• Reklama

[Le 2] x520 - parę pytań PO zakupie

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

[Le 2] x520 - parę pytań PO zakupie

Postprzez piroman » piątek, 18 listopada 2016, 11:28

Cześć,
wczoraj przyszedł do żony nowy le2 x520 (ten na Snapdragonie) ze "złotego" sklepu. Teraz żonka siedzi w pracy i.... przecież nie będzie pracować jak ma nowy telefon ;) Co chwile mnie zarzuca pytaniami, rady sobie nie daję, chłopy! A tak na serio, to mam parę pytań:
1. Tel przyszedł na EUI 5.6, w ustawieniach nie ma opcji aktualizacji systemu. Przypuszczam, że Chińczyk majstrował coś przy romie i że nie jest to do końca oryginalny chiński (jest dograny np. sklep Play - czy w oryginalnym sofcie też jest od razu?). Czy system mogę zaktualizować w takim wypadku tylko poprzez zrootowanie, wgranie nowego recovery i po prostu wrzucenie roma jaki sobie wybiorę? Jak rozumiem OTA nie ma....
2. W EUI wkurza mnie trochę poziom spolszczenia, ale to żona będzie używała i mówi że się przyzwyczai. Na wszelki wypadek pytanie - czy jest jakiś rom pod le2 na snapdragonie w którym działa WSZYSTKO jak na stocku?
3. Żonka dzwoni do mnie i mówi że powiadomienia z gmaila i messengera raz działają a raz nie. Pytanie: czy w le2 jest jakiś stockowy menedżer ramu czy cuś, co ubija co jakiś czas aplikacje? To moje pierwsze podejrzenie i chyba się sprawdza, bo jak kazałem jej wyczyścić wszystkie apki i usunąć z działania w tle to jak wiadomo powiadomień nie ma. Jak z danej apki wyjdzie się strzałką do tyłu, a działa ona w tle to normalnie wyskakują.

Kurczę, dużo jest tych le2 na mediateku tutaj na forum. Niestety x520 jest nieco mniej, ale liczę że mnie nie zawiedziecie :)

Na razie tyle. Pozwolę sobie jednak kontynuować ten wątek w razie nowych pytań :) Dziękuję Wam bardzo
piroman

Reklama

Re: [Le 2] x520 - parę pytań PO zakupie

Postprzez Throgall1991 » piątek, 18 listopada 2016, 12:33

Mam na mediateku i jestem zadowolony full:) pozdro a jesli chodzi o powiadomienia to moze wejdz w ustawienia -> permissions -> i tam pierwsza opcja u mnie np (you have alowed 6 apps to auto launch) i tam moze ma wyłączony messenger i gmail. pozdro;)
Throgall1991

Postprzez alienv » piątek, 18 listopada 2016, 12:37

1. każdy telefon od lecco w świat idzie z custom romem, nie ma ota ale jest polski język. wgrać możesz wyłącznie oficjalny (tracąc spolszczenie) albo wrzucając custom rom.
2. custom rom który masz jest najlepiej spolszczonym wydaniem obecnie, lepiej nie będzie. próba spolszczenia póki co się rozsypała.
3. zwiedź "power saving management" w ustawieniach -> bateria i będzie wszystko jasne, do tego możesz zalbokować ubijanie aplikacji przesuwając ją "w dół" - pojawi się kłódka i będzie wisiał w pamięci aż go ręcznie nie ubijesz.

Autor postu otrzymał pochwałę
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez piroman » piątek, 18 listopada 2016, 13:40

alienv, dzięki wielkie. czyli rozumiem że oryginalny eui 5.8 nie jest tak spolonizowany jak 5.6 ? Myślałem o wgraniu 5.8 + dograniu apek guglowych, ale nie wiem czy gra warta jest świeczki i czy 5.8 wnosi coś ciekawego.

1. każdy telefon od lecco w świat idzie z custom romem, nie ma ota ale jest polski język. wgrać możesz wyłącznie oficjalny (tracąc spolszczenie) albo wrzucając custom rom.

Na początku chciałem x527, bo on jest podobno w wersji internasznal. ;)

3. zwiedź "power saving management" w ustawieniach -> bateria i będzie wszystko jasne, do tego możesz zalbokować ubijanie aplikacji przesuwając ją "w dół" - pojawi się kłódka i będzie wisiał w pamięci aż go ręcznie nie ubijesz.

a za tę radę bardzo dziękuję i już żonie piszę ;)
piroman

Powrót do LeTV LeEco