• Reklama

X6

ViVo, OPPO, Amoi, Goclever, Haier itd

X6

Postprzez Tomsky » wtorek, 5 października 2010, 18:11

Około miesiąca temu pytałem na forum jaki telefon warto kupić. Po kilku dniowym wahaniu się zakupiłem, a że obiecałem że jak przyjdzie to kilka słów o nim napiszę więc piszę :D
Przyszedł już dwa tygodnie temu więc go zdążyłem przetestować i ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony.
Zamówiłem co prawda innym model (chciałem model nie podobny do żadnego znanego ;) ) a przyszedł model podobny do nokii X6. Ale cóż nie będę się z kitajcami kłócił jak przyszedł za tą samą cenę i ma to co zamawiałem więc jest OK.
Telefon tam gdzie widać metal jest metalowy tam gdzie widać plastik jest plastikowy z tym, że tutaj miłe zaskoczenie bardzo dobrej jakości plastik miły w dotyku (taki satynowy) i na dodatek niebrudzący (tutaj duży plus telefonu).
Moim kryterium było WIFI i eksperymentalnie TV :), GPS mam w poprzednim modelu, w którym nie działa nic poza właśnie GPS więc mi wystarczy ;).
No właśnie jedyny telefon dotykowy jaki posiadałem wcześniej to MIO 702A kupiony dwa lata temu za zawrotną dla mnie kwotę 1500zł. Model tamten posiadał procesor 200MHz.
Wiedziałem że opisywany telefon ma również 200 MHz więc się nie spodziewałem rakiety, a tutaj ogromne zdziwienie tel. jest bardzo szybki i stabilny (jeszcze się nie zawiesił).
Pozytywnie zaskoczyła mnie bateria, która "na formatowaniu" i wiadomo na początku intensywnym użytkowaniu ;) po pełnym naładowaniu wytrzymała cztery dni bez 3 godzin (liczyłem bardzo dokładnie). W tym 3,20min godziny oglądania TV i 5,30min WIFI i około 30minut rozmowy (wszystko poza rozmowami liczone bardzo dokładnie). W mio bateria starczała na 8h.
I największy plus za coś do czego podchodziłem bardzo sceptycznie a mowa o TV. Powiem tak rewelacja ;)
Po wysunięciu antenki daje autoscan i mam wszystkie naziemne telewizje w pięknym kolorze :D do tego "normalne" gniazdo słuchawkowe (co ponoć jest rzadkością) i nockę na horrorach można spędzić ;)
WIFI również nigdy nie zawiodła przez ten tydzień bardzo często eksploatowana (internet po WIFI działa bardzo szybko). Jedyny zonk jak na razie to brak możliwości odtwarzania filmów na youtube (pracuje nad tym).
Od początku nie użyłem rysika, bo zwyczajnie nie był mi potrzebny (tylko do kalibracji, użyłem ołówek)
pisanie smsa na poziomym ekranie to czysta przyjemność ;) .
Cały czas na telefonie jest folia ochronna i niektóre zdjęcia wątpliwej jakości.
Nie wiem jak długo będzie tak dobrze i ile będzie wytrzymywać bateria z czasem ale jak na zakup za 92$ to dobry zakup.

Dodam jeszcze że chciałem zakupić ten model:
[hide]http://china-made-wholesale.com/w008-quadband-tv-wifi-dual-cameras-mobile-phone.html

[/hide]
a przyszedł opisywany X6.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak tylko dam radę to chętnie odpowiem na pytania.
Ostatnio edytowano środa, 6 października 2010, 23:24 przez Tomsky, łącznie edytowano 1 raz
Tomsky

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez LUKA2000 » środa, 6 października 2010, 16:59

Ściągnij sobie aplikację YouTube na ten telefon z google, zainstaluj na sd lub telefon i z tej aplikacji strumieniowo będziesz oglądać YT.
Jak z przeglądarki otwierasz YT to ci buforuje i dlatego się wiesza lub brak obsługi plików FLV w tym modelu, co powoduje problem i tylko odpala ci format 3GP jak znajdzie.

Pozdrawiam i może pomogłem na plus :)

Pozdrawiam...LUKA2000
LUKA2000

Postprzez Tomsky » czwartek, 7 października 2010, 00:17

Byłbym bardzo wdzięczny za linka do takiej aplikacji bo szczerze mówiąc szukałem już bardzo długo i albo komeryjne znalazłem albo na WM. a plus to już się należy ;)

[ Dodano: 2010-10-06, 23:48 ]
Znalazłem taką aplikacje która w prostych żołnierskich słowach napisała że nici z fly tylko 3GP trochę szkoda myślałem że jakoś będę mógł oglądać YT. Nic z tym nie da się zrobić?
Tomsky

Postprzez LUKA2000 » czwartek, 7 października 2010, 01:03

Z przeglądarki musisz się połączyć na stronę Google i tam z zakładek poszukać G'Mail lub YouTube aplikacji i pobrać na telefon... lub Mobile Downlander > You Tube dowlander i aplikację poszukać i pobrać na ten tel.
LUKA2000

Postprzez Tomsky » piątek, 8 października 2010, 18:09

Niestety lipa na całej linii ...
znalazłem wiele aplikacji, które ściągają filmiki tylko 3gp i nic.
Jak chcę obejrzeć filmik 3gp z internetu to komunikat brzmi: Ten skrypt zawiera nieodsługiwane polecenia (czy jakoś tak)
Ale z drugiej strony telefon nie do tego ma służyć i tak jego zalety przewyższają tą małą wadę.
Tomsky

Powrót do INNE MARKI