• Reklama

Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

Postprzez ddr » 24 kwi 2015, o 13:32

Wieczorami jeszcze dawał radę, ale w normalny dzień przy maksymalnej jasności nic nie zobaczysz. Do tego wyświetlacz ostro drenuje baterię. Taki urok TFT. W redmi 2 już chyba siedzi IPS.
Linia redmi to budżetowce. Ogólnie redmi 1s był dobrze wykonany z nietandetnych plastików, wszystko ładnie spasowane. Następca raczej też taki będzie.

@UP, normalnie refurby wychodzą od producenta który np. komuś wymienia telefon i stary naprawia do ponownej sprzedaży, tak robi zgniłe jabłko. W przypadku praktycznie wszystkich refurbów z ali wychodzą z ręki chinoli z garażów. Bo co takiemu zrobisz? Sprawy sądowej nie założysz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Reklama

Postprzez Herezja » 24 kwi 2015, o 13:59

Ja swoje (o ile wiem) urządzenia nabywałem po naprawach. Czyli np w czasie gwarancji coś się uszkodziło i szło do producenta, ten dawał inny towar a sam naprawiał uszkodzony. Jak pisałem mi te //zabaweczki// spisują się dobrze.
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez TLasky » 24 kwi 2015, o 14:01

mattluug napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W sumie jeśli możesz się chwilę wstrzymać to niedługo powinno być coś wiadomo o Jiayu S4, który ma mieć 4,7 cala i dość nieduże ramki. Mam nadzieję, że potwierdzi się wstępne info odnośnie tego modelu, bo głód na rynku jest duży :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez ss1973 » 24 kwi 2015, o 14:21

Coolpad F1 jest minimalnie wiekszy od 1s,mamy w domu i to i to, ekran to dzień do nocy na korzyść F1(chodzi o jasność)
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez hellhammer » 24 kwi 2015, o 14:30

mattluug napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli myślisz nad redmi 2, to janość w dzien jest jak najbardziej ok, przynajmniej dla mnie, mam na połowie i jest ok.
Redmi 2 1GB troche mało ramu jesli chodzi o miui, wiec potrafi przymulic.
redmi 2 2GB brak wcdma 900
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez szymi » 24 kwi 2015, o 14:56

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

porównywanie słuchawek, myszki do smartfona :roll: weź pomyśl co piszesz
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez sonic » 24 kwi 2015, o 16:06

Ja mam odkurzacz z refuba :p i wszystko pieknie gdyby nie zamiennik rury zamiast oryginału który nie do końca pasuje i często wyskakuje.

Podsumowując kupując refuba, obojętnie czego, nie masz gwarancji że zostały zastosowane oryginalne podzespoły, czy przy naprawie jednego nie został uszkodzony drugi, ponieważ kontrola jakości przy takich sprzętach jest wyjątkowa słaba, jeżeli jest to coś prostego co w razie problemu sam naprawisz młotkiem to nie widzę problemu, natomiast przy tak niewielkiej różnicy ceny przy telefonach nigdy bym się nie zdecydował na odnawiany/naprawiany.

Sam miałem przygody z oficjalnym serwisem HTC - 3 razy odsyłałem telefon, bo przy naprawie jednego, psuli coś innego.
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez mattluug » 25 kwi 2015, o 22:22

Wstrzymać się niby jeszcze chwilę mogę, choć mój iphone już dogorywa..., ale chwile jeszcze wytrzyma pewnie....może rzeczywiście to Jiayu S4 będzie rozwiązaniem...

Ale jeszcze podpytam @ss1973 bo masz i coolpada f1 i s1 -jak byś porównał ich jakość wykonania, plastiki, obudowę, spasowanie itp., ewentualnie jakie widzisz przewagi redmi? Czy coolpada można swobodnie jedą ręką obsługiwać, czy raczej sa tu jakieś (nawet niewielkie) problemy w tym zakresie?

Dodatkowo czytałem na forum miupolska bodajże, że ma wyjść redmi 2 2gb ramu z wcdma 900 - jak by się to potwierdziło to wtedy coolpad f1 miałby jakieś przewagi nad redmi 2 waszym zdaniem np. ekran etc. (bo rozmiar coolpada to dla mnie minus) ?
mattluug

Telefon:: iphone

Postprzez ss1973 » 25 kwi 2015, o 22:31

Mam porównanie, z s1 dałem sobie spokój, używany jest przez moją żonę, ona nie jest zbytnio wymagająca, miałem dość zamykania aplikacji w tle, podam przykład :biegam z endomondo, próbuje zrobić zdjęcie, endomondo zamknięte, fuck, nie chce juz redmi. Zainstalowałem na redmi Cyanogenmod jest lepiej, ale mam F1 z Emui 3.0 nie chce nic innego. F1 jest cienszy, plastik zbliżony do 1s,bateria odrobinę lepsza, twój wybór.
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez lukros » 21 maja 2015, o 02:50

Cena (bez VAT): ok. 500 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 4,7 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2gb ram/do codziennego użytkowania
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): obsługa częstotliwości obowiązujących w PL
Opis: Cześć. Poszukuję smarta jak w szablonie. Póki co w oko wpadł mi ten oto sprzęt: http://www.aliexpress.com/item/Original ... 55143.html . Dwa pytania: czy ma ktoś potwierdzone info że ten tel obsługuje pasmo WCDMA 900? W internecie znalazłem sprzeczne informacje. Druga kwestia - czy to jest nowy sprzęt czy tzw. 'refubrished'? W komentarzach sprzedającego kilka osób wspomina o 'stanie odnawianym', większość komentarzy jednak jest pochlebna. Dotąd nie znalazłem alternatywy dla tego sprzętu. Jeśli coś pominąłem , proszę o sugestie.
lukros

Pochwały: 9
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Postprzez Caminero » 21 maja 2015, o 08:11

a może Elephone P3000S 3GB za jedyne 166$

http://www.dealsmachine.com/best_237625 ... shareasale

porównywarka rozmiarów, w mojej skromnej ocenie opytmalny rozmiar noszenia słuchawki w kieszeni spodni to 5cali.

http://www.mgsm.pl/pl/miarka/10772/10173/
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Postprzez lukros » 21 maja 2015, o 13:15

Jeśli byłby to telefon dla mnie to jak najbardziej im większy tym lepszy :) ale znajoma mając w ręku Coolpada F1 stwierdziła, że jest za duży i maksymalnie może sobie pozwolić na 4.5 cala (więc już 4.7 jest delikatnie naciągane). Poza tym budżetowo przekracza. Nawet Mi2S wychodzi delikatnie poza określone ramy.
lukros

Pochwały: 9
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?