• Reklama

Xiaomi Mi Notebook Air

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

Re: Xiaomi Mi Notebook Air

Postprzez kinder112 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 13:33

Masz link do oficjalnego postu na forum xiaomi gdzie pisze że się nie da, ale i tak wiesz lepiej :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
kinder112

Reklama

Postprzez motiv » wtorek, 30 sierpnia 2016, 14:01

kinder112 napisał(a):Masz link do oficjalnego postu na forum xiaomi gdzie pisze że się nie da, ale i tak wiesz lepiej :)

To naucz sie moze jezyka angielskiego lub chinakiego, bo bez problemu da sie zainstalowac inny windows 10 np angielski lub polski, legalnym sposobem..i wszystko dziala idelanie.
I jest poradnik fajny na en.miui.com
Bo jak widac wprodzasz zamieszanie nie wiedzac o czym mowisz! Nic nie trzeba placic.
Dodatkowo jest masa niezgidnych z licencja sposobow i nie mowie o wersjach crackowanych.
A ten co ty podajesz zostal napisany przez jednego z kilkudziesieciu bez wiedzy moderatorow na tamtym forum..
Moderator nie oznacza dev ani ktos kto ma dobra wiedze.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Ostatnio edytowano wtorek, 30 sierpnia 2016, 14:17 przez motiv, łącznie edytowano 1 raz
motiv
AKTYWNY

Pochwały: 8
Ostrzeżenia: 2

Postprzez kinder112 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 14:16

motiv napisał(a):
kinder112 napisał(a):Masz link do oficjalnego postu na forum xiaomi gdzie pisze że się nie da, ale i tak wiesz lepiej :)

To naucz sie moze jezyka angielskiego lub chinakiego, bo bez problemu da sie zainstalowac inny windows 10 np angielski lub polski, legalnym sposobem..i wszystko dziala idelanie.
Bo jak widac wprodzasz zamieszanie nie wiedzac o czym mowisz! Nic nie trzeba placic.
Dodatkowo jest masa niezgidnych z licencja sposobow i nie mowie o wersjach crackowanych.

Przeczytaj jeszcze raz od początku do końca poradnik na który się powołujesz ;-). Wgrać oczywiście że wgrasz ENG lub PL, ale windows się nie aktywuje. A kwestie że się da nielegalnie to po prostu przemilczę, bo chyba nie o to chodzi w tej dyskusji.
kinder112

Postprzez motiv » wtorek, 30 sierpnia 2016, 14:18

kinder112 napisał(a):
motiv napisał(a):

Przeczytaj jeszcze raz od początku do końca poradnik na który się powołujesz ;-). Wgrać oczywiście że wgrasz ENG lub PL, ale windows się nie aktywuje. A kwestie że się da nielegalnie to po prostu przemilczę, bo chyba nie o to chodzi w tej dyskusji.

Poczytaj kto pisal to. Nie to ty sie na ten powolujesz ja znalazlem calkiem inny i sa nagrane filmiki i wszytko dziala.

motiv
AKTYWNY

Postprzez kinder112 » wtorek, 30 sierpnia 2016, 14:33

Mówisz o użyciu KMS, czy upgradzie z 8.1?
kinder112

Postprzez boruta]] » środa, 31 sierpnia 2016, 14:28

To ja może się wypowiem inaczej odnośnie licencji:

Dzwoniłem bezpośrednio do microsoftu, licencja chińska nie pozwala na zmianę języka i oficjalnie nie powinna być użytkowana poza Chinami.

To że można kombinować i pewnie jakoś podogrywać języki itp. to niestety nie znaczy że licencja jest oryginalna. Microsoft mi powiedział że licencja chińska nie jest równoznaczna z international.

Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi lub się nie zgadza z tym co napisałem to niech proszę zadzwoni na infolinię microsoftu i się dowie samodzielnie.

Z newsów xiaomi.com.pl mi odpisało że mają do testów tego laptoka i że będzie u nich w sprzedaży, ale po opiniach o nich się obawiam zakupu w przyszłości.

Czy ktoś może już tego laptoka "ciągnie" od jakiegoś Johna z Chin?
boruta]]

Pochwały: 1

Postprzez boruta]] » sobota, 3 września 2016, 17:07

Informacyjnie:

12.5'':

€ 810.738G256GSliver
€ 538.704G128GSliver

Dostawa: FOB Shenzhen

Taką propozycje dostałem, myślę że gdyby było więcej chętnych to by się to mogło opłacić.

