• Reklama

Własnoręczna wymiana digitizera zenfone 5

Własnoręczna wymiana digitizera zenfone 5

Postprzez ShadySand » 15 paź 2014, o 02:34

Witam,

Pojawił się może jakiś tutorial jak w zenfone 5 wymienić dotyk nie wymieniając lcd?
Może ma ktoś już jakieś doświadczenia?
Czy jest to standardowa procedura typu wyciągnij wszystko, podgrzej, odklej, nałóż nowy, zamknij i po wszystkim?
Na wszystkich filmikach jakie widziałem ekran LCD wydawał mi się trochę połączony z dotykiem i sam dotyk wydaje się przylegac bardzo blisko do LCD, a rzecz jasna nie chce niczego zepsuć dlatego proszę o radę ewentualnie jakiś filmik nawet w kosmicznych językach, bo sam nie potrafiłem żadnego znaleźć.

W ostateczności jestem gotów zapłacić komuś z forum, niemniej wolałbym uniknąć dodatkowych kosztów :D

Z góry dziękuję za pomoc
Using Tapatalk
ShadySand

Reklama

Re: Własnoręczna wymiana digitizera zenfone 5

Postprzez adamhood » 15 paź 2014, o 13:36

nie wiem jak to w zenfon8e, ale samemu nie zmieniaj bo llatwo zniszczyc, pracuje w serwisie telefonow komorkowych, i rozklejamy ale nawet ze specjalnymi narzedziami jest to czasochlonne i zmudne, zagrozenie jes takie ze bardzo latwo uszkodzic flexy, jak dobtze nie doczyscisz izopropanolem i nie nakleisz podklejek i specjalnego kleju z 95% izo to szkielko odejdzie jak nie odrazu to za miesiac wiem bo czesto wracaja na odklejony lcd. moze sie zglosi ktos chetny ja bez specjalnych narzedzi niestety bym sie za to nie zabral. my podgrzewwmy w 60 syopniach na 5 minut.
adamhood

Pochwały: 1
Telefon:: ASUS
ROM: 4.4.2

Postprzez ShadySand » 16 paź 2014, o 04:43

No ja wielokrotnie wymieniłem już dotyk, klejone zawsze ma taśmę dwustronna i działało, naprawdę ;D
Jedyny właśnie mankament jest taki że zawsze miałem jakiś filmik jak to ktoś inny robił, więc widziałem wszystkie podstepne momenty, a teraz się boje tak w ciemno ;p
Using Tapatalk
ShadySand

Postprzez Michas303 » 16 paź 2014, o 10:54

Zaryzykuj, będziesz forumowym odkrywcą.
Michas303
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Lenovo ZUK Z2 Pro
ROM: LOS 14.1 by cosmedd

Postprzez pete67 » 24 paź 2014, o 22:06

i co?
chetnie bym się dowiedział jak skutki:)
może jakiś film chcesz zrobić??
pete67
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez ShadySand » 25 paź 2014, o 12:05

Nie robiłem filmiku, ale pogadałem z chinczykiem i ten filmik Nokia Lumia 620 Disassembly & Assembly - Touch Sc…: http://youtu.be/P24rumZHRA8 niemal idealnie oddaje cały proces, co do wymiany, tak jak mówiłem robiłem już to parę razy ale to był najprostszy ;p

@Edit Aha, jedyny cięższy element, mi podczas upadku trochę się wygiela aluminiowa ramka, trzeba ją mega delikatnie "wyklepac" bo łatwo ją powyginac cała
Using Tapatalk
ShadySand

Postprzez bugmenot » 6 gru 2014, o 00:39

Tak jak w tej nokii z filmiku w Asusie oddzielenie szybki dotykowej od LCD nie sprawia większego problemu?
Zbił mi się dotyk i zastanawiam się czy brać samą szybkę czy w komplecie z LCD.
bugmenot

Postprzez ddr » 6 gru 2014, o 02:38

Nie no, z tego co mi wiadomo to w asusie digitizer i lcd są klejone, ale dla upewnienia się musiałbyś pooglądać filmiki z rozkładania zenfona.
Możesz też spróbować teraz rozdzielić, jak się uda to wymieniasz sam digitizer, a jak nie to wiadomo.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez bugmenot » 6 gru 2014, o 13:01

Znalazłem tylko 3 filmiki, na dwóch wymieniają razem z LCD, na trzecim tylko płytę główną, a wyświetlacza nie rusza.
Jeśli spróbuję rozdzielić to przez około miesiąc czasu (zanim dotrą części) nie będę miał telefonu - popękanej szybki już nie złożę.

Na razie zakładam, że zakupię sam dotyk. Jak dotrze to wtedy spróbuję. Jeśli się nie powiedzie to dotyk sprzedam na Allegro i kupie komplet razem z LCD.
bugmenot

Postprzez mayday110 » 12 gru 2014, o 14:25

Próbowałem wymienić sam dotyk, oczywiście odeszło razem z LCD. Więc wymieniłem cały. To jest lepsze rozwiązanie, łatwe. Tak patrzę że odklejenie dotyku od LCD to trzeba mieć bardzo duże szczęście. Jak coś to mam do sprzedania nowy dotyk. mogę wystawić na znanym portalu. Dotyk z LCD kupiłem za 40 dolarów.
mayday110

Telefon:: ZTE

Postprzez night95 » 12 gru 2014, o 17:58

Też mnie to czeka właśnie, mam jakąś wprawę w wymianie lcd ale samego digitizera nie wymieniałem nigdy, obawiam się że właśnie by z lcd odlazł dlatego też chyba kupię komplet.
SERWIS TELEFONÓW, TABLETÓW ITP :)http://telchina.pl/serwis-telefonow-t25595.html
night95
VIP

Pochwały: 17
Telefon:: let x690

Postprzez ddr » 12 gru 2014, o 18:09

Kamesowi z ebay za niecałe 40$ zamawiałem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna