• Reklama

WiFi zżera mi baterię

dyskusja o Telefonach Ulefone be Pro, ulefone be X.

WiFi zżera mi baterię

Postprzez damianosr4 » niedziela, 27 listopada 2016, 21:21

Witam,

Czy ktoś wie coś na ten temat?

WiFi mam wyłączone w trybie uśpienia mimo to pobiera mi więcej energii niż ekran, do tego wifi jest włączone tak długo jak długo "pracuje" telefon. Ekran 2 godz. w tym wifi 22.

Pozdrawiam,

Wysłane z mojego Metal przy użyciu Tapatalka
damianosr4

Reklama

en.001phone.cn=

Re: WiFi zżera mi baterię

Postprzez Krzy$ » czwartek, 1 grudnia 2016, 14:14

Wgrany ostatni z 24.10 firmware? Jeżeli nie trzeba wgrać jak najszybciej.
Krzy$
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez damianosr4 » środa, 7 grudnia 2016, 01:56

Witam, nie wiem co masz na mysli piszac firmware z 24.10. Wykonuję automatyczne aktualizacje jesli o to ci chodzi. W zadne reczne wgrywanie softu/oprogramowania nie chcę się bawić.

Pozdrawiam! :-)

damianosr4

Postprzez Flyagaric » środa, 7 grudnia 2016, 23:54

Telefony z tego zakresu są zupełnie poza obszarem mych zainteresowań, ale próbowałbym standardowego podejścia:
1. Instaluj Better Battery Monitor - na XDA jest pełna wersja dostępna, dla użytkowników tego forum.
2. Wakelock Detector - da się zainstalować nawet jak roota brak, trzeba tylko zrobić to wg. określonej procedury i można szybko odczytać jak często telefon wchodzi w deep sleep i czy coś go za często (np. w nocy) wybudza.
3. W moim fonie mam w ustawieniach opcję, by wyłączało mi WiFi jak telefon jest uśpiony, chyba też powinieneś tego poszukać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez damianosr4 » czwartek, 8 grudnia 2016, 00:03

hej dzieki za odpowiedz i sorki za brak trzezwosci umyslu dzisiaj chyba jest mi to juz obojetne ale nie chcialbym zrezygnowac z wyjasnienia sprawy. Otoz ekran potrafi mi wytrzymac 5h przy intensywnym uzytkowaniu a 3-4 przy sporadycznym (1 dzien dzialania) nie wiem czy to duzo czy malo przy baterii 3000mAh. Jak piszę android podaje ze mam 43% zuzycia przy 10% mocy (czyli przy wyczerpanej baterii). Dodam ze mam WYLACZONE wifi w trybie uspienia i dlatego nie wiem czy to nie jakas wada producenta, androida a moze rzeczywiscie zzera mi az 43% mocy?

Trzeba by tu wziac pod uwage to ze telefon dziala 5h przy wlaczonym ekranie a po dniu uzytkowania ekran wytrzymuje tylko 3-4h.

[Wifi ponownie - wylaczone w trybie uspienia.]

Czy powinienem pisac do producenta?

damianosr4

Postprzez Flyagaric » czwartek, 8 grudnia 2016, 00:14

Raczej do sprzedawcy, bo nie od producenta kupiłeś. Sprzedawcy zwykle nie wspierają re-sellerów.
Znaczenie ma też wersja Androida. Sprzedawcy często wgrywają jakieś własne grzebane wersje softu (choćby po to, żeby dołożyć więcej tłumaczeń), więc zacząłbym od wgrania oryginalnej, którą pewnie można gdzieś na stronie producenta, lub forum XDA znaleźć.
W ogóle forum XDA jest najbogatsze do takich rzeczy i tam warto szukać twego urządzenia i dyskusji na jego temat - tylko po angielsku. Jeśli tam nie ma zbyt wiele, to zostają koledzy tutaj, a potem fora rosyjskojęzyczne (można próbować z googletransaltorem) - te są zwykle najbogatsze jeśli chodzi o fony z tego przedziału cenowego.

Do tego, zrób test - wyłącz WiFi całkowicie na jeden dzień i sprawdź, czy jest różnica. Jeśli czasy na baterii się nie zmienią, to znaczy, że to nie wina WiFi.
Telefon, który trzyma 5godz SoT, powinien wytrzymywać sporo dłużej kiedy się go mniej używa.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez damianosr4 » czwartek, 8 grudnia 2016, 00:30

Dzieki telefon ma oryginalne oprogramowanie producenta z nakladka - w ogole to wysokiej klasy telefon i nie jestem zawiedziony. Juz z druga aktualizacja softu.

Wiec mowisz ze telefo powinien wytrzymac wiecej na ekranie jesli uzywa sie go zadziej?

Mialem cos podobnego w Doogee X5 Max Pro (bez komentarza - telefon ciezki i duzy w ogole nieporeczny ale nie krytykuje nikogo kto go ma :-) )

Wytrzymywal nawet 8 g. wlaczonego ekrany przy sporadycznyn korzystaniu przy tylko niewiele wiekszej baterii tylko 1000 mAh wiecej.

Chyba jednak zwroce sie do serwisu badz producenta. Dzieki za odpowiedz.

Ostatnio edytowano czwartek, 8 grudnia 2016, 01:04 przez damianosr4, łącznie edytowano 1 raz
damianosr4

Postprzez Flyagaric » czwartek, 8 grudnia 2016, 01:02

Mówię, że przebiegi przy włączonym ekranie masz spoko, ale ogólne powinny być chyba większe.
Flyagaric
VIP

Postprzez damianosr4 » czwartek, 8 grudnia 2016, 01:05

Dzieki dowiem sie reszty.

damianosr4

Postprzez damianosr4 » czwartek, 8 grudnia 2016, 02:35

Hej sorki jestem juz totalnie wymeczony z nudow siedze na tel caly dzien ale i tak nie mam co robic :-)

Jakbys bylby tak mily i mi napisal jak wykonac ROM telefonu to bylbym wdzieczny.

Dowiedzialem sie ze po wgraniu nowego firmware w tym telefonie problem z baterią mija. Bylbym wdzieczny za odpowiedz!

damianosr4

Postprzez Flyagaric » czwartek, 8 grudnia 2016, 02:50

Nie pomogę - ta marka jest mi zupełnie obca. Musisz czekać na kolegów, lub zgłębiać zagraniczne fora.
Flyagaric
VIP

Postprzez slavo22 » czwartek, 8 grudnia 2016, 06:59

slavo22
VIP

Pochwały: 44

Następna strona

Powrót do Ulefone