• Reklama

Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

Postprzez mattluug » 22 kwi 2015, o 20:45

Witam wszystkich na forum!
Jako, ze mój Iphone 3G właśnie dogorywuje (miałem go od nowości...), muszę zakupić nowy telefon, wiec postanowiłem się poradzić bardziej doświadczonych osób w tym temacie, będących na bieżąco w kwestiach nowych marek, parametrów itp.

W kwestii formalnej szablon - jaki jest wymagany:

Cena (bez VAT): ....powiedzmy 500-650zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,3-4,7 max 5 ale boje się, ze to będzie za dużo i nie będzie się dobrze nosił w kieszeni..)
Ilość RAM/ROM/Procesor:1-2GB ?
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: TRWAŁE i SOLIDNE! (przede wszystkim zależy mi by telefon był trwały i niezawodny)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):

Niezawodny, trwały, dobrze wykonany (jakość wykonania jest dla mnie istotna), GPS, WIFI ,3G (jak bedzie LTE to fajnie jak nie to też ok), dobry zasięg, dobrej jakości ekran i podzespoły, w miarę tani...;-), by wytrzymał tak z 3 może 4 lata i podzespoły nie padały. GPS jest tu też istotny czyli zależy mi na dokładności, szybkim łapaniu fixa i nie gubieniu sygnału zbyt często.

Opis:

Nie gram w gry, potrzebuje dobrej jakości rozmów (by np. głośnik/mikrofon zaraz nie padł), sprawdzam i odpisuje często na e-maile, jakieś aplikacje raczej lekkie -pogoda etc., dość sprawnie działająca przeglądarka internetowa (choć rzadko korzystam z internetu w telefonie, to jak już coś przeglądam to zwykle otwieram sporo kart...).
GPS -ważna sprawa bo chce by zastąpił GPS samochodowy np. wgrywając IGO, dobra jakość dźwięku - choć głownie będę słuchał audiobooków. Zależy mi też by był wytrzymały gdy np. wypadnie/wyślizgnie się

Ze wstępnej lektury forum i porównywania kilku telefonów wyszło mi, ze najlepszy w moim przypadku będzie któryś z tych telefonów:

1. Xiaomi redmi 1s lub redmi 2 . Tu boje się trochę tego przycinania przy 1gb RAM-u, jakości wykonani i jakości zamontowanych podzespołów w tak budżetowym od początku/wydania telefonie. Ewentualnie moge wgrać CM11 jeżeli na nim chodzi płynnie 1s, a może w nowych aktualizacjach oprogramowania miui poprawiony został problem wydajnosci i przycinania sie tego telefonu - ktoś go dłużej użytkuje może np. rok - jak z trwałością coś pada z podzespołów?
Jak pracuje GPS, wifi, łapanie zasiegu sieci komórkowej etc. ?

2. Xiaomi M2S - w tym momencie najbardziej sie przychylam ku tej opcji znalazłem na Aliexpres praktycznie w cenie bardzo podobnej do redmi 2 -około 165 dolarów za 32GB.
Wydaje mi się ze parametry są dobre w tym telefonie nawet dziś, rozmiar najbardziej mi odpowiada (4.3 powinien bez problemu mieścić sie w kieszeni), pytanie jak jest wykonany, jaka jest jakość wyświetlacza i czy coś wnim się psuje np. gps wifi etc. (ktoś ma jakieś wieksze i dłuzsze doświadczenie z tym telefonem. - jakieś kontrpropozycje w tym segmencie? Czy M2S jest dużo lepiej wykonany niż redmi 1s/2 ?

3. coolpad f1- niby najlepszy jeżeli chodzi o specyfikację, ale trochę za duży bo 5 cali i to jeszcze dodatkowo te ramki w około, to się już robi krowa i w kieszeni raczej komfortowo się nie będzie go nosić..., jak z jakością wykonania w tym wypadku (dodam,że znalazł się tu bo wygrał wstepnie w mojej klasyfikacji z innymi 'krowami" jak np huawei hero 3 itp. )

Konkludując czy jest coś innego wartego uwagi i czy Xiaomi M2S jest dobrym wyborem , bo w tej chwili tak się nastawiam póki co - zaznaczam, ze wole kupić tańsza opcję jeżeli spełni moje potrzeby niż dopłacić do droższej tylko by mieć np. trochę lepsze podzespoły, odrobinę lepszy ekran itp.
Kryterium wyboru to trwałość, niezawodność i sprawdzanie się w moich zastosowaniach (i by wygodnie się go nosiło w kieszeni - łącznie z siadaniem...oraz obsługiwało jedną ręką). Jednak jeżeli za dopłatą dostanę coś jakościowo dużo lepszego i trwalszego to wtedy mogę też dopłacić...

Dodam tylko, że moja dziewczyna ma ZTE Blade 3 i to dla mnie porażka jeżeli chodzi o jakość wykonania i niezawodność itp. (pada wszystko po kolei)

Z góry dzięki za porady i propozycje!
mattluug

Telefon:: iphone

Reklama

Re: Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

Postprzez TLasky » 22 kwi 2015, o 21:40

165$ za Mi2s to brzmi podejrzanie (choć nie jest oczywiście niemożliwe ;-)). Podeślij linka do aukcji, a jeśli chodzi o Twoje kryteria to Mi2s zmiata inne :-). Redmi przy 4,7" ma rozmiar 5-calowca, a Coolpad jak sam zauważyłeś ;-) nie powiem, bo bardzo lubię ten sprzęt (kolega ma F1), ale jeśli priorytetem jest rozmiar to bierz Mi2s.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez mattluug » 22 kwi 2015, o 22:52

link do aukcji: http://www.aliexpress.com/item/original ... 24043.html
Wygląda chyba w miarę ok sprzedawca....czy sie mylę?

telefony z ekranem 4.7 w zasadzie jeszcze dawały radę jak macałem w media markt...ale lg g2 jeżeli chodzi o rozmiary to raczej było moje absolutne maximum...(nawet troszkę za dużo) - tak fajnie mi pasował rozmiarem htc red one z 4.7 calową matrycą.

W sumie to Mi2S mi leży, tylko pytanie czy brać pod uwagę to, że ma starszego androida i miui oraz, żę chyba nie będzie już rozwijane i aktualizowane oprogramowanie na niego (czy się mylę?)...? Czy to ma jakieś znaczenie w ogóle czy jest to wersja androida 4.3 czy 4.4 czy 5 ?

I jak jest z jakością i nie zawodnością tych MI2S? ktoś miał może?
mattluug

Postprzez TLasky » 22 kwi 2015, o 23:03

Tak z polskiego podwórka nie myślałeś o HTC One M7? Miałem go swego czasu i choć (jak zawsze) opinie internautów są różne to był naprawdę fajny telefon :-). Co do sprzedawcy istotnie wygląda legitnie, ale niech się wypowiedzą w tej kwestii ludzie lepiej obeznani z tematem ;-). Z tego co wiem, to Mi2S wciaż jest wspierane, chyba jako pierwszy model miało Miui 6 (albo 5- nie pamiętam dokładnie :-D). Osobiście go nie miałem, miałem okazję pobawić się egzemplarzem człowieka, który użytkuje go dość intensywnie od roku i jedyne na co narzekał to, że bateria tak sobie, ale podobnież gdzieś można zdobyć większą :-).

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez mattluug » 22 kwi 2015, o 23:35

Myślałem i mi sie ten HTC one M7 podoba, ale jednak jest sporo droższy od Mi2S, a Mi2S jakiś wyraźnie gorszy chyba nie jest (tylko mniejszy ekran).

A jak się ma Mi2S do Redmi 1s/2 jeżeli chodzi o jakość wykonania etc, bo porównałem sobie gabaryty HTC one do redmi 1s/2 i wyszło, że są niemal identyczne, a HTC one było dla mnie rozmiarowo akceptowalne..., a 4,7 to jednak zawsze trochę większy wyświetlacz.

Ewentualnie czy coś lepszego jest w tej klasie i cenie, na co powinienem zwrócić uwagę (np. motorola moto G 2gen) czy raczej nie zastanawiać sie i raczej nic lepszego w stosunku cena/jakość/moje zapotrzebowanie nie zanjdę niż Mi2s ?
mattluug

Postprzez pierwszy » 23 kwi 2015, o 00:27

zwróć uwagę na huawei honor 3c - kupisz go w PL za 600zł w mediaexpercie czy inym eurortvagd
pierwszy

Pochwały: 4
Telefon:: mi4c
ROM: miui 8.2 6.12.22

Postprzez ddr » 23 kwi 2015, o 00:42

HTC, Prestigio to marki od których radzę się trzymać z daleka. Jak trafisz na trefny egzemplarz to juzdo końca gwarancji będziesz odsyłać co chwilę do serwisu. Ich się nie da naprawić, a na padakę łatwo trafić.
Redmi 1s ma tragiczny ekran.
W okolicach tych kwot to elephone p6000, wygląda niepozornie, ale powinien wytrzymać, zwłaszcza gdy wrzucisz go do kondomka. Honor 3C też solidnie wykonany.
Z mi2s nie miałem styczności, moto G 2gen jest ok, ale nie wiem jak z ceną i chyba ma wyświetlacz amoleda jak dobrze pamiętam.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez TLasky » 23 kwi 2015, o 01:05

Ja to się teraz sam zastanawiam nad wzięciem tego Mi2s :-D. Qrcze za taką cenę, żeby się jeszcze bez VAT-em udało to by protestował :-D.

T.

TLasky
VIP

Postprzez hellhammer » 23 kwi 2015, o 11:36

Mi coś nie pasuje w tej aukcji. nie ryzykowalbym.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez TLasky » 23 kwi 2015, o 13:46

Też jak czytam komentarze to mam wrażenie, że ten "new" nie są wcale "new"...

T.

TLasky
VIP

Postprzez mattluug » 23 kwi 2015, o 15:11

A czemu tak uważacie, bo ja byłem już niemal zdecydowany natego mi2s.....
Po czym wnioskujecie, że nie jest to oryginalny mi2s?

Do @pierwszy - Ale chyba coolpad f1 jest lepszy do honor 3, a oba są niestety dość duże - i czy ich jakość wykonania można do mi2s porównać?
mattluug

Postprzez szymi » 23 kwi 2015, o 20:04

bo to stary telefon, ma już 2 lata i ciężko o nówki, pewnie refuby
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?