• Reklama

Xiaomi Mi Notebook Air 12.5/13.3

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Xiaomi Mi Notebook Air 12.5/13.3

Postprzez Rafal1435 » niedziela, 11 września 2016, 15:37

Dzikiwons napisał(a):No to porównując do Acera bez systemu operacyjnego, to kupujesz na banggood za 609 $ - 7% z giving assistance to daje ok 2050 zł plus nawet z VAT to ok. 2500 zł kupujesz Windę za 300 i git wyjdzie praktycznie tak jak Acer aczkolwiek gorsze bebechy jakby nie patrzeć i brak gwarancji. Tylko mi specyfikacja Xiaomi wystarczy bo grać ani odrabiać zdjęć nie będę tylko do Office i neta potrzebny. A design pierwsza klasa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To gdzie ta okazja? Ludzie jak wam gowno dobrze zapakuja to też zamierzacie dać za nie więcej $ niż jest warte? Ogarnijcie się
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Reklama

Postprzez mrergie » niedziela, 11 września 2016, 16:19

Usterki w laptopach na ogół są zbyt częste i zbyt poważne (nawet jeśli to pozornie drobnostki to i tak nieopłacalne w naprawie z powodu braku części) aby miał miał sens zakup tak drogiego urządzenia.
Laptopy są zbyt podane na uszkodzenia i nawet jeśli samodzielnie coś zniszczysz to i tak istnieją możliwości naprawy odpłatnej, powodzenia z takim Xiaomi.
A przecież każdy z nas albo samodzielnie doświadczył albo zna przynajmniej kilka osób które uszkodziły coś w laptopie. To są delikatne sprzęty.

Nie bądźcie fanbojami marki bo jest to czysta głupota. Nie popadajcie też w modne ostatnio zakupy w Chinach wszystkiego, czego tylko się da. Mam wrażenie że od pewnego czasu niektóre osoby kupują w Chinach tylko dla samego kupowania w Chinach - tak jak chociażby ostatnio temat na forum związany z zakupem rowera na Aliexpress. Teraz czekam na motory i następnie samochody.

Xiaomi Notebook Air zwyczajnie się nie opłaca. Jest zbyt drogi i niczym się nie wyróżnia. Gdyby kurs dolara był taki jak kilka lat temu, czyli okolice 3,15-3,20 zł to jeszcze może taki zakup nie byłby głupim pomysłem. W tej chwili jest jednak bardzo głupim.

Idźcie do sklepu, popatrzcie sobie na serię Zenbook od Asusa i przemyślcie sprawę. Cena podobna, większy wybór możliwych wersji i konfiguracji (aż do i7 za blisko 5000 zł), wykonanie bardzo dobre, lekkie i wygodne, z wysokiej jakości ekranami. Do tego z bardzo dobrze działającym serwisem producenta u nas w kraju - Asus przeważnie uwija się z usterkami do około tygodnia, często jeśli oddasz kurierowi w poniedziałek to już w piątek możesz mieć po naprawie sprzęt u siebie.
I przede wszystkim - żadnych zabaw i problemów z Windowsem. Wraz z laptopem otrzymujecie aktywowanego, w pełni legalnego i nie sprawiającego problemów Windowsa a także możliwość zakupu na fakturę, co dla niektórych jest istotne.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez pete67 » środa, 14 września 2016, 20:31

i tutaj się w pełni zgadzam...
gdyby w UE byłserwis gwarancyjny było by git i miało by to sens a tak....
dla samego lansu nie warto.
owszem, sam z podnieceniem śledziłem pierwsze informacje na temat tego sprzętu ale ku wielkiemu rozczarowaniu...
zgadzam się te lapki po prostu nie są dla ludzi którzy liczą każdy grosz...
pete67
AKTYWNY

Postprzez Dzikiwons » piątek, 23 września 2016, 08:49

Rafal1435 napisał(a):
Dzikiwons napisał(a):No to porównując do Acera bez systemu operacyjnego, to kupujesz na banggood za 609 $ - 7% z giving assistance to daje ok 2050 zł plus nawet z VAT to ok. 2500 zł kupujesz Windę za 300 i git wyjdzie praktycznie tak jak Acer aczkolwiek gorsze bebechy jakby nie patrzeć i brak gwarancji. Tylko mi specyfikacja Xiaomi wystarczy bo grać ani odrabiać zdjęć nie będę tylko do Office i neta potrzebny. A design pierwsza klasa :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

To gdzie ta okazja? Ludzie jak wam gowno dobrze zapakuja to też zamierzacie dać za nie więcej $ niż jest warte? Ogarnijcie się

Kto powiedział że to okazja, po prostu to bardzo dobrze wyglądające, wykonane, kompaktowe i w miarę rozsądnie wycenione urządzenie ze specyfikacją pozwalającą na pracę biurową. Nie ma żadnego odpowiednika na rynku u nas dla tego ultrabooka (wszystko jest większe i cięższe w zbliżonej cenie i z reguły nie ma podświetlanej klawy), aczkolwiek brak gwarancji to jest zapora póki co dla mnie nie do przejścia. Zobaczymy, może ABC Data oprócz telefonów i smarthome weźmie też lapki do dystrybucji :)
Dzikiwons

Pochwały: 4

Postprzez pete67 » piątek, 23 września 2016, 23:54

jeszcze warto zwrócić uwagę na to, że ten komputer WYGLĄDA WYŚMIENICIE.
jego wygląd odbiega od innych producentów, i w miaręfunkcjonalne bebechy z takim wyglądem już tworzą pewną nisze dla niego nawet u nas.
Niestety moja pensja nie jest na tyle fajna abym kupował komputer bo ładnie wygląda a potem bo do czegoś się nada.
A chciałbym, również aby mnie było stać że jak się popsuje to odsprzedam z 50% stratą... tyle aby nie zagracał mieszkania
pete67
AKTYWNY

Poprzednia strona

Powrót do Xiaomi