• Reklama

Xiaomi czy coś innego ?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Xiaomi czy coś innego ?

Postprzez Jointus » 23 cze 2016, o 13:41

Witajcie,

Kilka podobnych wątków prześledziłem, ale dalej nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Dlatego pozwalam sobie zapytać o rady co do telefonu wg poniższych parametrów:

Cena (z VAT): 600-700 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3 GB, procesor wystarczający do zwykłych zastosowań (bez gier)
Dual/Single sim: single sim
Preferowane marki: Xiaomi? Motorola? inne?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): POLSKA
Wymagania (parametry, funkcje): dobry aparat, bateria wytrzymująca chociaż 1 dzień, solidne wykonanie.
Opis: poszukuję telefonu jak wyżej, do zakupienia w Polsce i z ewentualnym serwisem w kraju. Telefon ma służyć do codziennych zastosowań (telefony, maile, zdjęcia dokumentów plus zdjęcia codzienne). Wg moich ostatnich poszukiwań najbliżej moich oczekiwań są telefony: Xiaomi Redmi 3/ Xiaomi mi 4/ motorola moto g 3. Nie ukrywam, że nie miałem nigdy "chińczyka" więc kwestie wgrywania softu i inne są dla mnie jak na razie nieznane (nie jestem analfabetą w tym zakresie, ale wolałbym żeby było łatwiej niż trudniej, więc ewentualna prostota w dograniu softu jest dodatkowym istotnym czynnikiem przy wyborze). Z wyglądu i wykonania najbardziej podoba mi się Mi4, jednakże jest to już dosyć stary telefon i nie chciałbym żeby za rok okazało się że"muli". Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.
Jointus

Reklama

Re: Xiaomi czy coś innego ?

Postprzez Flyagaric » 23 cze 2016, o 17:49

Jesli chcesz zakup w PL i serwis w PL, to zostaje ci tylko telefon Meizu M2 w sieci EuroAGD i X-kom.
Z wymienionych, to pewnie tylko allegro, ale o serwisie w PL możesz pomarzyć i wątpię czy zmieścisz się w tej kwocie. Moto G3 raczej nie kupisz nówki.
Pozostałych szukaj jeszcze na naszym bazarku. Wymienione telefony spełnią twoje oczekiwania.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez tpawel » 23 cze 2016, o 17:59

Mi4 z Allegro,nie ma zablokowanego bootloadera więc wrzucenie miui polska/xiaomi.eu to chwila, nawet jak tego nigdy nie robiles
tpawel
VIP

Pochwały: 47

Postprzez Jointus » 23 cze 2016, o 22:14

Właśnie rozejrzałem się po allegro i jest sporo ofert sprzedaży wszystkich wymienionych telefonów.
A jak jest z serwisem tych modeli z allegro? Podobno chińczycy nie robią problemów z naprawą/wymianą. Co jeżeli zmieni się ten bootloader/system czy jak to się tam nazywa (co z gwarancją?).
Czy mogę zrozumieć z Waszych wypowiedzi, że do moich potrzeb MI4 z allegro jest najlepszym "hitem" ? Data jego premiery w stosunku do pozostałych i podzespoły (zwłaszcza w porównaniu do np. Redmi 3 pro) są na dobrym poziomie?

Aha i jeszcze : czy lepiej wybrać zwykłe Mi4 czy Mi4c czy Mi4i? Poniżej ciekawe oferty z allegro - których sprzedawców lepiej unikać?
http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2-16gb-wys ... 23868.html
http://allegro.pl/xiaomi-mi4-2gb-16gb-b ... 84031.html
http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xi ... -16gb-lte/
Jointus

Postprzez tpawel » 24 cze 2016, o 00:07

Mi4 ma już półtora roku,ale to jednak flagowiec. Wykonanie na najwyższym poziomie. Sporo jeat porównań tych modeli o których pytasz. Poczytaj trochę. Chyba już wszystko w tym temacie zostało napisane
tpawel
VIP

Pochwały: 47

Postprzez Flyagaric » 24 cze 2016, o 00:10

Jest jak napisałem - kupujesz na allegro, to raczej zapomnij o serwisie/gwarancji. Goście proponują, że sami będą to ewentualnie odsyłać do Chin, a kupują przeważnie tam gdzie taniej, a nie tam gdzie lepsza usługa gwarancyjna, to i nie licz na zbyt wiele ... Sprawa może się ciągnąć miesiącami, a rozwiązanie jej niekoniecznie będzie po twej myśli.
Niektóre sprawdzone sklepy w Chinach oferują całkiem przyzwoitą obsługę gwarancyjną (Banggood, HK Goldway na ALiexpress), ale też trzeba odsyłać. Trwa długo (nawet 2-3 miechy), ale przynajmniej odsyłają naprawione.
Kupno w polskiej sieci, to najlepsza opcja na serwis gwarancyjny.

My wszyscy tutaj, co kupujemy w Chinach liczymy się z ewentualnymi niedogodnościami, a nawet ryzykiem braku gwarancji.
Tak sprawy wyglądają - albo masz tanio, albo masz pewną gwarancję. Lepiej samemu kupić w Chinach w dobrym sklepie niż kupować na allegro. Jeszcze lepiej wziąć w sieciowym sklepie w PL.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Jointus » 24 cze 2016, o 01:00

Gdyby tylko była taka możliwość - skorzystałbym z kupna telefonu w polskiej sieci dystrybucyjnej. Ale takiej możliwości obecnie nie ma.
Na tej aukcji piszą że gwarancję realizuje się przez ich serwis:
http://allegro.pl/show_item.php?item=61 ... d00be2ff62

A ten serwis daje 24 miesięczną gwarancję i ma dobre opinie w internecie:
https://sklepxiaomi.pl/gwarancja-bezpieczenstwo/

Warto skorzystać, zwłaszcza z tego drugiego? Mają w ofercie Mi4C.
Jointus

Postprzez Flyagaric » 24 cze 2016, o 15:14

Z polskich gwarancji warta uwagi jest chyba tylko ta realizowana przez sklep ibuygou. Zakup nie jest w PL, ale można realizować we Wrocławiu gwarę. Serwisuje je gościu z projektu MIUI Polska, który zna się na Xiaomi bardzo dobrze.

Co do dwóch wymienionych, to nie wiadomo o ich gwarancji absolutnie nic, więc dla mnie to patykiem po owdzie ... Dobre opinie ma za tranzakcje, nie za realizowanie serwisu gwarancyjnego, ale może się mylę. Tutaj na forum jeszcze nic na ten temat nie widziałem, a towarzystwo raczej obeznane.
Kup, potestuj - będziemy wiedzieć.
Flyagaric
VIP

Postprzez drovid » 28 cze 2016, o 19:51

Jest jeszcze strona xiaomiforsale.com wszystkie fony, tablety etc są wysyłane z Europy.
drovid

Postprzez Mr X » 2 lip 2016, o 17:55

kupowałem tam mi 4 lte i polecam. w cenie od razu zawarty jest vat, dodaja europejska ładowarkę
Mr X

Pochwały: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?