• Reklama

Wybór Tabletu WINDOWS 8.1+Andorid

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Wybór Tabletu WINDOWS 8.1+Andorid

Postprzez Adam B » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:53

Właśnie mam podobne wymagania. Też się zastanawiam czy za 1000 zł nie kupić sobie laptopa, bo jednak z tym jest mniej problemów, ale chciałem mieć tablet ze względu na jego wielkość i łatwość użytkowania. Położyć się na łóżku, podłączyć myszkę i poprzeglądać internet itp, a później przed snem wrzucić go pod łóżko. Niby z laptopem da się zrobić to samo, ale jednak jest większy, cięższy i mniej poręczny. Windows w tablecie musowo, bo android to tylko zabawka, a tablet też służyłby mi w celach związanych z moją pracą, a do tego potrzebny mi Excel. Zresztą wolę "zwykłą" (czyli windowsową) wersję internetu i wszystkiego co związane z komputerami od tej z androida (andka mam w telefonie z 5-calowym wyświetlaczem). Właśnie taki tablet mógłby być poręczny, mógłbym go zabierać ze sobą do pracy itp., a jak miałbym potrzebę to podłączyłbym go do monitora/telewizora, uzbroił w klawiaturę i myszkę i działałby jak komputer.

Gdyby dell venue 8 pro miał wyjście hdmi to bym go wziął bez zastanowienia po tym co się naczytałem, ale niestety nie ma i dalej kombinuję
Adam B

Reklama

Postprzez wojas2 » wtorek, 24 lutego 2015, 00:01

Chcesz jak najtaniej? Ale jakby miabyc z PL to ile max ?
wojas2

Postprzez Adam B » wtorek, 24 lutego 2015, 00:51

Póki co to odkładam ten zakup w czasie, bo mam masę innych wydatków. Jak w pl to max 700 zł, jak z ali to te 110 dolarów max. Za takimi się rozglądałem, ale teraz też będę śledził oferty to może coś fajnego potanieje
Adam B

Postprzez wojas2 » wtorek, 24 lutego 2015, 00:57

W PL do 700 mozna dorwac KRUGER&MATZ KM1080 od razu z klawiatura w zestawie(z touchpadem :D) wydaje sie niezly
wojas2

Postprzez Bandy » wtorek, 24 lutego 2015, 03:17

Ja mam Chuvi Vi8, niestety w wersji tylko z Windowsem (bo wersja dualboot ukazała się jakieś 1.5 tygodnia później :/). A z tego co wiem, te dwie wersje tabletow różnią się tylko dualbootem + w nowej wersji jest też hdmi (ja nie mam).

Jakoże różnic nie ma dużych, wypowiem się: poza tym, że ekran jest słabej jakości (nie tyle ekran, co "szybka" aka plastik, bo sam ekran co najmniej bardzo dobry, kolory, rozdzielczość nie najgorsza na 8") i dość mocno się rysuje, ale cała reszta jak na 100$ jest świetna! Mimo że Intel Atom jest tu najsłabszy ze wszystkich (jak we wszystkich tanich chinczykach 8") wraz z 2GB ramu całość śmiga naprawdę przyzwoicie. Oczywiście nie pograsz w najnowsze gry, ale do przejrzenia internetu, mniej wymagające gry (niestety na Windowsie jesteśmy skazani na desktopowe aplikacje = w normalne gry na dotykowym nie pograsz, dlatego żałuję, że nie mam dualboota), spokojnie Office działa.

Jedyna wada to ten ekran ("szybka"), cała reszta naprawdę fajna i chyba najtańsza wśród 2gb tabletów.
Bandy

Pochwały: 1

Postprzez Adam B » wtorek, 24 lutego 2015, 07:57

wojas2 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ponoć w tej cenie ludzie kupowali KM1081 jak był w promocji - ekran fhd, pełne USB 3.0 i lepsza klawiatura niż w km1080. Teraz najtaniej za 779 zł widziałem, ale ponoć po 650 były. To ogólnie jest to samo co pipo w3. Tylko też czytałem trochę opinii, że ludzie produkty kruger&matz(lechpol) odsyłali od razu na gwarancji, bo coś nie działało.

A co do tego plastiku chuwi to chyba gdzieś czytałem, że któryś z tych tańszych voyo też ma jakiś plastik na wyświetlaczu i to taki cienki, że się ugina jak folia, więc chyba lepiej dołożyć te 30 zł i mieć szkło w teclascie lub ondzie. Tylko taki plus plastiku, że się nie pobije

Co do gier na tablecie to wiadomo, że nie ma co wymagać. Od gier jest PlayStation. Chociaż taki tablet pewnie dałby radę z klasykami jak heroes 3, baldur's gate czy diablo 2
Adam B

Postprzez wojas2 » wtorek, 24 lutego 2015, 16:57

Dzięki za wypowiedź. No to fajnie słyszeć że wszystko ok z tabletem. Co do gier to te stare to z palcem w d.. Odpali gdzieś widziałem jak grali wmafie 2 league of legends czy call of duty mw3 chyba.
wojas2

Postprzez marcino2000 » środa, 25 lutego 2015, 11:59

I na co się zdecydowałeś? Też szukam czegoś podobnego dla siebie.
Pomoc w zakupach za granicą PW
marcino2000

Postprzez wojas2 » środa, 25 lutego 2015, 15:59

Ja jeszcze na nic.. I nie wiem, gdyby dolar byl tanszy to pewnie bym juz kupil cos :D
wojas2

Postprzez wojas2 » poniedziałek, 2 marca 2015, 20:32

Jeszcze ktoś coś ? :)
wojas2

Postprzez sansed » piątek, 20 marca 2015, 09:22

Witam, ja też jakiś czas zastanawialem się nad zakupem z Chin ale nie mogłem się zdecydować a obecny kurs $ przelał czarę goryczy ;) i postanowiłem kupić tablet w Polsce aczkolwiek z bliskich nam Chin :) http://www.x-kom.pl/p/230447-tablet-10- ... atura.html ten jest wersja z modemem 3g, bez modemu jest o 100zł tańszy. Dzisiaj ma do mnie przyjść więc zobaczymy czy było warto.
sansed

Postprzez Adam B » piątek, 20 marca 2015, 12:56

Zdaj jakąś krótką relację i opisz swoje wrażenia ;-) . Ogólnie ludzie chwalą ten tablet i powiem, że sam się nad nim zastanawiałem, ale chwilowo muszę odłożyć w czasie zakup tabletu, bo mam dużo innych wydatków.... jak to w życiu
Adam B

Poprzednia strona

Powrót do TABLETY