• Reklama

Wybór Tabletu WINDOWS 8.1+Andorid

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Wybór Tabletu WINDOWS 8.1+Andorid

Postprzez wojas2 » czwartek, 19 lutego 2015, 18:36

Cena (bez VAT): do 120$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 8cali
System:Win 8.1 + Android
RAM/ROM/Procesor:2GB/>=32GB/Intel
3G/Karta SD:mozliwy moduł 3G lecz niekoniecznie
Preferowane marki:ONDA, CUBE, Teclast, voyo
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):CHINY
Wymagania (parametry, funkcje): Do codziennego użytku mobilnego(awaryjny komputer) oraz jakieś gierki.
Opis: Witam, ostatnio zaciekawiły mnie te cacka z dual boot. Nie to , że jakoś potrzebuję, ale z ciekawości + wiadomo przyda sie do gierek czy zwiększenia mobilności. Z początku zależało mi na 3g ale chyba jednak sobie podaruje(wystarczy mi hotspot wifi z komórki). Moje wymagania to: HDMI, minimum 8 cali , 2gb ram, minimum 32gb pamięci. Oraz jak wyżej windows 8.1 i android. Oczekuję dobrego wykonania w niskiej cenie(klasyk). Moje typy to : Onda v802w, Teclast X80H, Cube Iwork8. Wszystkie mają zbliżone parametry(a właściwie procek + ram i pamiec ta sama) lecz jak np z aparatami , ktoś coś wie ? Cube ma 2mpx obie kamerki, Onda 0,3mpx i 2mpx a Teclast tez chyba obie 2mpx. Tylko to jest na papierze, a jak w realu? Nie ma nigdzie porównan tych tabletow. Oczywiscie na plus Ondy i Cube jest mozliwosc zmiany Os pod kliknięciem z poziomu systemu, a w Teclast power +włączenie. Ale to jest taki mniejszy plusik który ostatecznie może zaważyć lecz pytanie jak z baterią w tych modelach ? Teclast i Cube maja po 5000mAh a Onda 4200mAh czy ta różnica bedzie wyczuwalna ? No i na koniec jak z wykonaniem poszczególnych tabletów ? Jeśli ktoś ma któregoś z nich lub miał, albo miał chociaż styczność bądź nawet coś czytał to proszę o komentarze. Pozdrawiam
wojas2

Reklama

Re: Wybór Tabletu WINDOWS 8.1+Andorid

Postprzez Adachorr » czwartek, 19 lutego 2015, 22:32

Witaj, ja bym Ci zasugerował wybranie jednak jednego systemu, sam nie posiadam dual boota w tablecie ale pamięć 32 gb (a w zasadzie 29gb) bedzie podzielona między 2 systemy (nie wiem dokładnie w jakim stosunku ale na win pewnie będzie zarezerwowane więcej). Do tego pamięć zarezerwowana dla windowsa zostanie dodatkowo zmniejszona o partycję recovery, która jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, w przypadku tabletów z wimbootem (zainstalowany fabrycznie win 8.1 z bing) jest niemożliwa do przeniesienia na inny nośnik i usunięcia bo tablet zostanie uceglony.
Ale oczywiście najlepiej poczytać opinie lub zapytać się kogoś kto ma tablet z dualbootem jak wygląda kwestia pamięci. Moją wypowiedz traktuj wyłącznie jako pewną sugestię bo możliwe, że trochę demonizuję :)
Adachorr

Postprzez swiezak82 » czwartek, 19 lutego 2015, 23:02

Dokładnie tak samo myślę jak kolega wyżej. Jak juz brać coś takiego to raczej z 64gb romu. Ja będę zamawiał teclasta x98 air 3g.
swiezak82
VIP

Pochwały: 42

Postprzez asffaf » piątek, 20 lutego 2015, 00:53

Ważnym parametrem jest odczyt /zapis pamięci wewnętrznej tabletów.
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez swiezak82 » piątek, 20 lutego 2015, 01:16

Pewnie tak i z tego co oglądałem jakieś porównanie teclast x98 z onda v919 to niestety teclast przegrał ta rywalizację. Może i bym wybrał onde ale nie ma hdmi i ma mniejszą baterie.
swiezak82
VIP

Pochwały: 42

Postprzez wojas2 » piątek, 20 lutego 2015, 03:22

Dzieki panowie za odpowiedzi :) Generalnie chce wydac jak najmniej. Jak pisalem nie bedzie ten tablet uzytkowany "niewiadomo jak" ma byc zastepcza opcja. Z windowsem tylko jakbym mial brac to na pewno wzialby voyo a1 mini ze wzgledu tez na modem 3g. No ale jednak te dwa systemy mnie kuszą. Ktos kto ma tablet z dual bootem i 32gb moze poweidziec jak jest z pamiecia? Ile jest dostepnej? I czy systemy sie nie gryza ? Kwota to tak 120 max ogolnie te 3 modele mozna wyrwac na ali za jakies 113-115 $ wiec cena niezla jak za takie sprzety. Ktoś może coś dorzucić ? Odnosnie jakosci wykonania? baterii ? Niekoniecznie z wlasnych doswiadczen, moze cos slyszal widzial czytal :)
wojas2

Postprzez wojas2 » niedziela, 22 lutego 2015, 20:36

Na temat cube iwork8 nie moge znalezc za duzo informacji... Wiec chyba go. Teclast x80h ma tył z aluminium to na plus i chybha jest lepiej wykonany niz onda v820w. Ktoś jeszcze się wypowie ? Btw widzialem w internecie winbook tw700 za 60$ ale do PL nie wysylaja.. Moze ktos cos wie gdzie mozna go tez tak tanio dorwac ? :D
wojas2

Postprzez wojas2 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:13

Ktoś?
wojas2

Postprzez Adam B » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:28

Śledzę Twój temat, bo sam się zastanawiałem nad tabletem z windowsem, ale chwilowo zrezygnowałem, bo o każdym jak zaczynam czytać to widzę tylko problemy i boję się, że utopię pieniądze w jakieś g%%no. Też się zastanawiałem nad teclast x80h vs onda v802w i jakoś bardziej skłaniałem się ku x80h.
Adam B

Postprzez wojas2 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:30

A dokladniej gdzie cyztales lub co na temat kazdego z nich ? :)
wojas2

Postprzez Adam B » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:40

http://forum.xda-developers.com/windows ... t-t2996314

Tu jest trochę o teclascie, ogólnie przewalałem filmiki na jutubie, komentarze pod filmikami, jakieś fora, strony i w ogóle przewaliłem pół internetu :P Nie mówię tu też o konkretnie o tylko tych modelach, bo o tablecie myślę już gdzieś od pół roku i interesowałem się tabletami Onda/Teclast/Pipo i często widzę, że ludzie mają problemy to z gniazdem ładowania, to się tablet uceglił, to się resetuje, wyłącza, nie działa itp. Ogólnie wiadomo, że ludzie z problemami są aktywniejsi na forach, bo jak komuś coś działa dobrze to nie musi o tym pisać, a jak ma problem to szuka pomocy, więc też może to być tym spowodowane
Adam B

Postprzez wojas2 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:44

Dokładnie masz racje. Ja to sie zaczalem zastanawiać czy takiego tablecika nie kupić i używać jako desktopa głównie :D podłączyć pod hdmi do monitorka klawiature i myszke na bt . Tylko czy jak bedzie ciagle podlaczony do ladowania to czy bateria nie padnie za szybko ? Generalnie ktos powie kup laptopa.. Ale jednak tu za niewiele ponad 400zł mogę mieć tablet z androidem + tablet z windowsem + jakby nie patrzeć PC i laptopa(jesli dokupie case z klawiatura) A najtanszego lapka nowego z systemem i prockiem celeronem dorwe za te 1000zł... A wydajnościowo moze generalnie troche lepszy ? Sam nie wiem. Oczyiwscie nie mowie ze ma byc to "PC" do nie wiadomo jakich wymagan.. Word internet male gierki powinno wystarczyc.
wojas2

Następna strona

Powrót do TABLETY