• Reklama

Windows czy Android (nawigacja piesza i inne)

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Windows czy Android (nawigacja piesza i inne)

Postprzez Wdhiz » piątek, 29 sierpnia 2014, 18:40

Witam,
co zyskuję a co tracę kupując tablet z danym systemem operacyjnym? Skąd taka popularność tabletów z Windą?
Potrzebuję tabletu do przeglądania www, posłuchania muzyki z plików/online, NAWIGACJI - samochodowej (Yanosik) i pieszej (Orux, Androzic, Locus itp), obejrzenia jakiegoś serialu online, komunikacji (Viber, Skype). Gdyby był to tablet z Win starałbym się go podłączyć pod monitor i pracować w programach graficznych - Photoshop, Indesign (realne?).
Są jakieś dobre, darmowe nawigacje turystyczne i samochodowe na Windowsy?
Wdhiz
AKTYWNY

Reklama

Re: Windows czy Android (nawigacja piesza i inne)

Postprzez Robbo » piątek, 29 sierpnia 2014, 19:00

Na tablecie z Wind. zainstalujesz wszystko to co na laptopie.

Wysłane z mojego ONDA V989 Core8 przy użyciu Tapatalka
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez Wdhiz » piątek, 29 sierpnia 2014, 21:41

Wiem, pytanie czy na Win są sensowne programy do nawigacji turystycznej? Nie potrafię nic takiego znaleźć. Z drugiej strony - od sprzętu z Windą wymagam średniej/sporej wydajności i możliwości pracy na dużym monitorze.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez Insejn. » piątek, 29 sierpnia 2014, 23:36

Z tego co widziałem, to tam kilka 'map' typu gMaps jest, klony płatnej nawigacji google - ale jak to działa, tego Ci nie powiem, bo nie kupiłem i nie potrzebuję jak na razie. Oczywiście MS oferuje swoje Mapy od Nokii ale nie wiem jak działają w praktyce.
Insejn.

Postprzez Wdhiz » piątek, 29 sierpnia 2014, 23:56

Dopytuję się też znajomych bardziej obeznanych w temacie i dochodzę do wniosku, że największy wybór nawigacji trekkingowej i samochodowej posiada Android i jakoś nie zapowiada się, że to się zmieni w najbliższym czasie.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez Insejn. » sobota, 30 sierpnia 2014, 15:31

Do tego dobre urządzenie które łapie szybko fixa i można lecieć. Mapy google są jak na razie dobre, ale trzeba mieć internet, chyba że chcesz ręcznie sobie zrobić zapis do trybu offline.
Insejn.

Postprzez existe » niedziela, 31 sierpnia 2014, 04:51

Insejn. napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

szybkosc lapania fixa - serio nigdy nie jest istotnym elementem
umowmy sie, ze nie montujemy tego gpsa w bojowym SU25 lub jeszcze szybszym
zanim zapniesz pasy, odpalisz silnik i ruszysz minimum 5 metrow (to minimum dokladnosci przeciez) to nawet archaiczne urzadzenia sie polapia gdzie sa
a co do doboru sprzetu - najnowsze wersje wszystkich dobrych programow juz sa na androida - jako posiadacz starego modelu gps z wince i to w wersji 5 - wrecz musze ograniczac sie do poszukiwan tylko samych map, bez aktualizacji oprogramowania, co jest juz pewnym klopotem, bo albo wince 6 albo bardziej android
wiec pewnie gdybym kupowal teraz gps do auta - to pewnie bylby to maly tablet na androidzie z gpsem, np chuwei za 50-60$
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Powrót do TABLETY