• Reklama

Xiaomi Mi 5 - Niespełnione oczekiwania?

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Xiaomi Mi 5 - Niespełnione oczekiwania?

Postprzez leoxxx » wtorek, 19 kwietnia 2016, 20:33

Dlaczego w topowych konstrukcjach stosuje się jeszcze LCD? Po pierwszym uruchomieni telefonu stwierdziłem, że coś jest nie tak z wyświetlaczem. Niby wszystko porządku, ładne kolory, bardzo jasny w słońcu a jednak coś nie gra. OLED ma to coś w sobie, że patrzy się na niego jak na obrazek, przez co jest miły w odbiorze. I porównuje go tylko do wyświetlacza z Meizu MX5 a nie wspominajać S7, który to jest po prostu niesamowity. To jest moje pierwsze wrażenie z obcowaniem z Xiaomi Mi5.

BUDOWA

Kwestia dizajnu zawsze jest osobistą sprawą, dlatego mogę napisać tylko, że telefon jest wykonany bardzo dobrze. Jedyne do czego można się przyczepić to plastikowe plecki. Jednak nigdy nie uważałem, że plastikowe telefony są złe. Moim zdaniem obniżanie oceny, że coś jest plastikowe jest niesprawiedliwe. Oczywiście jeżeli będzie tandetny plastik to jest wskazane przyczepić się do tego elementu. Mi5 plastik jest bardzo dobry. Posiada jednak aluminiowy szkielet co w zupełności wystarcza.
Osobiście uważam, że telefony lepiej wyglądają gdy mają ramkę jak Iphone tudzież MX5 bez czarnej obwódki. Jakimś kompromisem jest czarna wersja.

EKRAN

5.2 calowy ekran w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 gwarantuje doskonałe kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów, wszystko pokryte Gorilla Glass 4. Małe ramki chociaż liczyłem na mniejsze. Bardzo jasny w słońcu, bez problemu można posługiwać się telefonem. Szkoda, że nie OLED.

KAMERA

Bardzo dobra stabilizacja! Jest wręcz niesamowita, można nagrywać miłe dla oka filmy. Robi robotę.
Czytałem, że aparat jest małym rozczarowanie. Nie jestem w stanie tego potwierdzić. Jest na prawdę w porządku. Nawet przy dużym ISO obraz jest szczegółowy. W sumie z oceną aparatu jest bardzo ciężko, ponieważ o dobrym zdjęciu decyduje nie tylko sprzęt ale fotograf i największy wróg - światło. Nawet robiąc z automatu trzeba trochę pomyśleć. Nie mniej jednak aparat jest bardzo dobry nie ma się czego wstydzić. Zdjęcia są szczegółowe. Jedynie zbyt żywe kolory. Większość fotek nie wyjdzie poza smartfona, a te które będą na monitorach zostaną w większości wyświetlone na matrycy TN, bądź co grosza na laptopowych straszydłach.
Oceniam aparat na bardzo udaną konstrukcje - szybki i szczegółowy.
Menu aparat tragedia. W zasadzie aby coś zmienić trzeba najpierw przesunąć ekran w prawo, potem wybrać "ustawienia", aparat znika i mamy menu. Tam dopiero można cokolwiek zmieniać. Jak ustawie FHD to nie mogę włączyć Slow Motion bo działa tylko w HD. W manułalu na ISO 100 lekko laguje. Strasznie nie intuicyjne to wszytsko. Brak ikonki Auto.

SYSTEM

Android 6.0. Eeeee po prostu jest. Dla mnie nie ma kompletnie znaczenia na jakiej nakładce pracuje. Przystosuje się do każdej. Ktoś może powiedzieć, że to system ma się dostosować do użytkownika jednak dla mnie to wyimaginowany problem. Nie ma tap tap i to jedyny minus.

DZWIĘK

Cichy zewnętrzny głośnik. W porównaniu do MX5 jest znacznie cichszy. Wyjście Słuchawkowe jest już ok. Nie jest to telefon muzyczny.

WYDAJNOŚĆ

Najwyższa.

GPS

Szybki, dokładny i bardzo dobry.

BATERIA

Mogła by być ok 3500 Mah. Zaoszczędzili na wadze, więc mogli troszkę dopakować baterię. Tragedii nie ma, dzień użytkowania spokojnie wytrzyma.

