• Reklama

Wielki problem z wysyłką - proszę o pomoc

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Wielki problem z wysyłką - proszę o pomoc

Postprzez madzienkaa93 » 22 paź 2014, o 20:59

Witam serdecznie. Mój post nie dotyczy co prawda telefonów, a butów. Jednakże nie mam do kogo zwrócić się o pomoc.

Zamówiłam 30 par butów od dostawcy z aliexpress. . Buty były wysyłane na różne adresy moich znajomych. 3 z nich dotarły, reszta od 15 września dalej nie doszła. Są wysylane China post.
Kiedy sprawdzam nr przesyłek, na stronie http://www.17track.net , status jest: Package sent, Shanghai.
Natomiast jak sprawdzam na innej stronie, jest status taki jak widać na załączonym obrazku "export customs scan".
Chińczyk twierdzi, że pyta wciąż jakiegoś biura, ale że mam czekać. Czy to jest normalna sytuacja? Dlaczego 3 z nich dotarły, a reszta nie?
Zazwyczaj gdy zamawiam z Chin, jest to maximum 3 tygodnie. Czy mam jeszcze czekać, czy sytuacja już jest raczej stracona i mam otworzyć spór?

Będę niesamowicie wdzięczna za pomoc.

Obrazek
madzienkaa93

Telefon:: iPhone

Reklama

Re: Wielki problem z wysyłką - proszę o pomoc

Postprzez BnQ » 22 paź 2014, o 21:03

madzienkaa93 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Znajomych z alledrogo chyba :mrgreen:

Autor postu otrzymał pochwałę
BnQ

Pochwały: 1
Telefon:: Nokia

Postprzez madzienkaa93 » 22 paź 2014, o 21:07

Nie, moich znajomych, żeby móc je później sprzedawać na miejscu .
madzienkaa93

Postprzez mkgga » 22 paź 2014, o 21:12

madzienkaa93 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Numer prawidłowy,zostało tylko czekać,kupujesz w Chinach a nie na bazarze w Wawie.Tylko cierpliwie czekać.Dzień przed ochroną otworzyć spór albo poprosić o przedłużenie czasu ochrony.
mkgga

Pochwały: 17
Telefon:: lg

Postprzez madzienkaa93 » 22 paź 2014, o 21:13

mkgga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Numer prawidłowy,zostało tylko czekać,kupujesz w Chinach a nie na bazarze w Wawie.Tylko cierpliwie czekać.Dzień przed ochroną otworzyć spór albo poprosić o przedłużenie czasu ochrony.

Dziękuje za odpowiedź. A czy to normalne że tak długo trwa "export customs scan" ?

I dlaczego mogło tak być, że 3 paczki z 30stu przyszły po tygodniu, a reszta dalej w drodze?
madzienkaa93

Postprzez mkgga » 22 paź 2014, o 21:22

Nie wiem dlaczego pokazuje Ci nadal status odprawy.W/g mnie paczka czeka na swoją kolej na lotnisku.Podaje tracking , i napisane jest że paczka wysłana,czyli czeka na swoją kolejkę na lotnisku.

http://www.trackitonline.ru/?do=view&id=1145546

pomogłem kliknij pochwałę.

Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedź. A czy to normalne że tak długo trwa "export customs scan" ?

I dlaczego mogło tak być, że 3 paczki z 30stu przyszły po tygodniu, a reszta dalej w drodze?

mkgga

Postprzez madzienkaa93 » 22 paź 2014, o 21:35

A zdarzylo Wam się tak, że czekaliście na buty lub coś podobnego np. 2 lub 3 miesiące?
madzienkaa93

Postprzez ebola1972 » 22 paź 2014, o 21:55

napij się melisy i cierpliwie czekaj

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez mkgga » 22 paź 2014, o 22:20

Aktualnie też czekam na buciki wysłane 15.09 .

mkgga

Postprzez mlb » 22 paź 2014, o 22:38

30 par dla znajomych ? Troche watpliwe . Ale nie mieszam sie w to ...
Ja tez czekam na jedna pare, dziwny zbieg okolicznosci, bo to tez sa buty jesienne dla mnie , status taki sam, tylko ze z 15.09 . Pisalem juz kilka razy na tym forum, znalazlo sie 2-3 forumowiczy z takim problemem. Wg mnie to jakis kontener zaginal, lub caly kontener poszedl do specjalnej rewizji celnej i trzeba dokladnie .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez madzienkaa93 » 22 paź 2014, o 23:05

Nie dla znajomych, tylko "do" znajomych, te buty zostały zamówione, żeby je później sprzedać. Każdy orze jak może.
No nic, to pozostaje czekać... Oby nie było tak, że kontener faktycznie zaginął.
madzienkaa93

Postprzez BBR » 22 paź 2014, o 23:12

Ja mam to samo, paczka od 16.09 w Shanghaiu. Zamówiłem sobie buty na jesień ale jak tak dalej pójdzie to już ich nie założę w tym sezonie...
BBR

Telefon:: Nokia

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI