez ddr » 31 sty 2015, o 23:29

Ale którego Mi3?
Jeżeli 16GB to poczytaj ile wolnego miejsca jest dla użytkownika. Ten telefon nie ma slotu na karty pamieci.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez krzyziu » 31 sty 2015, o 23:35

16 GB...ze dwie jakieś gry zainstaluje, natomiast dużo fotek dziecku robię...
krzyziu

Postprzez ddr » 1 lut 2015, o 00:05

No to odpada, zdjęcia przy 13mpix ważą po kilka MB. W dodatku z 16 GB dostępnych jest może z 10 jeśli nie mniej, jakiś właściciel musiałby się tu wypowiedzieć.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Gohan » 1 lut 2015, o 00:41

W Mi3 16GB masz do dyspozycji 12,4GB zdjęcia średnio ważą 2,5MB więc kilka zmieścisz, w razie czego pendrive na OTG.
Gohan

Pochwały: 2
Telefon:: Xiami mi3
ROM: miui v6

Postprzez Jacke55 » 1 lut 2015, o 19:31

Ja bym nie brał Alphy z dwóch powodów po pierwsze bateria 1860 mAh po drugie czytałem ,że okazał się niewypałem i jego produkcja już się zakończyła. Czemu tylko te dwa modele możesz wybrać ?
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez Paweel » 1 lut 2015, o 20:17

Miałem białą Alphę.
Sprzedałem, może jak by była czarna to bym zostawił. A tak trochę kobieca moim zdaniem. Na pewno mega poręczna i łatwa w noszeniu i użytkowaniu na co dzień. W porównaniu do obecnego lg g2 mega poręczna. Aż chce się nosić telefon, w mojej pracy czasami muszę się schylać lub chodzić a nie tylko siedzieć przy biurku więc ok. Bateria daje radę, co prawda to tylko 1860mAh ale jakoś przy tym wyświetlaczu jest ok. Dzień spokojnie wytrzymuje, jak nie grasz to 2. Sprzętowo też nie zamula, touch wiz nawet daje radę (i tu daje o sobie znać mniejszy wyświetlacz i dość dobre bebechy)
A sam wyświetlacz spoko, nie daje odczuć że to nie FHD. To co mnie osobiście bolało to małe wsparcie nieoficjalne dla alphy, nawet roota nie można zrobić bez straty gwarancji i nabicia flagi. Alphe przestali produkować więc nie myślę aby wsparcie się poprawiło. Aplhe przestali produkować bo za bardzo zaczęła grozić plastikowemu S5 no i weszła za nią seria A.
Oba wykonane bardzo przyzwoicie. Alpha to dla mnie najlepiej wykonany samsung od czasów wave. W tym wykonaniu pomijam wszelkie galaxy.
Dla mnie werdykt taki:
Jak mały i poręczny ale bez wsparcia, telefon do zdjęć i rozmów i internetu to alpha.
Jak większy to mi3.

Oba wykonanie ok.

Autor postu otrzymał pochwałę
Paweel

Pochwały: 8
Telefon:: BYŁ ZP980+ JEST LGG2

Postprzez krzyziu » 1 lut 2015, o 23:01

Kupiłem białą Alphe i jako telefon do użytku out of the box jest ekstra, jednak żona chce mi ją skonfiskować, więc chyba skończe na jej Z1...
krzyziu

Powrót do Porównania telefonów