PODSUMIWANIE

Mimo, że nie posiada istotnych wad nie do końca odczuwam radość z przesiadki z MX5. Wydajność za duża. Nie jestem w stanie jej spożytkować. MX5 działa nadal płynnie pomimo półrocznego użytkowania i instalowania masy aplikacji. Gry też wszystkie działają. Jednak w Mi 5 ten aparat jest super :). Stabilizacja jest super. Ogólnie trudno się do czegoś przyczepić... a ekran, nie jest OLED. Za telefon dałem ok 1000zł Punkty GB (musiałem wykorzystać, teraz żałuje, mogłem kupić inne rzeczy, bo następnego dnia telefon już kosztował 30$ mniej)+ zniżka 12% GA. Jednak pospieszyłem się trochę, nie wiedziałem, że tak mocno spadną ceny ;). Jednak tragedii nie ma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Reklama

Re: Xiaomi Mi 5 - Niespełnione oczekiwania?

Postprzez djtomas » wtorek, 19 kwietnia 2016, 22:23

bardzo fajna i cenna recenzja :) takich tu potrzeba
djtomas

Pochwały: 1

Postprzez sudione » wtorek, 19 kwietnia 2016, 22:51

Świetna robota! Bardzo fajnie się czytało!:)
Zgadzam się z Tobą, że Mi5 niestety nie robi efektu "wow". Jest poprawnie i nic poza tym. Ekran LCD niestety swoich niedoskonałości nigdy nie przeskoczy, brak "world modemu" LTE i na koniec całkowicie mnie zaskoczyłeś, że nie ma "double tap wake". Za takie pieniądze to kupi się może coś gorszego, ale nie będzie takich wpadek jak z LTE 800MHz. Szkoda. :(
sudione
NewsMan

Pochwały: 12

Postprzez Flyagaric » środa, 20 kwietnia 2016, 01:51

A jak spasowanie guzików?

Aparat złe oceny zbiera głównie za kiepskie zdjęcia w słabym świetle i we wnętrzach, choć twoje zdjęcie z szopki wygląda nieźle.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez ddr » środa, 20 kwietnia 2016, 03:36

Oled generuje sporo problemów konstrukcyjnych i w ogólnym rozrachunku wypada wyraźnie gorzej od IPS. Mimo kilku lat istnienia na rynku nie widzę by coś w tej kwestii poprawili.
MX5 to przykład spartaczenia roboty przez brak pomysłu na montaż wyświetlacza w obudowie typu unibody.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez leoxxx » środa, 20 kwietnia 2016, 07:14

Co jest nie tak z MX5 bo nie mogę się tego partactwa dopatrzeć. Moim zdaniem upchnięte jest tam wszystko elegancko.

Guziki jak najbardziej ok. Mają wyraźny skok co bardzo lubię, łatwiej jest wtedy wymacać gdy założy się silikonowe plecki.
leoxxx
AKTYWNY

Postprzez tomikitwo » czwartek, 21 kwietnia 2016, 16:15

leoxxx napisał(a):Jedyne do czego można się przyczepić to plastikowe plecki.

Jakie plastikowe plecki? Przecież Mi5 ma szklany tył.
https://youtu.be/d2jav7UdQtE
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez leoxxx » czwartek, 21 kwietnia 2016, 16:42

Gdybym nie dowiedział się tego ze specyfikacji technicznej to nie podejrzewał bym, że to jest szkło.
Jeszcze ciekawsza wydaje się wersja PRO, która ma porcelanowe plecki.

Nie mniej jednak moje wrażenie było takie, że to plastik. To też może być istotne spostrzeżenie, ponieważ oceniłem produkt nie pod wpływem jaki ma być ale jaki jest rzeczywiście.
leoxxx
AKTYWNY

Postprzez Dablju » czwartek, 21 kwietnia 2016, 18:04

ddr napisał(a):Oled generuje sporo problemów konstrukcyjnych i w ogólnym rozrachunku wypada wyraźnie gorzej od IPS. Mimo kilku lat istnienia na rynku nie widzę by coś w tej kwestii poprawili.
MX5 to przykład spartaczenia roboty przez brak pomysłu na montaż wyświetlacza w obudowie typu unibody.

Rozszerzyłbyś swoją wypowiedź, jakie to konkretnie problemy powoduje? Odnośnie MX5 też chętnie się dowiem co jest nie tak, nie żebym podważał co piszesz ale jestem ciekawy co wiesz w tej kwestii.
Dablju
VIP

Pochwały: 29

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin