• Reklama

Xiaomi MI-3 vs cztery inne

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi MI-3 vs cztery inne

Postprzez elephant_ml » 12 lip 2014, o 19:21

Witam
Od jakiegoś czasu zbieram się do wymiany Freelandera i20 na coś nowego/lepszego. Tyle że z chińskimi telefonami jest jeden podstawowy problem- jest ich za dużo, a jak człowiek czeka to robi się ich jeszcze więcej.

Staram się ułatwić sobie zadanie poprzez ustalanie najważniejszych kryteriów, ale wtedy się okazuje, że jak "TO COŚ" istotne jeden telefon ma to czegoś innego już nie ma. Np tu http://telchina.pl/snapdragon-czy-mtk-t9076.html

Tak że może zrobię to co inni. Wypiszę co mnie interesuje, jakie słuchawki brałem pod uwagę i trochę zdam się na pomoc bardziej doświadczonych forumowiczów.

Potrzeby:

1. W miarę dobry aparat foto. (Teraz nie mam na co narzekać, ale zawsze może być lepiej)
2. dobry zasięg WIFI (mój obecny i20 ma zdecydowanie gorszy zasięg niż LG Optimus Black)
3. szybki/niezawodny GPS (Obecnie różnie to bywa, ale chyba rewelacji nie ma jak czytam jak innym potrafi łapać FIXa)
4. slot na karty pamięci lub najmniej 64GB pamięci wewnętrznej (zawsze mam zajęte co najmniej 30GB z 64GB karty pamięci przez pliki aplikacji i gier i multimedia)
5. dobre wsparcie custom ROM (od zawsze lubię bawić się niestandardowymi ustawieniami i konfigurować wszystko pod siebie)
6. O wydajności nie piszę, bo to zrozumiałe.

Nie zależy mi na LTE, drugim slocie kart SIM, przednia kamera nie musi być bardzo dobra.

Do tej pory jako pierwszy brany pod uwagę był iOcean X7s. Ale jak o nim czytałem to w tym czasie pojawiły sie jeszcze Iocean X8, One Plus One i OPPO Find7.

Najbardziej dopasowany do tego jest chyba OPPO Find7, ale zdecydowanie najdroższy. Pozostałe nie mają slotów kart pamięci, a w wersji 64GB też drogo wychodzą.Co do wsparcia też nie wiem jak to wygląda w przypadku Iocean x7s i OPO. iOCEAN x8 ma teoretycznie słabszego mediateka i nie ma GLONASS, co również poprawić powinno działanie nawigacji.

Nie powinienem nic sugerować, skoro czekam na sugestie, ale Wydaje mi sie że na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest Xiaomi MI-3 w wersji 64GB. Tym bardziej że można go kupić za mniej niż 380$. Tylko pytanie gdzie go kupić. Czy na aliexpress, czy w jakimś sklepie. Przedtem bym się nad tym nie zastanawiał tylko jak poprzednio brał na aliexpress, ale coraz częściej na forach pisze o podróbkach Xiaomi.

I jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli również sugerowalibyście Mi-3 to kiedy go brać? Teraz gdy są na niego promocje w sklepach, czy poczekać do 20 lipca i jak pojawi sie Mi-4 to cena powinna jeszcze bardziej spaść?

Tak na koniec dodam, że z tych podanych przeze mnie telefonów chyba 5" jest dla mnie najbardziej odpowiednie do obsługi jedną ręką. Teraz mam 4,7" i jeszcze ogarniam kciukiem wszystko.

Jak tak czytam co tu napisałem, to chyba sam siebie próbuję przekonać do tego telefonu wyszukując zalety. No ale proszę mi odpowiedzieć czy dobrze kombinuję i jakby co to gdzie (szansa na fejka) i kiedy najbardziej będzie opłacało się kupić.
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Reklama

Re: Xiaomi MI-3 vs cztery inne

Postprzez Paweel » 12 lip 2014, o 22:53

zawsze to trudny wybór.
a co do tych podanych przez Ciebie.

zawarłeś w kryteriach dobry GPS. i tu bardziej kłania się snapdragon. mediatek to loteria. miałem mediateka i słowa złego na GPS powiedzieć nie mogę. prowadził idealnie niezależnie od prędkości, zachmurzenia czy zagęszczenia ruchu lub ulic w mieście. ale dużo opinii jest na nie.
aparat, telefon to nie lustrzanka i dla mnie prawie każdy wypada podobnie. może z małymi różnicami.
wydajnośc poczytaj i zdecyduj sam.
co do rom i grzebania w telefonie. i tu parę słów o mi3.
jak dla mnie jeden z lepszych telefonów oprócz niego jeszcze nubia i wspomniany oppo (ale to już inny zakres cen)
jak dla mnie sam miui rewelacja, używałem i bardzo mi się podobał, ale .... przyzwyczaiłem się również do czystego andka. i tu pojawia się problem z mi3. on rewelacyjnie chodzi z miui ale nie ma na niego wiele innych ciekawych softów. i tu może nie każdemu miui podchodzić, jako ciekawostkę wgrałem używałem i ok. ale chciałbym mieć dobrą alternatywę na czystego andka. być może jest na mi3 ale nie znalazłem (może nie szukałem wystarczająco głęboko).
porównywalne dla mnie to mi3 i nubia. 1plus1 ok, ale mało telefonów na rynku i co za tym idzie mało softów, a poza tym nikt nie wie jakie są choroby wieku dziecięcego.
co do innych jak wybierzesz nowość (może i wypaśną) nie wiesz na jakie problemy trafisz i mało softów na początek.
co do ceny mi3. nie sądzę żeby od dnia premiery mi4 drastycznie spadły jego ceny. to dalej telefon wart swych pieniędzy i prędko się to nie zmieni.
Paweel

Pochwały: 8
Telefon:: BYŁ ZP980+ JEST LGG2

Postprzez elephant_ml » 13 lip 2014, o 16:56

Myślisz o jakiejś konkretnej Nubii czy ogólnie o tej marce?
Jak pisałem o małym wsparciu OPO, to też myślałem o tym, że są go na rynku śladowe ilości i będzie problem z różnorodnością ROMów.

A co do MIUI to nigdy nie miałem z nim styczności, bo odrzucało mnie gdy widziałem te cukierkowe ikonki, niczym od siebie się nie różniące z daleka. Proszę mi wyjaśnić czy dobrze zrozumiałem to co wczoraj na szybko znalazłem sieci.

Miui nie ma "dwóch warstw" pulpitu i wszystko co jest zainstalowane na telefonie musi być widoczne na ekranach? Jeśli mam około 300 aplikacji to wszystkie muszą być widoczne razem z ich widgetami? Czy idzie to jakoś schować i pogrupować?
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez kendi » 13 lip 2014, o 17:06

! Możesz porobić katalogi z aplikacjami. Dodatkowo można wyciągnąć na pulpit widgety aplikacji, ale niekoniecznie. Wpakujesz wszystkie aplikacje do jednego katalogu, będzie jak dock z aplikacjami.

Masz także możliwość instalacji launcher'a z marketu.
kendi

Pochwały: 1
Telefon:: xioami hongmi

Postprzez mrergie » 13 lip 2014, o 17:10

Mi-Tools i można chować ikony. Albo zainstalować alternatywny launcher. Albo MiHome i schować co się chce przy zachowaniu a nawet rozszerzeniu możliwości launchera MIUI.
Albo jak kolega powiedział: pochować śmieci do folderu.

W MIUI można zmienić wszystkie ikony, kolory, lockscreen, okienka, czcionki, bootlogo poprzez motywy których są dziesiątki tysiecy :-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez elephant_ml » 13 lip 2014, o 19:49

Czyli nadal się nad nim zastanawiam. Oczywiście chyba nie ma problemu z Root-em?
Tym bardziej że na stronie gizchina jest info o prawdopodobnej obniżce cen po 22 lipca.
Tylko jeszcze czekam kiedy pojawi się na hiszpańskim antelife. Szybka dostawa i 100% brak VAT.
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez Robbo » 13 lip 2014, o 22:01

Nie ma problemu z rootem, wystarczy włączyć.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez mrergie » 13 lip 2014, o 22:10

W MIUI root jest standardowo w systemie, wystarczy go włączyć w panelu bezpieczeństwa.

Mam jednak dla ciebie inną propozycję - Huawei Honor 6 ;-) Moim zdaniem najlepszy zarówno z obecnych jak i nadchodzących topowych high-endów. W najbliższym czasie powinien być łatwo dostępny w wersji 64GB z WCDMA. Sam też się zastanawiam czy by nie nadszarpnąć swojego budżetu i nie kupić właśnie jego - dotychczas żaden Find 7, 1+1, Mi3 czy cokolwiek innego nie spowodowało że zacząłem się zastanawiać nad wydaniem ponad 1k na telefon :-D

mrergie
VIP

Postprzez Paweel » 13 lip 2014, o 23:30

zgadzam się z przedmówcą.
zapomniałem o huawei. a honor 6 to fakt klasa.
warto wyłożyć. nie wiem tylko jak z softami na niego.
a poza tym czysty minimalizm i o to chodzi.
może jeszcze meizu.
Paweel

Pochwały: 8
Telefon:: BYŁ ZP980+ JEST LGG2

Postprzez elephant_ml » 14 lip 2014, o 01:06

No rzeczywiscie ten Huawei ma specyfikację idealną za te pieniądze. Aż trudno uwierzyć. Nie dość że ma to co uważam że potrzebuję, to jeszcze i inne rzeczy typu LTE. Nawet wersja 16 GB by pewnie wystarczyła, bo przecież jest slot na kartę pamięci.
Tylko właśnie jeszcze pytanie jak ze wsparciem, root'em itp. Muszę jeszcze o tym poczytać. Dziękuję za podesłanie tej propozycji.
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez mrergie » 14 lip 2014, o 10:41

Rootem się nie martw, to już nie te czasy że jest o niego tyle roboty. Dzisiaj i tak większość systemów posiada w opcjach standardowo root - o ile pamiętam to akurat EmotionUI ma tą możliwość.

mrergie
VIP

Postprzez elephant_ml » 14 lip 2014, o 16:54

Jak rozumiem mam szukać wersji FDD bo TD to chyba jest na rynek chiński. Tylko jednak za wiele to ich nie ma na Ali. No i pytanie czy nie jest on też podrabiany. Bo może lepiej kupić go w jakimś sklepie z pewniejszą reputacją. Ja narazie znalazłem coś takiego. http://m.aliexpress.com/item/1946657099.html. Niby pisze że oryginalny.
----------------

Marcin
elephant_ml

Powrót do Jaki telefon kupić ?