• Reklama

Wymiana ekranu MX4 + przesyłka 4PX

Wymiana ekranu MX4 + przesyłka 4PX

Postprzez ktatar156 » wtorek, 8 września 2015, 15:23

Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem MX4 z systemem Ubuntu. Niestety upuściłem telefon na beton - rozwalił się ekran. Napierw mail do supportu Meizu (odpisał mi włoski oddział jako, że chyba on zajmuje się Europą) - koszt około 900 zł (zależy od kursu EUR). Telefon do cssonline (autoryzowany serwis Meizu w Polsce) - to samo, 900 zł. Pytam w pobliskich komisach w Łodzi - 850 - 950 zł (250 zł jeśli sam dostarczę ekran z dotykiem).
Jako, że mam odrobinę wprawy w wymianie (Xperia mini pro, dwukrotnie), postanowiłem zainteresować się tematem i wymienić na własną rękę. Ekran znalazłem - koszt 140 zł. FIlmik na youtube pokazujący wymianę:
https://www.youtube.com/watch?v=w_dPBrPqT1k
Wychodzi na to, że strasznie czasochłonna ta naprawa nie jest (a komisy chcą koło 250 zł za to :O )
Jako, że na filmiku jest chyba troszkę skrótowo, miałbym pytanie czy coś oprócz małego śrubokrętu i pensety z cienkimi szczypcami coś jeszcze mi jest potrzebne? Klej jakiś (na filmie ekran jest 'odczepiany' kartą płatniczą), jeśli tak to jaki? W 1:25 widać, że facet nakleja pomarańczowy paseczek - co to jest? Kawałek taśmy dwustronnej? Nigdzie nie widziałem by z powrotem te krawędzie smarował klejem...
Druga sprawa to śledzenie przesyłki - dostałem numer HN000071404AE, podobno paczka idzie 4PX. Ostatni status mam, że
"2015.08.29 15:46 (GMT-7): In transit (shipped by air)"
Troszkę długo leci samolotem... Czy 4px daje prawdziwe statusy, czy fake? Ktoś miał do czynienia z tą firmą? Jak przesyłka jest już w Polsce, można ją śledzić (i czym? http://emonitoring.poczta-polska.pl/ ? ) Jest jakakolwiek możliwość zadzwonienia/napisania gdzieś, by uzyskać więcej informacji, czy nie ma jakiegoś problemu z transportem, itp.?
ktatar156

Reklama

Re: Wymiana ekranu MX4 + przesyłka 4PX

Postprzez fake4r » wtorek, 8 września 2015, 15:33

Co do paczki to trackchecker pokazuje na emiratespost, czyli coś nowego... Pozostaje Ci na razie czekać.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez ktatar156 » wtorek, 8 września 2015, 15:47

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

http://en.4px.com/index.php?option=com_tracking4px tutaj pokazuje PL.
Zapytałem sprzedawcę dlaczego tak długo nic się nie dzieje i odpisał mi
"Dear as 4PX singapore feedback us this tracking No HN000071404AE is normal and only some delayed to Poland and now it is on transportation from China to Poland airline and will only after ararive there are updated info and now please can you still wait and keep us contact for any question you have ?" Ale chyba nie rozumiem do końca o co mu chodziło.
ktatar156

Postprzez fake4r » wtorek, 8 września 2015, 15:50

4px to jest chyba pośrednik, tak jak kiedyś 4px dostarczało pocztę SG, jedynie z Chin do Singapuru, potem normalnie leciało przez SG do Polski.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Powrót do Pomoc techniczna