• Reklama

Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Postprzez Punisher » 8 lut 2014, o 12:38

Witajcie,
w poniedziałek będę wysyłał telefon na gwarancję do Chin. Mam już adres, wiem co mam wysłać. Problem w tym, ile to kosztuje (wg. cennika PP 60 zł;o) i jak to wysłać. Wypełnia się takie coś jak poniżej ? Wysłać to jako podarunek czy zwrot towaru ? Z góry dzięki za pomoc ;)

Obrazek
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Reklama

Re: Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Postprzez Hardknox » 8 lut 2014, o 12:40

Wysylalem listem nie paczka z pocztexu telefony i placilem 26zł nawet z ubezpieczeniem. Więc coś dużo ci to wyliczyli
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Re: Odp: Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Postprzez Robbo » 8 lut 2014, o 12:43

Punisher napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Jako inny i wpisać Naprawa gwarancyjna.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez ventura » 9 lut 2014, o 10:04

Na gwarancję wysyłałem listem priorytetowym poleconym wyszło 18,30zł przez Polskie poszło błyskawicznie w chinach trochę gniło ale wyszło w końcu tak, że dostałem podwójnie zwrot towaru :)
Jeden wysłali od razu jak odbierali moją przesyłkę a drugi po miesiącu ale to tak nawiasem :)

Nie wypełniasz takich druków a jedynie malutką karteczkę - potwierdzenie nadania. Pamiętaj, żeby na liście był numer telefonu odbiorcy.

Jak Pani zapyta o wartość - mówisz znikoma, bo oni nie mogą nadawać listem wyższych wartości.
ventura
AKTYWNY

Telefon:: Tronsmart ts7
ROM: stock

Postprzez szymon_rysiu » 9 lut 2014, o 10:14

Nie wypelniasz druku bo on jest przeznaczony dla paczek i wtedy placisz kilkadziesiat zlotych. Wysylasz jako list polecony i wypelniasz mala karteczke gdzie jest adres nadawcy i odbiorcy, na paczce tak samo. Ja tak wysylalem telefon i placilem 18 zlotych a moglem wyslac za 14 ale wtedy nie ma nr trakingowego. Reasumujac ma to byc wyslane jako list a nie paczka i zaplacisz max 20 zl
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
szymon_rysiu
AKTYWNY

Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Postprzez drago68 » 9 lut 2014, o 10:57

Za list polecony priorytet do Chin (bo ekonomicznych już nie ma)
do 350g kosztuje 18,30 zł
od 350g do 500g kosztuje 29,30 zł.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Punisher » 11 lut 2014, o 22:42

Tak też właśnie zapłaciłem (18,30zł). A ja upierałem się na poczcie, że chcę paczkę. Pani powiedziała no dobrze, ale to 60 czy 80 zł będzie kosztowało i zaproponowała mi wysyłkę listem. Musiałem tylko ten długi adres przepisać na kopertę (nie pozwoliła mi przykleić wydrukowanego adresu ze względu na to, że paczka idzie daleko i może się zniszczyć/odkleić). Telefon szczęśliwie wczoraj odesłany, ciekawe co będzie dalej ;) Dzięki za pomoc
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Postprzez Varder » 17 lut 2014, o 12:29

Witam - pierwszy post na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość :) Zamówiłem z Chin HTC One X - wszystko ok, przyszedl - niestety nie obyło się bez odprawy celnej, VAT był zaplacony - na wszystko są papiery. Tylko mały problem - w telefonie od samego początku nie działa sensor odpowiedzialny za obracanie ekranu na boki - i chciałbym, aby sprzedawca wymienił mi go na sprawny model jesli to możliwe - na telefon jest 12 miesiecy gwarancji - rzekomo. W ostateczności pełen refund. I moje pytanie - jakie należy wykonać czynności teraz. Otwierać spór? Nie widziałem tam żadnej opcji wymiany telefonu na sprawny - jest pełny lub częściowy zwrot pieniędzy. Jak polecacie aby to zrobić? Pisać po prostu do sprzedawcy? Chce mieć jakieś zabezpieczenie, że jak wyśle telefon to nie w ciemno - aby wrócił sprawny. No i jeśli by się dało tak, że wysyłałbym do nich tel, za ten zaplaciłem VAT wiec wszystkie papiery są - jak to należy zrobić aby urząd celny nie przyczepił się do tego drugi raz - w końcu chodzi o wymiane telefonu gwarancyjną :) Bo właściwie pełęn refund mógłby wchodzić w gre, ale nie chce mi się coś wierzyć aby sprzedawca się na to zgodził (oczywiście paczkę bym odesłał). Aha, sprzedawca to NONSTOP z alixpress - kupowałem do tej pory 3 telefony u niego i wszystko było ok :) Dlatatego pytam Was co polecacie, co należy zrobić krok po kroku? Chcę po prostu otrzymać w pełni sprawny telefon :)
Varder

Telefon:: HTC One X

Postprzez fake4r » 17 lut 2014, o 16:59

Nie prościej spróbować wgrać jakiś rom od nowa ? Może to rozwiązać problem i zaoszczędzisz sobie kłopotu.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Varder » 17 lut 2014, o 17:16

wiesz - nie sądzę że to wina ROMu - ponieważ jest oficjalny - nawet aktualizowałem z ICS do JB - na obu to samo... Factory Reset też robiłem. A w One X nie jest tak prosto ze zmiana ROMu - znaczy zmienić się prosto da - ale potem nie da rady się przywrócić tel do takiego stanu jak był przed - są ślady po przeróbkach - np botloader widać że był odblokowywany - i boję się że wtedy stracę gwarancje (np jak oficjalnie w PL ktoś wysyłał taki tel na gwarancje to w większości przypadków dostawał info że była ingerencja ze strony użytkownika w oprogramowanie i gwarancji nie uznawali).

Więc jak, pomożecie jak ten problem rozwiązać? :)
Varder

Postprzez fake4r » 17 lut 2014, o 17:19

A speóbuj wgrać jakąś poziomicę czy coś innego co wykorzystuje ten czujnik i sprawdzić czy działa z czymś innym.

Autor postu otrzymał pochwałę
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Varder » 17 lut 2014, o 17:28

o właśnie - w HTC jest taka gra domyślnie co się steruje taką kulką za pomocą przechylania telefonu - i właśnie ta kulka nawet nie drgnie - ewidentnie uwalony sensor. Więc jak proponujecie podejść do tej gwarancji? VAT zapłaciłem i szkoda by było kolejny raz...
Varder

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI