• Reklama

Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Xiaomi czy coś innego...trwały telefon

Postprzez rm_125 » 23 kwi 2015, o 22:04

tak się składa, że gościu sprzedaje odnawiane więc to też pewnie jest taki.

Ja mam 10 miesiąc 1S i bardzo sobie chwale, kupiłem go mimo że na poczatku chciałem wydać 300$ na telefon ;)
rm_125
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: k800i=>RR 1S

Reklama

Postprzez ss1973 » 23 kwi 2015, o 22:47

Z mojej strony mogę powiedzieć że F1 8297W miażdży wydajnością 1s, a mimo że na MTK-u to GPS daje świetnie radę min. z AutoMapą.Do tego masa custom romów.
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez TLasky » 24 kwi 2015, o 00:00

Gdybym szukał budżetowo też rozglądałbym się za Coolpadem :-) i mówię to jako niegdysiejszy przeciwnik tej marki. Trzeba się pogodzić z tym, że nadszedł czas płytek łazienkowych w kieszeniach :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez mattluug » 24 kwi 2015, o 10:38

Dzięki wszystkim za porady.

Rzeczywiście ten Mi2S Refub jak nic - czytając komentarze...szkoda.

Jednak Coolpad f1 i honor 3 fajne ale trochę za duże, wiec teraz co byście doradzili w rozmiarach tego mi2s ewentualnie rozmiarach HTC one (ten redmi 1s/2 ma chyba takie rozmiary - ale jak z jakością i ekranem? ) - dalej zależy mi najbardziej na wykonaniu/niezawodności/dobrej jakości podzespołów - ekran szczególnie.

A może mimo, że ten mi2s to Refub to i tak warto brać za tę cenę? Czy takie telefony sprawiają później kłopoty i się w praktyce mocno różnią od zupełnie nowych....?
Widzę, że na forum część osób bierze refubrished-y rożnych marek, jakie macie z nimi doświadczenia?

Ewentualnie jakieś inne typy - bardziej kompaktowe niż coolpad f1? (zależy mi by dało się jednak obsługiwać telefon 1-ręką i wygodnie chować po różnych kieszeniach - sporo jestem na powietrzu. w górach etc. a z klientem trzeba nawet wtedy porozmawiać i szybko odebrać telefon - a taki coolpad byłby chyba nieporęczny trochę...)
mattluug

Telefon:: iphone

Postprzez Herezja » 24 kwi 2015, o 11:18

Od siebie dodam, że od kilku miesięcy używam Nokia 635 i jestem zadowolony z zakupu. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest w teorii azjatycki wyrób (patrz nazwa forum) ale spełnia swoje wymagania. Dodatkowo jako Nokia ma wbudowane mapy HERE, które są bardzo dokładne i darmowe. Wyświetlacz to 4,5 cala. Bateria jest średnia w teorii ma Gorrile 3 ale sam swój 1 wyświetlacz wymieniłem po 2 tygodniach bo niefortunnie spadł i dokumentnie się potłukł. Wymiana to koszt 120 zł i jest banalnie prosta. Warto więc zakupić szkło na wyświetlacz i dobrą grubą osłonę na tył i boki komórki.
Kilka razy kupowałem przedmioty po naprawach serwisowych zwane Refurbami i uważam, że nie ma się czego obawiać. Bo często są lepiej wykonane od fabrycznie robionych (jak by nie było to już nie automaty je naprawiały).

ps. Mam dziwne przeczucie, że jesteś kierowcą samochodów ciężarowych. Mylę się?
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez mattluug » 24 kwi 2015, o 11:40

@Herezja kierowcą aut ciężarowych nie jestem...skąd takie przeczucie...?

Czyli refuby generalnie polecasz? - dzięki za opinie Nokia ...no...fajna....gdyby nie to że windowsa nie trawię w żadnej odmianie - takie zboczenie zawodowe... ;-), a jak inni względem doświadczenia z refubrished ?
Ostatnio edytowano 24 kwi 2015, o 12:19 przez mattluug, łącznie edytowano 1 raz
mattluug

Postprzez blue_voyager » 24 kwi 2015, o 11:45

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dość odważna teoria, nie mająca raczej pokrycia w rzeczywistości. Podstawową wadą refubów jest to, że nie wiesz jakimi częściami je naprawiono (nieoryginalne, z odzysku itp.) ani to jak je naprawiono (w jakich warunkach, jakimi umiejętnościami itp.) Nie wiesz o nich nic, to jest kupowanie kota w worku. Za cenę refuba Samsunga czy innej podobnej marki, kupisz porządny chiński telefon. Nowy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez mattluug » 24 kwi 2015, o 11:59

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O kurcze, dobrze wiedzieć, bo żyłem w naiwnym przekonaniu, że refuby są w rzeczywistości naprawiane/poprawiane przez macierzyste fabryki i na oryginalnych częściach, a nie jakieś manufaktury noname....

