• Reklama

Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Wysyłanie telefonu na gwarancję - Poczta Polska

Postprzez drago68 » 17 lut 2014, o 17:37

Jakbyś chciał wysłać do sprzedawcy, a sprzedawca wysłał nowy, musisz udać się do UC i zgłosić ,ze wysyłasz telefon na gwarancji, pokazać wszystkie papierki od opłat oraz podać numer paczki wysyłanej.
Najlepiej jak popytasz o wszystko w UC. Wysyłasz listem poleconym priorytetowym.
Napisz do sprzedawcy czy masz wysłać cały komplet, czy tylko telefon nawet bez baterii. Czasem wystarczy tylko sam telefon.
Od 100g do 350g płacisz 18,30 zł.
OD 350g do 500g płacisz 29,30 zł.

Autor postu otrzymał pochwałę
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Reklama

Postprzez Varder » 17 lut 2014, o 17:42

a na alliexpress nie otwierać sporu i nic? Po prostu do sprzedawcy się odezwać? :)
Varder

Telefon:: HTC One X

Postprzez rk.rk » 17 lut 2014, o 18:32

Najpierw dogadaj się ze sprzedawcą , później otwieraj spór . Niczym twój telefon wróci z chin to spor się zakończy . Ponad miesiąc to potrwa.
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez existe » 17 lut 2014, o 21:51

jesli to transakcja niezakonczona - to ja osobicie otworzylbym spor, oczywiscie kontakt ze sprzedawca jest niezbedny i oczywisty i powinien nastapic w pierwszej kolejnosci! czas sporu mozna przedluzac,
kilku sprzedawcow oferuje wsylke na koszt sprzedajacego jesli dostarczono towar wadliwy - trzeba dopytac i ustalic
podkreslam swoje zdanie - najpierw kontakt - a pod koniec waznoci open dispute - otworzyc spor jesli sprawa nie zostala zakonczona
czesto jest 60 dni na to, wiec duzo czasu nawet na wysylke w 2 strony - ale to sprawa indywidualna dla kazdej aukcji

co do podatku zaplaconego
papiery trzymasz aby pokazac w przypadku zadania podatku dla wysylki z naprawy, to wowczas przedstawisz, ze podatek od tego telefonu juz zaplacono

niegdzie do zadnego Urzedu Celnego NIE trzeba chodzic bo nie ma tu zadnego cla i UC nie jest tu zadna strona w tej sprawie - piszacy o tym cos pomieszal
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez drago68 » 17 lut 2014, o 22:29

@existe
Nie miałem takiego przypadku, żeby odsyłać telefon na gwarancję, ale kolega wysyłał i musiała zrobić "Uszlachetnianie bierne" w Agencji Celnej, że wysyła telefon na gwarancję a ma zapłacony VAT,
Właśnie to co napisałeś, że nie trzeba pójść nigdzie zgłaszać wysyłki, to by była "furtka" do sprowadzania bez vat-u,
Wiesz co mam na myśli.....?
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez existe » 18 lut 2014, o 01:08

ok - chyba masz racje
skoro juz przetestowane
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Hardknox » 18 lut 2014, o 07:38

Wysyłając eksportujesz a ponownie kiedy wraca ponownie importujesz na terytorium RP, to chyba jasne że bez uszlachetniania biernego wprowadzasz go ponownie do obrotu i prawnie musisz znowu VAT zapłacić :)
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez Varder » 18 lut 2014, o 14:17

troche nie logiczne by to bylo - bo skoro produkt został już opodatkowany to kolejny raz nie powinien podlegać temu podatkowi. W koncu chodzi o naprawe/wymiane gwarancyjną ;)
Varder

Telefon:: HTC One X

Postprzez Hardknox » 18 lut 2014, o 16:19

Tylko że prawo jest takie... wysyłając za granicę eksportujesz czyli pozbywasz się towaru i opuszczając terytorium Polski po powrocie obowiązuje go taka sama zasada jak każdego importowanego towaru. Dlatego ktoś wymyślił uszlachetnianie bierne aby sprzedawcy mogli wysyłac towar w ramach gwarancji na określonych warunkach - głównie termin bo maksymalny czas na powrót towaru w uszlachetnianiu wynosi obecnie do 3 miesięcy. Może to i nie logiczne ale prawda jest taka że jak trafisz to nici z opłaconego VATu bo zapłacisz go ponownie jeśli chcesz żeby dopuścili do obrotu na terytorium RP. Przerabiałem ten temat i już chyba nic nie zdziwi takiego szaraka

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No i tu sie mylisz, bo prawo mówi że VAT mogą ci do końca życia na ten sam towar wystawiać dopóki importujesz

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Do tego jest procedura uszlachetniania biernego :) która głównie wykorzystywana jest przez firmy, ale nabywców prywatnych przybywa i niestety skazani jesteśmy na takie same procedury
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez Rifajnd » 20 lut 2014, o 13:14

Witajcie koledzy :). Nie chcę zaśmiecać forum drugim tematem, a wydaje mi się że to sama tematyka więc tutaj zapytam. 6 lutego nadałem telefon do Chin listem poleconym priorytetowym. 12 lutego paczka wpadła do Pekinu i do dzisiaj się z tamtąd nie rusza. Pierwszy raz wysyłam wysyłam coś z powrotem na gwarancję (zwłaszcza że to kolegi telefon zamówiony) i trochę się boję tego, że tak długo tam siedzi. Dodam, że sprzedawca nie ma pieniędzy ponieważ nie potwierdziłem odbioru, tylko od razu napisałem co i jak i podał mi adres do zwrotu.
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Postprzez rk.rk » 20 lut 2014, o 13:19

Moja tak szła :
Spoiler:

34 dni jako priorytet :-)
rk.rk
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Postprzez Rifajnd » 20 lut 2014, o 13:31

Ja piernicze.. pięknie. Korzystałeś może z 17track.net ? To też bym wstawił to jak wygląda u mnie.
Rifajnd

Pochwały: 1
Telefon:: Nie mam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI