• Reklama

xiaomi mi 5 vs mi 5s

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

xiaomi mi 5 vs mi 5s

Postprzez malcio » czwartek, 6 października 2016, 20:17

Cześć,

chcę wymienić swojego poczciwego LG E975.
Zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma modelami. Większy ekran nie wchodzi w grę.

Na korzyść mi5 przemawia stabilizacja obrazu przy nagrywaniu filmów, dość istotna dla mnie cecha. Na plus jeszcze port podczerwieni jeśli można samemu programować (kopiować) piloty.

Co do mi 5s to myśle, że aparat będzie lepszy ale nie ma stabilizacji i jakoś mnie to odstrasza. Często nagrywam filmy (koncerty itp).
To że czytnik linii papilarnych jest lepszy czy procesor to jakoś do mnie mocno nie przemawia.

Co myślicie? Różnica w cenie jest niewielka. Jaki byłby wasz wybór?

Pozdrawiam
malcio

Reklama

en.001phone.cn=

Re: xiaomi mi 5 vs mi 5s

Postprzez Fikoblin » czwartek, 6 października 2016, 20:29

Po recenzjach aparat w Mi5s jest gorszy. Mocno czuć brak OIS, audio też jest takie sobie. Osobiście brałbym Mi5, no chyba że wolisz aluminiową obudowę i szybszy procesor Snap821. Czytnik palca w Mi5s jest lepszy, ale bez przesady w Mi5 też jest całkiem dobry.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez tpawel » czwartek, 6 października 2016, 20:35

Mocy już nawet w najslabszej wersji mi5 nie braknie długo. W tej cenie to świetna propozycja

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 40

Postprzez malcio » czwartek, 6 października 2016, 20:37

Fikoblin napisał(a):Po recenzjach aparat w Mi5s jest gorszy. Mocno czuć brak OIS, audio też jest takie sobie. Osobiście brałbym Mi5, no chyba że wolisz aluminiową obudowę i szybszy procesor Snap821. Czytnik palca w Mi5s jest lepszy, ale bez przesady w Mi5 też jest całkiem dobry.

gdzie znalazłeś te recenzje? Chętnie przejrzę bo sam nie mogłem zbyt wielu informacji znaleźć odnośnie aparatu w mi 5s
malcio

Postprzez ra-vau » czwartek, 6 października 2016, 20:43

Hmm, janto bym na początku zaczął od zaprzestania nagrywania koncertów telefonem i batdziej nastawil sie do ogladania/słuchania/brania w nich udziału :P

A tak calkiem serio:
Cena mi5 jeszcze moze minimalnie spasc lada dzien, bo mi5s to totalna nowosc, mysle ze z miesiac, to nowosc stanieje, a wraz z nia stara mi5. Jesli nie masz parcia na cyfry i niechcesz niepotrzebnie wydawac gotówki, to podstawowy wariant za 266$ zrobi robote (dodatkowo za 27$ wysylka dotrze z europy, albo u goldiego za 292$ tez juz bezproblemowo).
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez malcio » czwartek, 6 października 2016, 20:47

ra-vau napisał(a):Hmm, janto bym na początku zaczął od zaprzestania nagrywania koncertów telefonem i batdziej nastawil sie do ogladania/słuchania/brania w nich udziału :P.

haha racja ;) Zależy mi na wariancie 64gb minimum ze względu na brak czytnika kart sd. Obecnie mam 32gb i brakuje.
To chyba faktycznie poczekam jeszcze chwilę i zobaczymy jaka będzie cena wersji mi5 64gb

btw 你在中国吗? 做什么?
malcio

Postprzez Fikoblin » czwartek, 6 października 2016, 20:53

malcio napisał(a):gdzie znalazłeś te recenzje? Chętnie przejrzę bo sam nie mogłem zbyt wielu informacji znaleźć odnośnie aparatu w mi 5s

Koleś z tego kanału ma recenzje i kilka sampli. https://www.youtube.com/watch?v=JZngscgD68M
Fikoblin

Postprzez KarlosW » czwartek, 6 października 2016, 20:54

malcio napisał(a):
ra-vau napisał(a):Hmm, janto bym na początku zaczął od zaprzestania nagrywania koncertów telefonem i batdziej nastawil sie do ogladania/słuchania/brania w nich udziału :P.

haha racja ;) Zależy mi na wariancie 64gb minimum ze względu na brak czytnika kart sd. Obecnie mam 32gb i brakuje.
To chyba faktycznie poczekam jeszcze chwilę i zobaczymy jaka będzie cena wersji mi5 64gb

btw 你在中国吗? 做什么?

买的手机。
KarlosW
VIP

Pochwały: 25

Postprzez malcio » czwartek, 6 października 2016, 20:59

Fikoblin napisał(a):
malcio napisał(a):gdzie znalazłeś te recenzje? Chętnie przejrzę bo sam nie mogłem zbyt wielu informacji znaleźć odnośnie aparatu w mi 5s

Koleś z tego kanału ma recenzje i kilka sampli. https://www.youtube.com/watch?v=JZngscgD68M

dziękuję!
malcio

Postprzez filozof71 » czwartek, 6 października 2016, 22:11

malcio napisał(a):Cześć,

Na korzyść mi5 przemawia stabilizacja obrazu przy nagrywaniu filmów, dość istotna dla mnie cecha. Na plus jeszcze port podczerwieni jeśli można samemu programować (kopiować) piloty.

Pozdrawiam

Być może się mylę, ale z tego co się dowiedziałem Xiaomi nie ma możliwości uczenia się sygnałów i z tego powodu kupiłem LeEco bo on to na pewno ma.

Natomiast Mi5s to według mnie nieporozumienie właśnie ze względu na brak IR i OIS. Terazz wygląda, że będzie wyścig tylko na RAM i CPU co jest żenujące bo właśnie smartfon, czyli coś co mamy zazwyczaj przy sobie, powinien mieć jak najwięcej interfejsów i możliwości.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez sopellos » niedziela, 9 października 2016, 10:21

a jak ma się sprawa z aparatami miedzy Mi5 a Mi5s który lepszy.
sopellos

Postprzez Fikoblin » niedziela, 9 października 2016, 10:41

sopellos napisał(a):a jak ma się sprawa z aparatami miedzy Mi5 a Mi5s który lepszy.

Mi5 bo ma stabilizację obrazu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Fikoblin

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów