• Reklama

Wypłata obcej waluty w placówce banku.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Wypłata obcej waluty w placówce banku.

Postprzez mrergie » 19 lip 2014, o 14:01

Cześć.
Mam taki problem i pomyślałem że tutaj pewnie ktoś będzie mógł mi pomóc.
Potrzebuję kupić 100$ oraz 100€, ale potrzebuję ich w gotówce. Nie chcę przepłacać w kantorach więc mam zamiar kupić je na Walutomacie. Później chciałbym przelać je na swoje konto i wypłacić w placówce banku.

Zwykły Alior Bank oferuje taką możliwość:
Spoiler:

Problem polega na tym, że konto mam w Syncu/T-Mobile Usługi Bankowe i dowiedziałem się że funkcjonuje to jako oddzielny bank od zwykłego Alior Banku i nie ma możliwości wypłaty obcej waluty. Nawet obsługę klienta mają podwójną, jedna dla T-Mobile a druga dla Alior Banku i jedni niczego nie mogą mówić o działalności drugich...

Jaka jest więc najprostsza, najszybsza i przede wszystkim najtańsza (bez dodatkowych prowizji od wypłaty) możliwość wypłacenia dolarów i euro?
Może założenia konta osobistego w Alior Banku? Tylko ile kosztuje utrzymanie zarówno jego jak i dwóch rachunków walutowych? Skoro to jest coś innego niż dawny Sync to nawet nie wiem czego się spodziewać.

Temat nie do końca związany z zakupami w Chinach, ale jednak do tego działu pasuje najbardziej.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Reklama

Re: Wypłata obcej waluty w placówce banku.

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 14:45

Ja wymieniam pln na usd w kantorze alior i tam jest opcja wypłaty gotówki w ich placówce.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez mrergie » 19 lip 2014, o 14:46

O to chodzi, że kantor dotyczy Alior Banku i konta w nim ( http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indy ... kata_nocna ), a nie dawnego Sync i aktualnego T-Mobile Usługi Bankowe - to jest inny bank (zakres działania jednej firmy, ale prawnie to jest oddzielny bank, więc inne możliwości lub ich brak).
A przynajmniej tak mi powiedziała obsługa T-Mobile UB.

mrergie
VIP

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 14:54

Ale Ty nadal nie rozumiesz. Mam konto na TM i z niego wpłacam na kantor.alior.pl, wymieniam na USD/EUD/GBP i normalnie wypłacam w banku w walucie.
Masz sobie poczytaj https://kantor.aliorbank.pl/bankbranch/regions

edit: Konto w tym kantorze jest darmowe jak również przelewy. Co ciekawsze to dostęp 24/7
Jeśli będziesz zakładał konto i nie będzie stanowić Ci problemu wpisz kod V89NWWR011B3
Dziękuję :)
Libero
NewsMan

Postprzez mrergie » 19 lip 2014, o 15:02

Czytałem to wcześniej i nawet w rozmowie z Obsługą podesłałem im do tego linka, to mi powiedziano że to dotyczy tylko Alior Banku i ich konta, dodając też że ja z kontem w TM nie mam takiej możliwości aby w placówce wypłacić obcą walutę, tylko PLN.

Skoro tak mówisz to ok.
Czyli jak to dokładnie jest? Kupujesz obcą walutę (akurat ty robisz to w kantorze, ale nie powinno mieć znaczenia gdzie o ile kasa i tak będzie na koncie), wpłacasz na konto walutowe w T-Mobile i normalnie w oddziale wypłacasz bez uprzedzania ich o tym? Żadnych prowizji przy wypłacie nie pobierają (niektóre banki tak robią, dlatego się upewniam)?

Zamiast Kantoru to wolałbym korzystać z Walutomatu, ale jeśli będzie to konieczne to założę konto i wpiszę kod ;-)

mrergie
VIP

Postprzez Libero » 19 lip 2014, o 15:12

Najprościej to robisz tak. Wpłacasz PLN do kantor.alior.pl > wymieniasz na USD/EUR/GBP (co Ci tam trzeba) > idziesz do najbliższej placówki i wypłacasz walute.
Nie przelewasz już na T-mobile!!! Zostawiasz kase na koncie w kantorze. Proste?? Proste :) Jak by co mogę do Ciebie zadzwonić (PLAY mam darmowe) i odpowiedzieć na Twoje nurtujące Cię pytania :)
Libero
NewsMan

Postprzez filozof71 » 19 lip 2014, o 19:03

Dopiero teraz napisałeś to jasno i ja też zrozumiałem :-)
pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI