• Reklama

Wyprany Red Rice :((

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Wyprany Red Rice :((

Postprzez mad1989 » 26 maja 2014, o 14:43

Ostatnio mam ogromnego pecha, a żeby fatalną passę podtrzymać wyprałem Red Rice;a. Telefon wyciągnięty z pralki po ok. 20 min, od razu wyjęta bateria, nie miałem małego śrubokręta żeby go rozkręcić , dlatego postanowiłem wrzucić go w ryż :). Leżał ok. 40 godzin, po zabiegu odpala się, ale tylko na chwilę jakieś 5 sekund i pojawia się ciemność, gdy nacisnę przycisk z boku obudowy sytuacja się powtarza. Kolory są wyblaknięte, a na środku wyświetlacza jest plama. Byłem w serwisie, koszt naprawy to 190 zł, trochę sporo ale telefon jest świetny, dlatego chyba zdecyduje się na naprawę. Jak myślicie czy telefon bedzie normalnie funkcjonowal po naprawie? czy jest sens zawracać gitarę chińczykom i próbować odsyłać go w celu naprawy w Chinach? Czy 190 zł to dużo za naprawę zalanego telefonu, czy jest sens szukać innego zakładu ( serwis cieszy się dobrą opinią na forach) . Z góry dzieki za odp.
mad1989

Telefon:: Red Rice

Reklama

Re: Wyprany Red Rice :((

Postprzez fake4r » 26 maja 2014, o 14:48

A co Ci powiedzieli że trzeba wymienić w tej cenie 190 zł ? Bo może warto w Chinach zamówić części do naprawy a złożyć to samemu.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez mad1989 » 26 maja 2014, o 16:21

Info z serwisu- telefon mocno zalany, dużo elementów skorodowanych. Pan twierdzi że do wymiany na pewno taśma , bo są uszkodzone na niej dwie ścieżki. Czy coś jeszcze się uszkodziło, będzie wiadomo po wymianie taśmy. Taką uzyskałem informację. gwarancja na usługę miesiąc czasu, czyli moim zdaniem niewiele. Jestem w dużej kropce w tym momencie.
mad1989

Postprzez mango » 26 maja 2014, o 16:33

Chyba prościej kupić nowy 1s
mango

Pochwały: 1
Telefon:: sk17i
ROM: nxt

Postprzez basa » 26 maja 2014, o 16:34

Przy takim zalaniu powinno sie wysuszyc telefon od razu najlepiej z dlaszej odlegolosci opalarka lub nawet w lekko podgrzanym piekarniku , tak by wilgosc od razu wyparowala nie powodujac wiekszej korozji. Niestety ale zywotnoc tego telefonu nawet po serwisie bedzie juz bardzo mala , elementy skorodowaly i pewnie po wymianie tasmy okaze sie ze nie dziala wiecej komponentów - a takich w telefonie jest duzo , najczeciej pada kamera , mikrofon , wibracje , lampka led , moze tez nie dzialac wifi albo gps itd itd watpliwe jest by na samej tasiemce sie skonczylo, jak 20 minut sie pral w pralce to pewnie jeszcze jakas chemia z proszku do prania swoje dolozyla. Zastanowilbym sie nad sensem naprawy , moze lepiej sprzedac na znanym serwisie aukcyjnym jako zepsuty po zalaniu , dolozyc i kupic nowy. Reklamacje w chinach nic nie dadza bo telefon bedzie widac ze po zalaniu i nikt tego nie uzna.
basa
VIP

Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Postprzez mrergie » 26 maja 2014, o 16:58

20 minut to zbyt długa kąpiel, naprawa telefonu nie jest tego warta. Do tego dochodzi chemia z proszku/płynu oraz wysoka temperatura. Próby naprawy mają sens jeśli kąpiel trwała kilka lub kilkanaście sekund i zdążyło coś paść. Szykuj się na nowy telefon, tego nawet jeśli da się naprawić za te 190zł to niemal pewne jest że za chwilę znowu coś padnie.

Fakt, lata temu telefony były w stanie przetrwać nawet cały cykl prania. Ale w porównaniu do naszych smartfonów, tamte telefonu były jak prościutkie kalkulatory z których dało się dzwonić i pisać SMSy, nie było tam tych wszystkich modułów, chipów a wszystko w środku było w nich większe (postęp=miniaturyzacja, a mniejsze=bardziej podatne na uszkodzenia).
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez mad1989 » 26 maja 2014, o 20:28

someone else? Chyba macie rację, nie ma sensu naprawa, jakby ktoś mógł wnieść coś jeszcze do sprawy zapraszam :)
mad1989

Postprzez ddr » 26 maja 2014, o 21:41

Rozkręcić i wrzucić do kąpieli w wanience ultradźwiękowej, gorzej ze znalezieniem kogoś kto posiada takie cudo ;).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez tomeklodz » 26 maja 2014, o 21:44

Nie warto naprawdę się bawić w naprawy jak kolega pisał korozja zrobi swoje no chyba że chcesz sprzedać dalej....

Wysłane z mojego PIXELS DG350 przy użyciu Tapatalka
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez ddr » 26 maja 2014, o 21:50

Ja bym tam na jego miejscu wykosztował się na to mycie. Nie kosztuje wiele bo ok. 30 zł w serwisie i w 70% przypadków całkowicie przywraca zalany telefon do życia. Nawet jeśli nie wróci do życia cały, a w części to i tak znacznie wzrośnie jego wartość przy sprzedaży ;).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez tomeklodz » 26 maja 2014, o 22:07

Nie chciał bym kupić takiego....

Wysłane z mojego PIXELS DG350 przy użyciu Tapatalka
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez mad1989 » 27 maja 2014, o 14:18

Napisałem do sprzedawcy czyli deal1949. Przedstawiłem sytuację, taką odpowiedź uzyskałem.

dear firend, the phone should not be washed by water bu yourself,
e...,and i have asked my colleague, he told me that we need to know where is the problem, then we will know how much it will cost.
do you want to send it back first? if you want you can see some details of the warranty, have a nice day

http://www.1949deal.com/warranty-return.html
1.send it back to us by airmaill ,its cheaper for you and can help us avoid the customs
2.when you send it back to us ,please provide us the tracking number
3.make a paper about you problems in it.so that we can help you easily.
mad1989

Powrót do Xiaomi