• Reklama

Wybór z trzech modeli

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Wybór z trzech modeli

Postprzez chomer » 11 gru 2014, o 23:51

Witam.
jeśli miałbym wybierać to który z telefoników wybrać i dlaczego?

Coolpad F1
Xiaomi redmi note lte
Asusa Zenfone 5 2gb ram
chomer

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Wybór z trzech modeli

Postprzez HooCairs » 11 gru 2014, o 23:57

Nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie czego potrzebujesz, a temat przerabiany był ponad 50 razy i wcale nie przesadzam.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez TLasky » 12 gru 2014, o 00:08

Xiaomi, booo... Xiaomi :-D. A tak poważnie- jak słusznie zauważył kolega powyżej- musisz co nieco opowiedzieć czego poszukujesz :-). Wybór najlepszego smartfona z Chin to naprawdę fascynująca podróż i nie ma w niej niestety drogi "na skróty" :-). Ja wybrałem Xiaomi, Coolpada nie brałem pod uwagę głównie ze względu na design (taki siakiś trochę zabawkowy, proszę o wybaczenie szczęśliwych posiadaczy, jest to moje subiektywne odczucie), a Asus-a ze względu duży rozmiar przy 5" ekranie i słabą baterie.

Redmi Note zdobył moje serce dużym wyświetlaczem, mocną baterią, zrównoważoną konfiguracją i dobrym wsparciem. Z tego co wyczytałem to ze zdjęciami jest w nim nie najlepiej. Jak dla mnie spełnił najlepiej wszystkie kryteria smartfona ze średniej półki. Polecam doinwestować i dokupić sobie plecki z hartowanego szkła, bo wygląda to nieziemsko elegancko :-). Optymalny zestaw to właśnie te plecki (ok. 10$), słuchawki Piston V2 (ok. 22$) i szkło Nillkin (ok. 8$) co daje naprawdę turbo sprzęt :-).

Tak na koniec- a może Lenovo A8? A może dołożyć parę dolarów i poszukać Umi Zero? A może Elephone P3000s okaże się fajny i to na niego warto poczekać? Tak właśnie wygląda poszukiwanie smartfona z Chin :-D. Ooo... mignął mi jeszcze Huawei Honor 3 z 2/16 GB :-D.

Powodzenia ;-)
T.
Ostatnio edytowano 12 gru 2014, o 00:09 przez TLasky, łącznie edytowano 1 raz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez ddr » 12 gru 2014, o 00:08

Do tego, istnieją 2 czy 3 wersje Coolpada F1 i 3 modele Zenfona mającego 2 GB Ram.

Bierz nokię 3310.
Nie zawiesza się, i jest pieruńsko wytrzymała. Podobno są zatapiane w płytach pancerza fińskich czołgów.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez chomer » 12 gru 2014, o 00:14

Już uzupełniam, nikt nie jest jasnowidzem :D
Potrzebuje głównie do ogólnego użytku, internetu, gier, muzyki
Aparat średnio mi potrzebny jest jakiś super, ale bez przesady

HooCairs - domyślam się, ale potrzebuje odpowiedzi szybkiej konkretnej w tym momencie.
A8 to byłby dobry wybór? ;>

Która grafika w takim razie jeszcze lepsza:
Mali-450 MP4
czy
Adreno 305
chomer

Postprzez HooCairs » 12 gru 2014, o 00:21

Wydajność bardzo podobna, szczerze mówiąc to w dalszym ciągu masz bardzo niesprecyzowane "wytyczne", dalej nie wiemy czy potrzebujesz dual sim, lte, czy 5,5" to nie za dużo itd. To są konkretne założenia, bo w tym co wymieniłeś będą się sprawować niemal identycznie.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez TLasky » 12 gru 2014, o 00:26

A8 jeśli chodzi o wady to nie ma podświetlanych przycisków funkcyjnych oraz diody powiadomień (co do diody to nie wiem, czy Xiaomi ma, bo mnie to nie interesuje, nie jestem niewolnikiem telefonu :-D).

Patrząc na Twoje kryteria wciąż Xiaomi z bardzo prostej przyczyny- największy ekran = bardziej komfortowe przeglądanie neta, wygodniejsza obsługa gier, muzycznie się nie wypowiem, bo mam baaardzo stary dotykowy odtwarzacz Samsunga (ma chyba z 6 czy 7 lat), który wciąż miażdży mi część operacyjną mózgu odpowiedzialną za słuch, więc żodyn telefon mu nie podskoczy.

U mnie na ostatnim etapie boju (wyboru) zostały właśnie Lenovo A8 i Xiaomi. Powiadają we wsi, że w Lenovo mogą być problemy z GPS. Jeśli chodzi o produkty tej marki mam starszy model P780 i jest naprawdę w pytę. Wydajnościowo z tego co czytałem Lenovo wypada lepiej niż Xiaomi (aczkolwiek nie mam głębszej wiedzy, czy wyniki Antutu przekładają się na użytkowanie, na gry podobno tak) i to o jakąś 1/3. Z istotnych jeszcze- Leniak ma więcej 2 x ROM, Xiaomi lepszą baterię.

Zamiast Ci pomóc to namieszałem :-D. Sprawdź sobie też wymiary jak Ci się będzie danej wielkości telefon podobał, bo to też może być ważne:

http://www.mgsm.pl/pl/miarka/9038/9324/

Specyfikację tych dwóch modeli masz tu:

http://www.devicespecifications.com/en/ ... /1554103eb

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem ;-).
T.

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 12 gru 2014, o 00:27 przez TLasky, łącznie edytowano 1 raz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez existe » 12 gru 2014, o 00:27

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ciagle uzywam jako 2gi sim :-))
no ale z tym zatapianiem to chyba polewasz
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez chomer » 12 gru 2014, o 00:49

LTE nie wymagane
Dual Sim mam obecnie i powiem tak, używam czasem, ale jakieś niezbędne mi nie jest
5,5' nie za dużo skoro Xiaomi wymieniłem :)

TLasky - wielkie dzięki.
chomer

Powrót do Jaki telefon kupić ?