Ale w takim razie jaki porządny nowy chińskie telefon polecasz, mniejszy od coolpada f1 i honor-a 3? rozglądać się za redmi 2 ? czy dopłacić do mi3 (choć to też chyba krowa wielka?), a może coś innego w granicach rozmiarów od mi2s do htc one?
mattluug

Postprzez Herezja » 24 kwi 2015, o 12:51

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dość odważna teoria, nie mająca raczej pokrycia w rzeczywistości. Podstawową wadą refubów jest to, że nie wiesz jakimi częściami je naprawiono (nieoryginalne, z odzysku itp.) ani to jak je naprawiono (w jakich warunkach, jakimi umiejętnościami itp.) Nie wiesz o nich nic, to jest kupowanie kota w worku. Za cenę refuba Samsunga czy innej podobnej marki, kupisz porządny chiński telefon. Nowy.

Do tej pory miałem 2 przedmioty czy 3 ponaprawowe. Myszkę po prawie 3 latach dopiero zaczyna się psuć rolka - kierunkowo działa ale przycisk często odmawia posłuszeństwa - moja praca między innymi polega na siedzeniu przy kompie i wielogodzinnym posługiwaniu się myszką. Słuchawki sprawują się dobrze do dziś, bliski znajomy ma monitor i telewizor i także nie narzeka, że coś nie działa.
Dodatkowo o ile mnie pamięć nie myli tzw. refurbish znaczy odnowiony i poprawiony. W tym przypadku przez małe rączki Azjatów w ich działach napraw a nie jakieś mini manufakturach na jakimś skrajnym zadupiu.
Puenta jest taka. Refurbish to pewnego rodzaju loteria. Ale ... z 2 strony w ogóle zakupy na tamtym rynku nie są pewne więc to takie doszukiwanie się czegoś tam gdzie wcale nie musi być problem.

ps. Co do aluzji odnośnie kierowcy. O ile wiem często potrzebują dobrze działającego GPS-u i raczej trwałych komórek. Co do Windy to sam mam uprzedzenia do tego systemu choć na nim pracuje. Miałem kilka komórek na androidzie i w większości wypadków występowały lagi lub samoistne zamykania jakichś aplikacji w Windzie tego raczej nie uświadczysz a ta lumia choć ma 512 mega szybko i bez problemowo pracuje. Miałem komórki na androidach z 1 giga i zdarzały się problemy z płynnością działania. Dodatkowo mapy HERE są bardzo dokładne nie musisz mieć stale dostępu do GPS-u a działają bez problemu co idzie w parze z mniejszym wykorzystaniem baterii (moduł GPS nie należy do oszczędnych).
Herezja
VIP

Postprzez ddr » 24 kwi 2015, o 13:08

Wszystkie refurby jakie do tej pory zamawialiśmy posiadały conajmniej jedną usterkę.
U mnie GPS i paprochy pod digitizerem, u drugiego brak NFC, u trzeciego głośnik, itp. itd.
Masz 90% szans że coś jest zdupcone.
Plus jest taki że póki masz okres ochronny to jeżeli dana wada Ci się nie podoba to odsyłasz i ponosisz tylko koszty odesłania.

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez mattluug » 24 kwi 2015, o 13:13

@ddr dzieki za info,

Pisałeś że miałeś redmi 1s i że ekran to porażka - co przez to rozumiesz co było nie tak z tym ekranem, bo myślę teraz nad redmi 2 2gb ramu..ele ekran chyba jest taki jak w 1s? i jak sie ma ogólna jakość wykonania redmi do np. mi 2 s?
mattluug

Postprzez Herezja » 24 kwi 2015, o 13:22

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja swoje refurby nabywałem na allegro od polskiego sprzedawcy a nie pochodzącego z Azji. Może tam mają inne podejście do tych tematów a także dotyczyło to trochę innych marek.
Tak jak pisałem to jednak swoista loteria. Jeśli sprzedawca ma dobre opinie a cena jest Cię zadowala to można zaryzykować.
Herezja
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?