Dodatkowo jest to oferta od sklepu w którym kupowałem bez VATu telefon LeEco i myślę że jeśli się dogadać żeby wysłał o ile to możliwe tym samym sposobem, który omija vat to tym bardziej by się opłacało.

Czy ktoś oprócz mnie byłby chętny na ten sprzęt?

Napiszcie jakby co swoje sugestie i uwagi.

Ja akurat jutro wyjeżdżam na urlop 2tygodniowy ale po powrocie jak będą chętni mogę spróbować coś z gościem wynegocjować :)
boruta]]

Pochwały: 1

Postprzez piotr469 » sobota, 3 września 2016, 17:09

Przy tym gabarycie myślę, że VAT jest prawie nie do ominięcia - telefon to zupełnie inna bajka

Wysłane z Redmi Note 3 Pro
piotr469
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez motiv » sobota, 3 września 2016, 17:22

piotr469 napisał(a):Przy tym gabarycie myślę, że VAT jest prawie nie do ominięcia - telefon to zupełnie inna bajka

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

A co dopiero przy takiej ilosci :-D. Wiekszej. Nie oplacalny zakup z gwarancja duchem. Jednak laptopa wole kupic w PL i miec 24msc a moze i 36 gwary czesto door-to-door.
Wszyscy wiemy jak jest z gwarancja xiaomi dla europy.
Jestem fanem xiaomi i ich laptop mi sie bardzo podoba, ale zakup tego sprzetu poprostu z pewnych wzgledow jest nie oplacalny.
Chociazby vat, gwarancja,chinski system, ktory nawet jak zmienimy(legalnie czy nie legalnie) traci swoje fjuczery i rozwiazania od xiaomi.
Moze tez ktos powiedziec jak jest z klawaiatura w tym modelu? Mam kilka modeli na francuski rynek np lenovo i mimo przestawienia w windows 7 i windows 10 klawiatury na polska programisty itp tp znaki sa przesunięte miejscami w prawo a litera ł :-) nie możliwa do napisania. Trzeba albo użyć klawiatury ekranowej albo kopiuj wklej.
Bez roznicy czy wgrany windows 10 PL z lokalizacja itp na PL.
Wiec moga byc i tu takie kwiatki.
Mysle takze ze sama przesylka bedzie płatna i to słono, bo gabaryt i waga.

motiv
AKTYWNY

Postprzez Dzikiwons » niedziela, 11 września 2016, 09:35

Klawiatura typu US z tego co widziałem po recenzjach więc wszystko będzie śmigać u nas, na forum MIUI są wszystkie sterowniki do tego Notebooka plus cały bloatware od Xiaomi który masz na chińskiej wersji, więc nawet po czystej instalacji możesz mieć ficzery od nich. Tak naprawdę wszystko rozbija się o gwarancję. Szukałem w PL kompaktowego, cienkiego, lekkiego z mocna obudową, podświetlaną klawiaturą i możliwością podpięcia drugiego ssd odpowiednika do 3000 i niestety nic nie ma :) jedyne co to Asus Ux305 ale już jest większy odpowiednio i nie ma podświetlanej klawki + gorszy akumulator

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Dzikiwons

Postprzez motiv » niedziela, 11 września 2016, 09:43

A no to super z ta klawa, ale mimo to ja jednak nie bede ryzykowal kupowania sprzetu bez gwrancji. Bo to co jest kupujac sprzet xiaomi w europie to nie ma niv wspolnego z gwarancja. To nie telefon za 600-700zl.
Nie mniej jednak swietny sprzet, firma ktora ma super design i rozwiazania u mam sporo ich sluchawek i innego sprzetu.
Jakbyscie jednak widzieli gdzie juz jakies spadki cenowe w dobrych sklepach na najtansza opcje twgo lapka to podawajcie. Moze jako prezent dla chrzesnicy na slub zakupie, chociaz sam nie wiem.
Nie interesuja mnie zadne grupowe zamowienia, bo to jest dobre dla kretaczy a nie na pewne zakupy.
Jak ktos chce sobie zarobic na prowizji od znalezionych klientow albo przekrecic na kase to nie na tym forum i nie mnie.
motiv
AKTYWNY

Postprzez Dzikiwons » niedziela, 11 września 2016, 09:58

Xon na allegro ma go za 2550 już z wysyłką kurierem plus pytalem go o zadeklarowaną wartość przesyłki to dostałem info że będzie niższa od faktycznej, więc można przyjąć że do 2800-2900 sprawa powinna się zamknąć a do tego są raty 0% w tym momencie na Allegro :) więc gotówki nie trzeba wykładać.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Dzikiwons

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki tablet kupić ?